14/10/2009

HANNspree – nowy gracz Full HD LCD TV na polskim rynku

Firma HANNspree, której produkty od niedawna są obecne w regularnej dystrybucji w Polsce, w październiku wprowadziła na nasz rynek nową serię telewizorów LCD oznaczoną w nazwach poszczególnych modeli przedrostkiem ST, o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, dostępną w następujących przekątnych: 19″, 22″, 25″, 28″, 32″, 42’’, 55’’.

Taka szeroka gama rozmiarów umożliwia dobór telewizora LCD, obsługującego rozdzielczość Full HD, do każdego pomieszczenia – od małych kuchni do dużych salonów. Na polskim rynku dostępne są urządzenia o przekątnych od 19″ do 25″, a wprowadzenie większych formatów (28’’, 32’’, 42’’, 55’’) przewidywane jest na początek 2010 roku.

Telewizor HANNspree ST

Płynnie odtwarzany, realistyczny obraz wyświetlany przez telewizory HANNspree z serii ST ma przenosić rozrywkę audio-wizualną na wyższy poziom m.in. dzięki szeregowi funkcji i technologii opracowanych przez producenta:

•    Technologia X-Contrast poprawia emisję ciemnych obrazów poprzez zwiększenie kontrastu i podkreślenie efektów trójwymiarowości,
•    Czas reakcji matrycy jest dodatkowo skrócony nawet do 2 ms, dzięki zastosowaniu X-Celerate,
•    Oferując użytkownikom pakiet jakości obrazu Full HD 1080p (wszystkie telewizory oprócz 19’’) kompatybilny ze standardem HDMI 1.3, oryginalnej stylistyki i minimalizmu, charakteryzuje się wyświetlaniem ostrego obrazu wolnego od rozmyć,
•    Funkcja 3D Comb-Filter ożywia kolory,
•    3D Deinterlace Technology wyostrza obraz, nawet podczas jego powiększania,
•    DNR (Digital Noise Reduction) ogólnie poprawia jakość i ostrość obrazu oraz wygładza krawędzie,
•    3:2/2:2 Pull-down Processing jest odpowiedzialny za wygładzenie obrazu i poprawę błędów w odświeżaniu poszczególnych klatek obrazu.

obraz_bez_funkcji_X-Contrast
obraz_z_funkcja_X-ContrastObraz bez (1) i z (2) X-Contrast

Telewizory HANNspree z serii ST oferują bogaty zestaw złącz: VGA, dzięki któremu mogą działać również jako monitory, HDMI dla obsługi obrazów w wysokiej rozdzielczości np. z konsol, odtwarzaczy Blu-ray, DVD i kamer, oraz PC line-in, component i SCART in/out.

Oprócz dobrej jakości obrazu, telewizory z serii ST, dzięki 10-watowym głośnikom, emitują wysokiej jakości dźwięk. Użytkownik może personalizować wybór ustawień audio, korzystając z jednego z domyślnych schematów (Standard, Music, Movie, Speech) lub tworząc swoją własną konfigurację. Do telewizora można też podłączyć słuchawki.

HANNspree telewizor

Czarna powierzchnia obudowy o lustrzanym blasku, gustowne zaokrąglenia i ścięcia dobrze komponują się z dolnym, matowym panelem z głośnikami, który jest ozdobiony chromowanym odbiornikiem promieni IR w kolorze przyciemnionego srebra. Tak ultra-minimalistyczna stylistyka ozdobi każde współczesne wnętrze.

HANNspree telewizor

HANNspree to marka mało znana w Polsce, ale doceniona na świecie. Seria telewizorów ST jest zdobywcą prestiżowych nagród: 2009 Good Design Award, natomiast model ST281 otrzymał tytuł “Taiwan Excellence 2009” .

HANNspree ST

Gwarancja na telewizory z serii ST wynosi 24 miesiące i obejmuje serwis naprawy urządzeń door-to-door. Ceny dostępnych aktualnie w Polsce telewizorów:

HANNspree ST19AMB – 769 zł
HANNspree ST221MBB – 919 zł
HANNspree ST251MAB – 1239 zł

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...