Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/10/2009

Nowy Windows 7 już jest!

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoft – Windows 7 – jest już dostępna w sprzedaży na całym świecie. Nowy system został opracowany tak, aby zwiększyć wydajność pracy z komputerem oraz w pełni wykorzystać jego potencjał.

Po wielomiesięcznych pracach, w których zaangażowanych było 8 milionów testerów z całego świata, po ponad 16 tysiącach wywiadów online, po ponad 40 000 godzin pracy z Windows 7  podczas badań użytkowników w ramach programu Living with Windows, po analizie ponad pół miliarda sesji z użytkownikami z 200 krajów i regionów, Windows 7 trafił dzisiaj na półki ponad 45 tysięcy sklepów na całym świecie w 34 wersjach językowych.

Windows 7 HomePremium

Windows 7 jest uniwersalną platformą, która z powodzeniem może być zainstalowana na netbookach i notebookach, jak i interaktywnych laptopach z interfejsem multi-touch, uniwersalnych komputerach biurkowych oraz maszynach do gier. Jej funkcjonalność docenią także użytkownicy biznesowi, szczególnie gdy powiążą Windows 7 z rozwiązaniem serwerowym Microsoft – Windows Server 2008 R2. Dzięki powiązaniu tych dwóch produktów obsługa opcji sieciowych Windows 7 stanie się dziecinną igraszką.

Windows 7 Professional print

Funkcjonalność Windows 7 można podzielić na trzy obszary. Każdy z nich podnosi efektywność pracy użytkownika z komputerem oraz w pełni wykorzystuje potencjał współczesnych komputerów.

windows 7

Nowy system Microsoft został wyposażony w szereg funkcji, które sprawiają, że najczęściej wykonywanie zadania stają się tak proste, że przestajemy je dostrzegać. Ograniczają do minimum czas, jaki do tej pory był potrzebny do ich wykonania. Należą do nich:

 • Przebudowany pasek zadań, który stał się prawdziwym centrum uruchamiania programów i przełączania okien. Teraz można podglądać uruchomione aplikacje w miniaturowych okienkach.
 • HomeGroup, dzięki której możliwe jest łatwe udostępnianie plików i drukarek innym komputerom z systemem Windows 7 wchodzącym w skład sieci danej organizacji.
 • DeviceStage, który pokazuje stan wszystkich podłączonych urządzeń, takich jak aparaty i telefony komórkowe, co ułatwia synchronizację i zarządzanie nimi z poziomu komputera.
 • Snap, ułatwia pracę z otwartymi oknami. Po przeciągnięciu okna do krawędzi ekranu, automatycznie zmieni się jego rozmiar. Snap umożliwia także łatwe porównanie zawartości dwóch okien – wystarczy przeciągnąć je lewej i prawej krawędzi ekranu.
 • Shake: kolejna funkcja ułatwiająca pracę z oknami. Przy dużej ilości otwartych okien czasami potrzebne jest skupienie na tym jednym, najważniejszym. W tym celu wystarczy kliknąć na nim myszką i potrząsnąć – wszystkie pozostałe okienka zostaną zminimalizowane. Powrót do ich poprzednich rozmiarów jest równie prosty – wystarczy powtórzyć tę czynność.
 • Internet Explorer 8: najszybsza, najłatwiejsza w użyciu i najbezpieczniejsza przeglądarka Microsoft. Nowe, inteligentne funkcje, takie jak natychmiastowe wyszukiwanie, akceleratory i obiekty Web Slice pozwalają lepiej wykorzystać możliwości oferowane przez Internet. Według raportów NSS Labs Internet Explorer 8 zapewnia najlepszą ochronę przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem.

Codzienna praca z Windows 7 zapewni komfort administratorowi, ponieważ nowy system:

 • Szybko się włącza i wyłącza:  Windows 7 potrzebuje zdecydowanie mniej czasu od swojego poprzednika aby się załadować do pamięci operacyjnej komputera. Jego wznawianie i zamykanie jest również szybkie, a do tego lepiej zarządza zasilaniem.
 • Ułatwia pracę mobilną: wszystkie ustawienia mobilne zebrano w jednym miejscu — Centrum mobilności systemu Windows.
 • Umożliwia kontrolę nad używanym oprogramowaniem: Applocker szybko definiuje i aktualizuje listy oprogramowania, które może być użyte na komputerze.
 • W połączeniu z Windows Server 2008 R2, zabezpiecza pracę zdalną:

o    Direct Access zapewnia bezpieczną i wydajną pracę użytkownikom znajdującym się poza biurem umożliwiając równocześnie zarządzanie komputerem zdalnym.
o    Branch Cache pomaga optymalizować koszty i podnosi jakość pracy użytkowników w oddziałach firmy optymalizując wykorzystanie łącz internetowych pomiędzy oddziałami a centralą firmy.

