07/10/2009

Nowe dyski WD MY PASSPORT ELITE

Firma WD przedstawiła nowy  przenośny zewnętrzny dysk twardy My Passport Elite wyposażony w podświetlane wskaźniki poziomu zapełnienia oraz blokady dysku, informującym o stanie zabezpieczenia dostępu do danych. Stacja dokująca z portem USB, w której umieszczamy wygodnie dysk to nowość, gdyż dyski poprzednich serii leżały na biurku i były podłączane kabelkiem USB.

To rozwiązanie jest idealne użytkowników, którzy często przenoszą swoje dane: po pierwsze oszczędza miejsce na biurku, po drugie – nie ma potrzeby poszukiwania każdorazowo wolnego złącza USB.  Podobnie jak niedawno wprowadzony dysk My Passport Essential, My Passport Elite jest wyposażony w oprogramowanie WD SmartWare™ do ciągłej i automatycznej archiwizacji danych oraz jest zabezpieczony 256-bitowym kluczem szyfrowania sprzętowego. Dyski My Passport Elite są dostępne w 3 kolorach: anodowana czerwień, anodowany granat i czarny metalik. Nowa seria oferuje następujące pojemności: 320 GB, 500GB i 640GB.

My Passport Elite

Badania rynku przeprowadzone przez WD wykazały, że konsumenci potrzebują przenośnych urządzeń do magazynowania danych, które umożliwiają im nie tylko archiwizowanie  i przechowywanie danych, ale także zapewniają wysoki stopień zabezpieczenia plików w przypadku dostania się sprzętu w niepowołane ręce. Nowe dyski My Passport Elite zaopatrzone są w zintegrowany program WD SmartWare, które zapewnia automatyczną archiwizację danych oraz zabezpieczenie dostępu do danych zapisanych na nośniku.  Proces archiwizacji rozpoczyna się automatycznie przy pierwszym podłączeniu dysku WD My Book Elite, w prosty i intuicyjny sposób. Graficzny interfejs programu WD SmartWare na bieżąco, w czasie rzeczywistym  ilustruje postęp tworzenia kopii zapasowej. Po wykonaniu przez dysk pierwszej operacji backupu, pliki użytkowników są archiwizowane automatycznie przy każdej modyfikacji lub tworzeniu.  Oprogramowanie WD SmartWare tworzy na dysku oddzielny obszar zarezerwowany do backupu plików, pozostawiając wystarczającą ilość wolnej przestrzeni do zapisu danych. Dzięki temu dyski te  można używać zarówno do archiwizacji, jak i jako dodatkowy „magazyn” danych.

WD Elite

Podświetlany wskaźnik zapełnienia dysku My Passport Elite pozwala jednym rzutem oka ocenić ilość wolnego miejsca. Ikona kłódki wskazuje, czy dysk jest zabezpieczony hasłem – kombinacją klucza  w skali 256-bitowego szyfrowania sprzętowego. Bez podania właściwego hasła, nie dostaniemy się do plików zmagazynowanych na dysku. Warto dodać, że to rozwiązanie jest zazwyczaj spotykane w dużo droższych systemach pamięci.

Elite

Unikalna konstrukcja stacji dokujących WD jest bardzo komfortowa w użyciu, umożliwiając podłączenie i odłączenie dysku My Passport jedną ręką. Stacja dodatkowo zasila dysk przez złącze USB, więc nie potrzebne jest żadne dodatkowe źródło zasilania.

wd Elite

Dyski My Passport Elite są dostępne u wybranych reselerów i dystrybutorów( m.in Komputronik, Vobis i Yamo) w pojemnościach: 320 GB, 500 GB oraz 640 GB. Sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio:  320 GB za 510,00 PLN, 500 GB za 665,00 PLN i 640 GB za 870,00 PLN.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...