06/10/2009

Nowe przełączniki US221A i US421A kompatybilne z PC i Mac

ATEN International wprowadza nowe 2- i 4-portowe przełączniki peryferyjne USB 2.0. US221A i US421A umożliwiają nawet czterem komputerom PC lub Mac współdzielenie i jednoczesne korzystanie z wielofunkcyjnej drukarki lub innego urządzenia peryferyjnego USB, takiego jak skaner lub przenośny dysk twardy.

Urządzenia peryferyjne mogą być zarządzane manualnie poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku przełącznika, przy pomocy oprogramowania dodanego do przełącznika lub poprzez zastosowanie funkcji Auto Switch. Kiedy urządzenie US221A lub US421A jest podłączone do drukarki USB, automatycznie rozpoznaje ono komputer będący źródłem oraz ustawia kolejność drukowania. Funkcja Auto Switch pozwala użytkownikom na drukowanie bez zakłóceń w dowolnym czasie.

US221A 421A

„Nasze najnowsze przełączniki USB2.0 są kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows i Mac, jak również z najnowocześniejszymi wielofunkcyjnymi drukarkami. Doskonale sprawdzają się w małych biurach lub w domach z wieloma komputerami. US221A i US421A pozwalają wielu użytkownikom na łatwe współdzielenie urządzeń USB niepodłączonych do sieci oraz umożliwiają oszczędność pieniędzy i przestrzeni dzięki redukcji dodatkowego sprzętu komputerowego. Przełączniki zapewniają także wygodę użytkownikom eliminując konieczność podłączania i odłączania komputerów.” – powiedział  Kevin Chen, prezes ATEN International.

Przełączniki peryferyjne USB 2.0 US221A i US421A posiadają diodę LED, która wskazuje źródło sygnału. Umożliwiają one poziom transferu aż do 480Mb/s, co pozwala na swobodne korzystanie z dysków zewnętrznych czy drukowanie „ciężkich” plików.

Przełącznik peryferyjne USB 2.0 US221A oraz US421A są dostępne w sprzedaży. Sugerowane ceny netto to 24,95 Euro za US221A oraz 39,95 Euro za US421A.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...