 • Wirtualizuje aplikacje i optymalizuje infrastrukturę firmy: dzięki zastosowaniu Windows 7 wraz z Microsoft Desktop Optimization Pack duże organizacje mogą w łatwy sposób zwiększyć elastyczność swojej infrastruktury informatycznej poprzez wirtualizację oprogramowania, stały monitoring błędów oraz bezkolizyjne uruchamianie aplikacji. Microsoft Desktop Optimization Pack to 6 technologii, które podnoszą jakość pracy z komputerami.
 • Dobrze zabezpieczony komputer: zabezpieczenie danych w komputerze jest łatwiejsze dzięki zaawansowanym kopiom zapasowym oraz bezpłatnemu oprogramowaniu Microsoft Security Essentials, które chroni przed wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim i złośliwym kodem. Dodatkowo, z połączeniem z Windows Server 2008 R2, dane z komputera można łatwo przenieść do wirtualnych serwerów.

Windows 7 tworzy nowe możliwości. Technologie nie stoją w miejscu. Windows 7 to uwzględnia:

 • Windows Touch, umożliwia obsługę komputera za pomocą ekranu dotykowego multi-touch, używając palców i gestów.
 • PlayTo, pozwala na strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych do innych komputerów PC.
 • Bogate opcje graficzne, dzięki ulepszeniom w wydajności, które wyznaczają nowy standard gier i rozrywki poprzez obsługę 64 bitów oraz grafiki DirectX11.
 • Druk uwzględniający lokalizację, dokumenty mogą być przesłane do właściwej drukarki, zarówno w domu, jak i w biurze. Funkcja Pliki w trybie offline umożliwia pracę bez połączenia z siecią i automatyczne synchronizowanie dokumentów między komputerem PC a siecią biurową.

Windows 7 Ultimate

Przejście na nowy system operacyjny w wyraźny sposób podniesie poziom bezpieczeństwa danych zachowanych w komputerach oraz zasobach sieciowych organizacji:

 • Bitlocker i Bitlocker to Go, dzięki którym wymuszane jest szyfrowanie danych na dyskach wewnętrznych organizacji (Bitlocker), jak i wszelkich dyskach przenośnych typu pendrive (Bitlocker to Go).
 • User Account Control, po gruntownej przebudowie, zapewnia większą i dyskretną kontrolę nad pracą użytkowników komputerów w firmie.
 • Forefront Endpoint Protection, pozwala na zapewnienie wysokiego poziomu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

Windows 7 zawiera 50 nowych czcionek. W dniu premiery jest dostępny w 34 wersjach językowych. Najnowszy system operacyjny Microsoft jest już dostępny w sprzedaży w ponad 45 000 sklepach na całym świecie.

www.windows.com


Komentarze

 1. Fredricson napisał(a):

  Pobożne życzenia a będzie jak z vistą pewnie. Jedyne co się im udało ostatnio to xp.

 2. mario napisał(a):

  Też tak myślę :)

Finfinder.pl – pierwsza w Polsce wyszukiwarka ofert finansowania dla firm

Finfinder.pl jest nowym finansowym startupem na polskim rynku. To jedyna tak kompleksowa wyszukiwarka produktów finansowych dla rodzimych przedsiębiorstw. Finfinder.pl prezentuje ofertę blisko 60 polskich instytucji finansowych. Rynek finansowania firm jest o wiele bardziej złożony niż rynek dedykowany konsumentom. Ten ostatni sprowadza się głównie do pożyczek, kredytów hipotecznych oraz ofert powiązanych z rachunkami i kartami płatniczymi. […]

Głosowa obsługa aplikacji Moje ING

ING Bank Śląski jako pierwszy bank umożliwia użytkownikom aplikacji mobilnej Moje ING głosową obsługę wybranych funkcji, przy pomocy Asystenta Google. Korzystając z Asystenta można zapytać aplikację o saldo, kod BLIK i zlecić wykonanie szybkiego przelewu między rachunkami użytkownika. Głosowe uruchomienie Mojego ING mobile odbywa się z wykorzystaniem Asystenta Google. Funkcje głosowe są dostępne na ekranie, […]

Prawie trzy czwarte ruchu internetowego jest zaszyfrowane

W 2018 roku zaszyfrowany ruch stanowił aż 72% całkowitego ruchu internetowego – to niemal 20% więcej niż rok wcześniej. Z jednej strony jest to bardzo pozytywne zjawisko, dzięki któremu zainicjowane transakcje, procesy i dane można z łatwością i bezpiecznie przesyłać tam, gdzie są potrzebne. Z drugiej, tworzy ono wyzwania przy wykrywaniu zagrożeń, utrudniając monitorowanie i […]

Techcity na Facebooku