18/10/2009

GV-N275SO-18I – szybka karta graficzna GIGABYTE Super Overclock

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się rozwiązania projektowane specjalnie z myślą o szczególnie wymagających odbiorcach takich jak gracze czy overclockerzy. Gigabyte aby sprostać ich wymaganiom wprowadził do sprzedaży karty z serii GIGABYTE Super Overclock. Do ich produkcji wdrożono proces GPU Gauntlet Sorting pozwalający wyselekcjonować najwydajniejsze chipsety graficzne.

Model GV-N275SO-18I został zbudowany w oparciu o układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 275. Karta posiada 240 procesorów strumieniowych oraz aż 1792MB zintegrowanej 448-bitowej pamięci GDDR3. Częstotliwość taktowania układu graficznego została zwiększona do 715MHz (std. 633), natomiast częstotliwość pracy pamięci do 2520MHz. Częstotliwość taktowania układów cieniujących została również podniesiona – do 1550MHz (std. 1404).
Karta wspiera złącze graficzne PCI Express 2.0, została także wyposażona komplet wyjść Dual link DVI-I, D-sub i HDMI z obsługą HDCP. Do dodatkowych zalet modelu GV-N275SO-18I należą: wsparcie dla bibliotek DirectX 10.0 i OpenGL 2.1 oraz technologii NVIDIA Pure Video HD, PhysX i CUDA pomocnych przy płynnym odtwarzaniu zaawansowanych aplikacji multimedialnych.

GV-N275SO-18I

Na tym jednak nie kończy się lista zalet prezentowanego modelu. Karta graficzna GV-N275SO-18I wspiera technologię GIGABYTE Ultra Durable VGA, której charakterystyczną cechą jest podwójna ilość miedzi w wewnętrznych warstwach PCB zapewniająca szybsze odprowadzanie nadmiaru ciepła z krytycznych obszarów takich jak np. okolice GPU. Na karcie zastosowano ponadto doskonalej jakości komponenty: tranzystory MOSFET z niskim współczynnikiem RDS (on), pamięci Samsung/Hynix oraz kondensatory aluminiowo-polimerowe. Cechy te korzystnie wpływają na wydajność, trwałość oraz dodatkowo zwiększają możliwości overclockingu.

gv-n275S

Dzięki połączeniu starannie wyselekcjonowanych procesorów graficznych z technologią GIGABYTE Ultra Durable VGA, karty GV-N275SO-18I z serii GIGABYTE Super Overclock są w stanie bez trudu sprostać wysokim wymaganiom sprzętowym stawianym przez zaawansowane gry 3D oraz aplikacje multimedialne i należą do urządzeń polecanych najbardziej wymagającym użytkownikom.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...