28/10/2009

Najnowsza propozycja z serii P55 od GIGABYTE

W ubiegłym miesiącu na rynku debiutowały najnowsze procesory Intel Core i5 a wraz z nimi płyty główne wyposażone w chipset P55 (LGA 1156). GIGABYTE oferuje pełną gamę tych płyt we wszystkich przedziałach cenowych. Dzięki temu każdy użytkownik ma możliwość wybrania modelu odpowiadającego jego potrzebom.

Najnowszą propozycją z serii P55 od GIGABYTE jest ekonomiczna płyta główna GA-P55M-UD2 wykonana w formacie mikro ATX. Model ten wspiera obsługę pamięci typu DDR3 pracujących w trybie dwukanałowym z maksymalną częstotliwością 2000 MHz (2200+ MHz). Płyta, pomimo mniejszego rozmiaru, została wyposażona we wszystkie elementy niezbędne w nowoczesnej platformie domowej. Na laminacie znajdziemy dwa złącza PCI Express (x16, X4), kanał IDE, osiem portów SATA 3.0 Gb/s z obsługą RAID oraz gigabitową kartę sieciową.

GA-P55M-UD2 + Box

W modelu GA-P55M-UD2 zastosowano szereg nowoczesnych technologii GIGABYTE, które ułatwiają zarządzanie komputerem i pozwalają dostosować jego wydajność do indywidualnych potrzeb. GIGABYTE Smart 6 składający się z sześciu modułów (QuickBoot, QuickBoost, Recovery, DualBIOS, Recorder oraz TimeLock) pozwala na automatyczne podkręcenie procesora, skrócenie czasu ładowania i zamykania systemu, błyskawiczne przywrócenie wcześniejszych ustawień systemu, odzyskiwanie wykasowanych plików, bezpieczne przechowywanie najważniejszych danych w BIOSie, monitorowanie pracy komputera, kontrolę rodzicielską i wiele innych.

GA-P55M-UD2

Dodatkowym atutem modelu GA-P55M-UD2 jest zastosowanie technologii GIGABYTE Ultra Durable 3, która zapewnia stabilniejszą pracę, lepszy potencjał OC oraz redukcję generowanego ciepła. Wszystko to dzięki zastosowaniu podwójnej ilości miedzi w wewnętrznych warstwach PCB płyty głównej oraz wysokiej jakości komponentów. Ponadto, dzięki nowoczesnemu systemowi oszczędzania energii wprowadzonego wraz z serią płyt P55 – Dynamic Energy Saver 2 – otrzymujemy możliwość zaawansowanego zarządzenia energią pobieraną przez CPU, pamięci, chipset płyty głównej, kartę graficzną, dysk twardy oraz wentylatory. A to wszystko za pomocą prostej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji.

GA-P55M-UD2 to płyta główna nadająca się do budowy nowoczesnego i stabilnego komputera domowego. Sprosta ona wymaganiom użytkowników zainteresowanych wydajną i niedrogą platformą przeznaczoną do codziennej pracy i rozrywki.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...