01/10/2009

ARISTO vision i685 – dla wymagających

COMES producent notebooków ARISTO – zaprezentował najnowszy model notebooka: ARISTO vision i685, przeznaczony jest dla użytkowników wymagających najwyższej wydajności, funkcjonalności oraz bezkompromisowych wrażeń wizualnych i dźwiękowych.

Nowy komputer przenośny posiada szerokokątny ekran o rozdzielczości Full HD (1920×1080; format 16:9) i przekątnej 18,4”. Obraz generowany jest przez dwie karty graficzne Nvidia GeForce GTX serii 200M pracujące w trybie SLI (w tym najwydajniejsze obecnie na rynku GTX 280M). W połączeniu z wydajnością procesora z grupy Extreme (notebook obsługuje czterordzeniowe proce-sory z 12MB pamięci cache) co ma pozwolić na uzyskanie wydajności dostępnej dotychczas jedynie na wyspecjalizowanych stacjach graficznych. Projektanci zadbali również o użytkowników zainteresowanych efektowym wyglądem notebooka. Nowy notebook charakteryzuje się bardzie ciekawym designem: wybrane elementy obudowy podświetlane jest wielokolorowym światłem.

ARISTO vision i685
Nowy laptop stworzony został z myślą o użytkownikach wymagających od swoich maszyn najwyższej wydajności: graczach, studiach architektonicznych, osobach zajmujących się tworzeniem grafiki 3D oraz wszelkiego rodzaju projektami multimedialnymi. W chwili premiery vision i685 oferuje najbardziej wydajne rozwiązania dostępne w urządzeniach mobilnych. Najważniejszą pod tym względem cechą jest możliwość zastosowania dwóch kart graficznych ze stajni Nvidia pracujących w trybie SLI. Producent proponuje dwa rodzaje kart serii GeForce GTX 200M: model GTX280M oraz model GTX 260M, oba z pamięcią 1GB DDR3. Połączenie dwóch kart w trybie SLI pozwala na uzyskanie wydajności większej nawet o 89% w porównaniu z użyciem pojedynczego rozwiązania. Ma to niebagatelne znaczenie dla fanów najnowszych gier, gdzie przy ustawieniach rozdzielczości gry na natywną rozdzielczość ekranu (FullHD, 1920×1080 pikseli) uzyskujemy płynne ruchy postaci oraz wysoką jakość szczegółów oraz pełnię naturalnych efektów fizycznych. Wydajności takiej nie oferuje żaden z dostępnych obecnie notebooków.

ARISTO vision i685
Kolejnym czynnikiem zwiększającym wydajność są zastosowane w Aristo vision i685 najwydajniejsze obecnie procesory Intel Core 2: począwszy od czterordzeniowych Intel®Core™2 Extreme Mobile z nawet 12MB pamię-ci cache, poprzez mobilne Intel®Core™2 Quad, aż po Intel®Core™2. Charakteryzują się one najwyższą obecnie mocą wśród jednostek centralnych dostępnych na rynku, co uzyskano m.in. poprzez zastosowanie szybkiej magistrali taktowanej zegarem 1066MHz. Nowością wyróżniającą nowy model Aristo wśród laptopów jest też zastosowana pamięć operacyjna. Producent zdecydował się na oferowanie go z najnowszą generacją pamięci DDR3. W podstawowej konfiguracji znajdziemy 4GB pamięci.

Aristo

W notebooku znalazło się też miejsce na zamontowanie aż trzech dysków twardych, co pozwala zgromadzić na nim do 1500GB danych (3x 500GB). Dodatkowo, dyski te mają możliwość pracy w trybie RAID, co umożliwia m.in. bezpieczne przechowywanie danych poprzez bieżące i automatyczne wykonywanie kopii zapasowych lub zwiększenie wydajności całego systemu.

Aristo vision i685 pełną moc obliczeniową ujawnia użytkownikom podczas codziennej pracy przed ekranem o rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli) i przekątnej 18.4”. Zarówno rozdzielczość, rozmiar, jak i proporcje sprawiają, że jest to idealny wyświetlacz do oglądania filmów w najwyższej kinowej jakości. Aby wykorzystać w pełni potencjał notebooka, COMES S.A. w swoim produkcie będzie oferował napędy Blu-Ray, pozwalające uzyskać obrazy High Definition. Dodatkowo, notebook został wyposażony w złącze HDMI, za pośrednictwem którego obraz możemy przekazać na zewnętrzny monitor (np. do zewnętrznego telewizora lub projektora FullHD).

ARISTO vision i685

Dla osób wymagających pełni wrażeń audio zastosowano w notebooku wysokiej jakości głośniki pracujące w systemie 4.1 (cztery głośniki plus subwoofer). Notebook jako jeden z nielicznych na rynku posiada certyfikat DOLBY Home Theater, gwarantujący najwierniejsze odwzorowanie dźwięków o charakterystyce dostępnej dotychczas jedynie w sali kinowej. Wszystkie te rozwiania pozwalają zamienić notebooka na jednostkę pełniącą funkcję multimedialnego mobilnego centrum rozrywki.

