Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/10/2009

Najnowsza propozycja z serii P55 od GIGABYTE

W ubiegłym miesiącu na rynku debiutowały najnowsze procesory Intel Core i5 a wraz z nimi płyty główne wyposażone w chipset P55 (LGA 1156). GIGABYTE oferuje pełną gamę tych płyt we wszystkich przedziałach cenowych. Dzięki temu każdy użytkownik ma możliwość wybrania modelu odpowiadającego jego potrzebom.

Najnowszą propozycją z serii P55 od GIGABYTE jest ekonomiczna płyta główna GA-P55M-UD2 wykonana w formacie mikro ATX. Model ten wspiera obsługę pamięci typu DDR3 pracujących w trybie dwukanałowym z maksymalną częstotliwością 2000 MHz (2200+ MHz). Płyta, pomimo mniejszego rozmiaru, została wyposażona we wszystkie elementy niezbędne w nowoczesnej platformie domowej. Na laminacie znajdziemy dwa złącza PCI Express (x16, X4), kanał IDE, osiem portów SATA 3.0 Gb/s z obsługą RAID oraz gigabitową kartę sieciową.

GA-P55M-UD2 + Box

W modelu GA-P55M-UD2 zastosowano szereg nowoczesnych technologii GIGABYTE, które ułatwiają zarządzanie komputerem i pozwalają dostosować jego wydajność do indywidualnych potrzeb. GIGABYTE Smart 6 składający się z sześciu modułów (QuickBoot, QuickBoost, Recovery, DualBIOS, Recorder oraz TimeLock) pozwala na automatyczne podkręcenie procesora, skrócenie czasu ładowania i zamykania systemu, błyskawiczne przywrócenie wcześniejszych ustawień systemu, odzyskiwanie wykasowanych plików, bezpieczne przechowywanie najważniejszych danych w BIOSie, monitorowanie pracy komputera, kontrolę rodzicielską i wiele innych.

GA-P55M-UD2

Dodatkowym atutem modelu GA-P55M-UD2 jest zastosowanie technologii GIGABYTE Ultra Durable 3, która zapewnia stabilniejszą pracę, lepszy potencjał OC oraz redukcję generowanego ciepła. Wszystko to dzięki zastosowaniu podwójnej ilości miedzi w wewnętrznych warstwach PCB płyty głównej oraz wysokiej jakości komponentów. Ponadto, dzięki nowoczesnemu systemowi oszczędzania energii wprowadzonego wraz z serią płyt P55 – Dynamic Energy Saver 2 – otrzymujemy możliwość zaawansowanego zarządzenia energią pobieraną przez CPU, pamięci, chipset płyty głównej, kartę graficzną, dysk twardy oraz wentylatory. A to wszystko za pomocą prostej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji.

GA-P55M-UD2 to płyta główna nadająca się do budowy nowoczesnego i stabilnego komputera domowego. Sprosta ona wymaganiom użytkowników zainteresowanych wydajną i niedrogą platformą przeznaczoną do codziennej pracy i rozrywki.

Przeczytaj także:   Olympus µ TOUGH-6010: bohater akcji

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku