21/10/2009

BenQ U102- premiera netbooka z matrycą LED i Windows XP

Na październikowej warszawskiej konferencji prezentującej jesienne nowości BenQ w Polsce zaprezentowano nową linię produktów – netbooki, które dostępne będą w Polsce od listopada br. Pierwszą z nowości jest komputer typu netbook – model BenQ Joybook U102.

Komputer charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem, małymi wymiarami: 260 x 186 x 18.5 (front) i 22 mm (tył) i wagą 1,05 kg (z dyskiem HDD i baterią),  procesorem Intel Atom – N270 zintegrowaną kartą grafiki Intel GMA950 (zgodną ze standardem DirectX 9.0) oraz panoramicznym ekranem 10,1 cala z technologią UltraVivid i podświetleniem LED oraz czasem reakcji matrycy 16ms. Komputer dostarczany jest z polskim systemem operacyjnym MS Windows XP Home Edition.

BenQ U102

Netbook BenQ Joybook U102 jest przeznaczony dla szerokiego kręgu odbiorców biznesowych oraz indywidualnych. Ze względu na małe gabaryty, długi czas pracy na bateriach do 3. godzin, oraz moc obliczeniową, model ten z powodzeniem zastąpi notebooka. Dodatkowo, zastosowane technologie, wbudowane rozwiązania komunikacji bezprzewodowej,  pozwolą na wszechstronne wykorzystanie jako narzędzie do pracy, także rozrywki. Mocną stroną komputera jest jego unikalny i oryginalny wygląd, zaprojektowany specjalnie z myślą o gustach wymagających odbiorców. Czarna, gładka zewnętrzna powierzchnia obudowy komputera nawiązuje stylem do fortepianu, wrażenie elegancji dodatkowo dodaje specjalnie zaprojektowana klawiatura.

BenQ U102

Netbook BenQ Joybook U102  został wyposażony w rozwiązania niezbędne do pracy  oraz  multimedialnej zabawy. Matryca komputera wykonana jest technologii UltraBright o podwyższonej jakości obrazu. Generuje ona obraz o jasności 200cd/m2, przy czasie reakcji matrycy wynoszącym 16 ms. Dzięki temu odtwarzanie plików multimedialnych jest pozbawione smużenia, zniekształceń powstających w wyniku opóźnień matrycy. Odtwarzania dźwięku zapewniają dwa wbudowane głośniki o mocy 2x1W na najwyższym poziomie High Definition. Karta dźwiękowa posiada funkcję redukcji szumów oraz kasowania echa, karta zgodna jest ze najpopularniejszym standardem SoudBlaster PRO. Wbudowana kamerka o rozdzielczości 1,3 Mpiksela, raz z komunikatorem internetowym pozwala na przeprowadzanie czatów i wideo konferencji. Pomyślano również o użytkownikach różnego rodzaju kart pamieci Flash. Wbudowany czytnik 4-in-1, obsługuje wszystkie najbardziej popularne formaty – MS/MS-Pro/SD/MMC. Podsumowując, połączenie ze sobą wysokiej klasy podzespołów do tworzenia obrazu i dźwięku z urządzeniami pamięci masowej, dyskiem twardym o pojemności 160GB, pamięcią operacyjną 1GB oraz kompletem najczęściej używanych portów komunikacyjnych, pozwala na swobodne korzystanie z komputera w dowolnym miejscu, w biurze, w podróży, a także w domu.

Specyfikacja:

U102

Komputer przystosowano do różnych wariantów komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi. W tym celu wbudowano 3 porty USB 2.0, rozmieszczone w sposób ułatwiający użytkownikowi wygodne podłączenie dowolnych urządzeń zewnętrznych. Dodatkowo, komputer ma wbudowany modem oraz kartę sieciową LAN, gniazdo mikrofonu, słuchawek, D-Sub. Model posiada wbudowana kartę komunikacji bezprzewodowej WLAN 802.11b/g z szerokością transferu danych do 54 MB/s.

Netbook BenQ Joybook U102 standardowo wyposażony został w zestaw oprogramowania pozwalającego na pełną kontrolę i sterowanie multimediami oraz pracą komputera są to: program antywirusowy, QData Trove 3.3, Adobe Reader 9.0, Adobe Flash Player 10 Active X, Arcsoft WebCam Companion 3.0 oraz ArcSoft Magic-I Visual Effect 2.0.

BenQ Joybook U102, dostępny będzie od początku listopada w sugerowanej cenie detalicznej – 1.199 zł z VAT z systemem MS Windows Windows XP Home. Netbooki BenQ mają 2 lata gwarancji oraz 6 miesięcy gwarancji na baterię.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...