15/10/2009

BLOW LCD-070R: telewizyjny odbiornik LCD

BLOW CAR SYSTEM wprowadził do sprzedaży kolejny model przenośnego odbiornika telewizyjnego LCD, który pozwala stworzyć własne centrum rozrywki w samochodzie, na działce lub na łodzi. Urządzenie BLOW LCD-070R posiada panoramiczny wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 7 cali i umożliwia nie tylko odbiór telewizji, ale również podłączenie zewnętrznych źródeł sygnału wideo, na przykład DVD lub iPoda.

Odbiornik BLOW LCD-070R jest lekki (460 g) i niewielki (180 x 135 x 30 mm). Jest łatwy w montażu, a jego możliwości zapewniają różne formy rozrywki dla całej rodziny. Urządzenie BLOW LCD-070R odbiera analogowe kanały telewizyjne w systemach PAL, NTSC i SECAM, co pozwala cieszyć się TV w każdym kraju Europy i świata. Zaawansowana technologia PLL umożliwia automatyczną regulację częstotliwości, dzięki czemu BLOW LCD-070R zapewnia stabilny odbiór sygnału w każdych warunkach. Urządzenie przystosowane jest także do odbioru telewizji kablowej.

Gdy oferta kanałów TV okaże się niewystarczająca, BLOW LCD-070R może być wykorzystany do stworzenia przenośnego kina domowego we współpracy z zewnętrznymi odtwarzaczami wideo DVD i SVCD oraz iPodem. Uniwersalne gniazdo MMI stwarza również możliwość podłączenia do LCD-070R konsoli do gier, co szczególnie ucieszy dzieci.

BLOW070R

Intuicyjne menu odbiornika dostępne jest w języku polskim oraz angielskim, a przełączanie kanałów ułatwia pilot zdalnego sterowania. By zapobiegać niepotrzebnemu rozładowaniu akumulatora, konstruktorzy wyposażyli BLOW LCD-070R w funkcję programowalnego włączania lub wyłączania urządzenia o określonych godzinach oraz funkcję automatycznego przechodzenia w stan czuwania w razie braku sygnału.

Panoramiczny panel TFT LCD w  BLOW LCD-070R dysponuje rozdzielczością 480 x 234 pikseli i pozwala na zmianę formatu obrazu z 16:9 na 4:3. Matryca zapewnia wyjątkową ostrość obrazu i żywe, nasycone kolory, charakteryzując się przy tym dużym kątem widzenia. Jest wyposażona w filtry, które eliminują szkodliwe dla oczu promieniowanie.

BLOW LCD-070R pozwala na wybór poziomej lub pionowej orientacji obrazu, dzięki czemu sposoby montażu urządzenia są praktycznie nieograniczone. Dołączony do zestawu zasilacz samochodowy pozwala na pobór prądu z gniazdka zapalniczki, natomiast zasilacz sieciowy umożliwia wykorzystanie LCD-070R w pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie dostępne jest zasilanie prądem zmiennym 220-240 V.

Specyfikacja techniczna:
•    Zasilanie: DC 5V 800 mA
•    Przekątna ekranu: 7 cali (16:9)
•    Tryb wyświetlania: 4:3 lub 16:9
•    RF: 47 – 870MHz
•    Wejście wideo: 1Vp – p CVBS
•    Rozdzielczość: 480 x 234 pikseli
•    Kąt widzenia: 154 (poz.), 87 (pion.) stopni
•    Funkcja CLOCK (wyłącznik czasowy)
•    Technologia PLL gwarantująca stabilny odbiór sygnału TV
•    Automatyczne przechodzenie w stan czuwania w razie braku sygnału
•    Antena teleskopowa
•    Wymiary: 180 x 135 x 30 mm
•    Waga: 460 g

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...