Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/10/2009

Iomega: ekologiczna pamięć NAS nowej generacji

Firma Iomega zaprezentowała nową generację popularnych sieciowych pamięci NAS – Iomega StorCenter ix2-200, wykorzystujących wiodące w przemyśle technologie przechowywania danych firmy EMC. Urządzenia StorCenter ix2-200 łączą w sobie łatwe w obsłudze funkcje zarządzania danymi, przydatne w biurach, oraz zaawansowane technologie obsługi mediów i innych aplikacji klienckich, ważnych z punktu widzenia użytkowników domowych.

Pamięci dostępne są w wersji o pojemności 1TB, 2TB i 4TB. ix2-200 wykorzystuje łatwą procedurę instalacyjną składającą się z czterech czynności, dzięki którym napęd NAS jest gotowy do użycia w ciągu kilku minut. ix2-200 używa łatwego w obsłudze interfejsu do zarządzania i ochrony danych oraz najnowszych technologii udostępniania multimediów i zdalnego dostępu, dzięki czemu dane mogą być w każdej chwili dostępne z domu, biura lub dowolnej lokalizacji na świecie.

Iomega StorCenter ix2-200

Wśród standardowych funkcji biznesowych StorCenter ix2-200 znajdziemy między innymi:

●    Replikację typu device-to-device przez sieć pozwalającą w prosty sposób odzyskiwać utracone dane.
●    Dostęp iSCSI na poziomie bloków, w celu wydajnego przechowywania danych.
●    Możliwość budowy grup RAID1, w celu efektywnej ochrony danych.
●    Obsługę Windows® Active Directory.
●    Nowy panel przedni LCD i przycisk QuikTransfer do łatwego kopiowania wybranych plików.
●    Możliwość wymiany dysków przez użytkownika
●    Obsługę kamer monitoringu IP.
●    Unikalną, w tej kategorii produktów, certyfikację VMware® umożliwiającą wirtualizację serwerów.

StorCenter ix2-200 oferuje szeroką gamę funkcji dla użytkowników domowych:

●    UPnP® AV Media Server certyfikowany przez DLNA®, który pozwala uczynić z ix2-200 centralny magazyn do obsługi filmów zdjęć, muzyki i innych plików, które można przesyłać na dowolne inne kompatybilne urządzenia w sieci lokalnej.
●    Może współpracować z Time Machine® w celu archiwizacji danych z komputerów Apple.®
●    Wbudowana obsługa torrentów do współdzielenia plików, bez konieczności podłączania komputera PC.
●    Obsługa Bluetooth® do transferu zdjęć z telefonów komórkowych (przy użyciu opcjonalnego adaptera).
●    Wtyczka Cooliris™ do przeglądania zdjęć.
●    Zdalny dostęp do ix2-200 z dowolnego miejsca na świecie.

Przeczytaj także:   Panda Antivirus for Netbooks na rynku polskim

NAS Iomega StorCenter ix2-200 jest już dostępny w punktach sprzedaży detalicznej i resellerów IT oraz VAR w Europie i USA.

Iomega StorCenter ix2 200

NAS StorCenter ix2-200 korzysta ze znanego oprogramowania EMC LifeLine, środowiska operacyjnego Linux i zestawu aplikacji zaprojektowanych do współpracy z komputerami Windows, Mac i Linux.  System operacyjny LifeLine wykorzystuje prosty w użyciu interfejs graficzny, umożliwiający bezpieczny i chroniony dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie.

Użytkownicy, w małych biurach, docenią łącze gigabitowego Ehternetu i wykorzystaną architekturę wysokiej wydajności, umożliwiające szybki i bezpieczny dostęp do danych w sieci lokalnej lub domu. ix2-200 zawiera trzy porty USB 2.0, do których można podłączyć drukarki, lub zewnętrzne pamięci masowe.

Iomega StorCenter ix2-200

Serwer StorCenter Pro ix2-200 zapewnia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków za pośrednictwem zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect Express. Podczas instalacji, użytkownicy wybierają pliki i katalogi do automatycznej archiwizacji. Dokonane po tym procesie zmiany są automatycznie zapisywane na serwerze.

Ix2-200 wykorzystuje technologie szyfrowania RSA BSAFE do ochrony programów instalacyjnych i uaktualnień przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. RSA jest oddziałem firmy EMC zajmującym się bezpieczeństwem i chroniącym dane w wielu największych bankach na świecie.

StorCenter ix2-200 wykorzystuje technologie zmniejszenia poboru energii, takie jak automatyczne zmniejszanie prędkości obrotowej dysków w czasie, gdy urządzenie nie przesyła i pobiera danych. StorCenter ix2-200 wykorzystuje też certyfikowany przez Energy Star zasilacz. Wymienione funkcje zapewniają minimalny pobór energii.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku