28/10/2009

Europejska premiera Iomega ScreenPlay HD Media Player

Firma Iomega poinformowała o dostępności nowej rodziny odtwarzaczy wysokiej rozdzielczości – Iomega ScreenPlay HD Media Player, które pozwalają przeszukiwać domową sieć pod kątem wideo oraz odtwarzać filmy z Internetu na telewizorze.

Nowa rodzina produktów Iomega ScreenPlay HD Media Player tworzy najbardziej wszechstronną ofertę multimedialnych odtwarzaczy na rynku. Trzy różne produkty – Iomega ScreenPlay Director HD Media Player, ScreenPlay Plus HD Media Player, ScreenPlay TV Link Director –  oferują odmienne funkcje w różnych cenach, spełniają wymagania osób chcących odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia na ekranach telewizorów, bez pośrednictwa komputera.

Iomega ScreenPlay Director

„Iomega, jako światowy lider produkcji odtwarzaczy multimedialnych HD, zmieniła sposób w jaki użytkownicy korzystają z cyfrowych mediów w domu.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division firmy EMC. „W Europie nasze produkty serii ScreenPlay należą do najlepiej sprzedających się i wyznaczają standardy w tej kategorii produktów. Nowe odtwarzacze ScreenPlay HD Media Player wyznaczą na pewno nowy poziom odniesienia, dzięki możliwości odtwarzania mediów HD, obsłudze szerokiej gamy formatów plików, ulepszonemu interfejsowi użytkownika, komunikacji bezprzewodowej, itp. Dzięki nowym odtwarzaczom ScreenPlay HD Media Player użytkownicy mogą cieszyć się filami, zdjęciami i muzyką, siedząc wygodnie na sofie przed panoramicznym dużym telewizorem, zamiast przez ekranem komputera.”

Iomega ScreenPlay Director

Iomega ScreenPlay HD Media Player tworzy wygodne połączenie pomiędzy siecią domową a urządzeniami kina domowego, zapewniając użytkownikom multimedia w najwygodniejszy z możliwych sposobów. Teraz użytkownicy mogą przechowywać pliki na przenośnym twardym dysku i odtwarzać je na ekranie telewizora za pomocą pilota, nie ruszając się z kanapy.

Iomega Screen Play Director

Iomega ScreenPlay Director HD Media Player umożliwia odtwarzanie wideo w standardzie full HD1080p (24 kl/s) i oferuje do 2TB przestrzeni na pliki multimedialne. ScreenPlay Director posiada certyfikat DivX® Home Theatre gwarantujący poprawne odtwarzanie filmów w formacie DivX i obsługę popularnych kodeków i plików wideo, łącznie z H.264, WMV i MKV i wielu innych.

Iomega

ScreenPlay Director jest kompatybilny z komputerami PCs i Mac, zawiera gniazdo sieci Ethernet umożliwiając przechowywanie, dostęp i współdzielenie wideo, zdjęć i muzyki  w sieci domowej. ScreenPlay Director jest kompatybilny z DLNA, może więc współpracować z innymi podobnymi urządzeniami w sieci. Odtwarzacz wykorzystuje też technologię WiFi, co pozwala podłączyć go do sieci bezprzewodowo, po zainstalowaniu opcjonalnego adaptera WiFi.

ScreenPlay Director może obsługiwać media z wielu prekonfigurowanych internetowych serwisów w rodzaju YouTube, Flickr, radia Shoutcast Internet, feedów RSS i podcastów. Użytkownik może też samodzielnie definiować inne feedy i podcasty. Trzy porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie zewnętrznych dysków, aparatów, pamięci flash lub adaptera WiFi.

ScreenPlay Director HD Media Player dostępny jest w wersji o pojemności 1TB i 2TB. Może pomieścić do 8 millionów zdjęć, 37.000 godzin muzyki lub 3.000 godzin wideo.

ScreenPlay Plus nowy prosty produkt w rodzinie odtwarzaczy ScreenPlay HD, który może służyć jako odtwarzacz HD i biblioteka plików multimedialnych. Dostępny w wersji o pojemności 500GB i 1TB,  może odtwarzać wideo high definition 720p oraz 1080i; posiada certyfikat DivX® Home Theatre.

ScreenPlay Plus obsługuje następujące formaty plików: MP3, AC3 (Dolby® Digital Encoding), WAV, WMA, MPEG-1, MPEG-2 (AVI-VOB), MPEG-4 (AVI/DivX/XViD) i JPEG.  ScreenPlay Plus zawiera złącze HDMI i USB 2.0 do podłączenia dodatkowych dysków i pamięci flash.

Iomega ScreenPlay TV Link Director oferuje funkcjonalność ScreenPlay Director HD Media Player przy znacznie niższych kosztach. Małe kompaktowe urządzenie, bez dysku twardego, umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych z własnych pamięci flash lub dysków użytkownika podłączonych przez port USB 2.0 a także sieci domowej. ScreenPlay TV Link Director jest kompatybilny ze standardem DLNA i doskonale nadaje się, np. do współpracy z Home Media Network Drive firmy Iomega. ScreenPlay TV Link Director, który zadebiutuje w listopadzie, doskonale sprawdzi się w przypadku użytkowników, którzy posiadają wiele cyfrowych archiwów na napędach USB.

Wszystkie nowe odtwarzacze rodziny Iomega ScreenPlay HD Media Player są sprzedawane z ulepszonym pilotem zdalnego sterowania, umożliwiającym przeglądanie zdjęć, filmów i muzyki bez konieczności wstawania z sofy. Wszystkie odtwarzacze sprzedawane w Europie zostały wyposażone w adapter SCART.

Iomega ScreenPlay TV Link Director

Oprogramowanie Iomega Protection Suite jest częścią zestawu nowych odtwarzaczy ScreenPlay HD Media Player. Oprogramowanie zawiera między innymi 6-miesiączną wersję McAfee® VirusScan Plus, które działa jako antiwirus, antispyware, firewall i ochrona sieci lokalnej. W skład pakietu programów wchodzą też Iomega QuikProtect, do automatycznej archiwizacji plików, oraz EMC® Retrospect® Express lub Express HD, do wyboru.

Iomega ScreenPlay Director HD Media Player o pojemności 1TB jest już dostępny w cenie 199 Euro brutto, zaś wersja 2TB w cenie 349 Euro brutto. Iomega ScreenPlay Plus HD Media Player o pojemności 500 GB kosztuje129 Euro brutto; wersja 1TB  – 159 Euro brutto. ScreenPlay TV Link Director będzie można kupić w listopadzie w cenie 109 Euro brutto. Wszystkie produkty serii ScreenPlay HD Media Player chronione są trzyletnią gwarancją (po zarejestrowaniu produktu).

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...