Aristo vision i685 wyróżnia się również niezwykłym wyglądem. Uwagę zwraca przede wszystkim charakterystyczny element graficzny znajdujący się na obudowie matrycy mieniący się różnymi kolorami w zależności od preferencji właściciela. Kolorem niebieskim podświetlone są najważniejsze dotykowe klawisze funkcyjne oraz touchpad. Podświetlona została też dolna część obudowy. Całość sprawia bardzo ciekawe wrażenie, zwłaszcza w nieoświetlonych pomieszczeniach. Ciekawym elementem jest dotykowy regulator głośności. Aby sterować natężeniem dźwięku, wystarczy przesunąć palcem w odpowiednim miejscu, a głośność zostanie ustawiona do odpowiedniego poziomu, co sygnalizowane jest zmianą podświetlenia skali dźwięku. W celu zwiększenia kom-fortu podczas codziennej pracy, Aristo vision i685 wyposażony jest w pełnowymiarową klawiaturę z wyodręb-nioną częścią numeryczną. Elegancję zwiększają ergonomiczne klawisze klawiatury, które dodatkowo ułatwiają utrzymanie klawiatury w czystości. Specjalnie dla graczy z lewej części notebooka wyodrębniono 8 klawiszy umożliwiających indywidualną konfigurację najczęściej wykorzystywanych skrótów klawiaturowych.

ARISTO vision i685

W parze z wysoką wydajnością idzie również bogate wyposażenie i funkcjonalność. Poza wspomnianym wcześniej złączem HDMI i napędem Blu-Ray, Aristo vision i685 wyposażono również w szereg interfejsów i złączy znacznie rozszerzających jego możliwości. Do najważniejszych należą: bezprzewodowa karta sieciowa WiFi, moduł Bluetooth, kamera internetowa 2.0MP, czytnik kart multimedialnych 7-in-1 oraz hybrydowy tuner TV DVB-T (opcja). Poza tym znajdziemy tu szereg portów: slot ExpressCard, złącze cyfrowe DVI, złącze cyfrowe audio SPDiF, komplet pozostałych portów Audio, w tym wejście mikrofonu. Nie zapomniano również o bardzo szybkim złączu eSATA (do podłączania dodatkowych zewnętrznych dysków twardych), 4 portach USB 2.0 i multimedialnym złączu IEEE1394 (FireWire).
Gwarancja, cena, konfiguracje

Notebook dostępny będzie na początku października 2009 roku. W podstawowej konfiguracji oferowany będzie z procesorem Intel Core 2 Duo P8700, dyskiem 500GB, kartą grafiki GeForce GTX 260M, pamięcią 4GB DDR3 i napędem DVD SuperMutli. Jako dodatkowe opcje dostępne będą procesory Intel Core 2 Extreme Mobile, do-datkowe dyski twarde (od 200 GB do 500 GB), napęd Blu-Ray oraz dodatkowe karty graficzne serii GTX 200M (GTX 260M i GTX 280M; pojedyncze lub w trybie SLI). Gwarancja na notebooka wynosić będzie 24 miesiące (w systemie door-to-door). Cena podstawowej konfiguracji to 6990 zł brutto dla użytkownika końcowego.

Udostępnij ten artykuł...

CDA TV – usługa zostanie uruchomiona w te wakacje

CDA uruchomi usługę transmisji telewizji w modelu OTT. Spółka uzyskała w kwietniu tego roku wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zawarła stosowne umowy z poszczególnymi stacjami i dostawcami. Nowa usługa o nazwie „CDA TV” wraz z planami taryfowymi zostanie zaprezentowana i uruchomiona jeszcze w te wakacje. CDA TV, jak CDA Premium Spółka CDA S.A. – […]

Udostępnij ten artykuł...

Ulubione Social Media Polaków w 2021 roku

Jakie się ulubione Social Media Polaków? Ze wszystkich portali społecznościowych rodacy najbardziej lubią Facebooka, jak wynika z analizy firmy SentiOne. Szukają na nim wsparcia, promują zbiórki charytatywne. Drugim najpopularniejszym portalem jest Twitter. Tutaj większość dyskusji ma charakter narodowy, a słowo „polski” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Na Instagramie rozmawiamy głównie o pięknie i ciałopozytywności, a […]

Udostępnij ten artykuł...

5G w Plusie: kolejny milion w zasięgu najszybszej sieci

Kolejny milion mieszkańców Polski został objęty zasięgiem największej i najszybszej sieci 5G w Polsce. Tym samym z 5G w Plusie może obecnie korzystać już co trzeci Polak. Superszybki internet 5G oferowany jest ponad 13 milionom osób z niemal 400 miejscowości ze wszystkich 16 województw. Plus nie zwalnia tempa rozwoju sieci 5G. W ciągu zaledwie dwóch […]

Udostępnij ten artykuł...