Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/10/2009

AutoMapa kompatybilna z Google Earth

AutoMapa 6 zyskała nową funkcjonalność, dzięki której trasa przygotowana w AutoMapie będzie mogła być w łatwy sposób odtworzona w Google Earth.

Wraz z najnowszą wersją AutoMapy wszyscy jej użytkownicy zyskają nową funkcjonalność, dzięki której w niezwykle prosty sposób będą mogli odtworzyć zapis swojej podróży w Google Earth – najpopularniejszym na świecie programie do wyświetlania na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej zdjęć satelitarnych, lotniczych, panoram zrobionych z poziomu ulicy, oraz różnego rodzaju informacji geograficznych i turystycznych.

AM6

Kompatybilność z Google Earth jest krokiem w stronę połączenia AutoMapy z popularnymi, źródłami informacji przestrzennej,  oraz internetowymi zasobami serwisów YouTube czy Panoramio. Funkcjonalność ta stanowi również automaparozwinięcie możliwości zaplanowania podróży w lokalizatorze Targeo.pl i przeniesienia trasy do AutoMapy.

Teraz, planując podróż, zwłaszcza zagraniczną, w ciągu kilku kliknięć myszą użytkownicy sprawdzą, jak wygląda hotel, do którego się wybieramy, jak malownicza jest trasa, którą będziemy jechać z AutoMapą oraz dokładnie zobaczą okolicę swojej wyprawy.

Nowa funkcjonalność udostępniona zostanie bezpłatnie wszystkim użytkownikom AutoMapy posiadającym ważną licencję już w najnowszej wersji programu – AutoMapa 6.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku