Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/10/2009

actidata – nowy producent rozwiązań storage

Od września na europejskim rynku działa nowy producent pamięci masowych oraz rozwiązań do backupu i archiwizacji – actidata GmbH. Firma została stworzona i jest kierowana przez doświadczonych ekspertów z branży storage, posiadających wiedzą techniczną, znajomość rynku i długoletnie kontakty w branży IT. Siedzibą actidata, jest niemiecki Dortmund.

Szefem actidata GmbH został Gudmundur Einarsson, który wcześniej przez osiem lat kierował firmą Tandberg Data, najpierw jako CEO a następnie jako przewodniczący rady nadzorczej (do 2008 r.). Do nowego zespołu odpowiedzialnego za sprzedaż w rejonie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) wszedł między innymi Arthur Kilian obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży na obszar Europie Wschodniej, w tym Polskę, wcześniej kierujący działaniami Tandberg Data w tym regionie.
Arthur Kilian

Arthur Kilian, dyrektor sprzedaży w Europie Wschodniej, tak wyjaśnia „receptę na sukces” nowej firmy: “Zespół actidata to grupa osób z bogatą wiedzą o rynku pamięci masowych i wieloletnim doświadczeniem we współpracy z kanałem partnerskim. Jesteśmy przekonani, że odniesiemy sukces, na który złożą się wysoka jakość produktów o najlepszym współczynniku ceny do wydajności, szybki i sprawny serwis oraz dobra dostępności. Szczególny nacisk kładziemy na budowanie dobrych relacji z naszymi partnerami. Oznacza to, że będziemy ściśle współpracować z kanałem partnerskim, szybko i elastycznie reagując na jego potrzeby. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie pozycji głównego dostawcy na rynku pamięci masowych dla firm z sektora MSP.”

Na ofertę produktową actidata składają się napędy taśmowe serii actiTape LTO, zmieniacze i biblioteki taśmowe serii actiLib LTO o pojemności do 230 TB wraz z nośnikami taśmowymi a także actiDisk RDX – systemy składające się z odpornych na wstrząsy, wymiennych nośników danych o pojemnościach 160, 320 i 500 GB oraz stacji dokującej z interfejsam USB i SATA, przeznaczone do zabezpieczania oraz archiwizacji danych małych i średnich firm. Jeszcze w tym roku oferta firmy zostanie poszerzona o systemy dyskowe serii actiNAS oraz actiRAID.

Przeczytaj także:   Monitory dotykowe NEC - bez efektu Ghost Touch

actidata

Sprzedaż rozwiązań actidata realizowana jest wyłącznie poprzez autoryzowaną sieć dystrybucji – w tej chwili Partnerami producenta na terenie Polski są Alstor, Asbis i Veracomp oraz lokalni producenci serwerów Actina Solar, Adax, NTT, Triline, gdzie urządzenia actidata są sprzedawane jako integralna część serwerów.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku