23/10/2009

Nowy Windows 7 już jest!

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoft – Windows 7 – jest już dostępna w sprzedaży na całym świecie. Nowy system został opracowany tak, aby zwiększyć wydajność pracy z komputerem oraz w pełni wykorzystać jego potencjał.

Po wielomiesięcznych pracach, w których zaangażowanych było 8 milionów testerów z całego świata, po ponad 16 tysiącach wywiadów online, po ponad 40 000 godzin pracy z Windows 7  podczas badań użytkowników w ramach programu Living with Windows, po analizie ponad pół miliarda sesji z użytkownikami z 200 krajów i regionów, Windows 7 trafił dzisiaj na półki ponad 45 tysięcy sklepów na całym świecie w 34 wersjach językowych.

Windows 7 HomePremium

Windows 7 jest uniwersalną platformą, która z powodzeniem może być zainstalowana na netbookach i notebookach, jak i interaktywnych laptopach z interfejsem multi-touch, uniwersalnych komputerach biurkowych oraz maszynach do gier. Jej funkcjonalność docenią także użytkownicy biznesowi, szczególnie gdy powiążą Windows 7 z rozwiązaniem serwerowym Microsoft – Windows Server 2008 R2. Dzięki powiązaniu tych dwóch produktów obsługa opcji sieciowych Windows 7 stanie się dziecinną igraszką.

Windows 7 Professional print

Funkcjonalność Windows 7 można podzielić na trzy obszary. Każdy z nich podnosi efektywność pracy użytkownika z komputerem oraz w pełni wykorzystuje potencjał współczesnych komputerów.

windows 7

Nowy system Microsoft został wyposażony w szereg funkcji, które sprawiają, że najczęściej wykonywanie zadania stają się tak proste, że przestajemy je dostrzegać. Ograniczają do minimum czas, jaki do tej pory był potrzebny do ich wykonania. Należą do nich:

 • Przebudowany pasek zadań, który stał się prawdziwym centrum uruchamiania programów i przełączania okien. Teraz można podglądać uruchomione aplikacje w miniaturowych okienkach.
 • HomeGroup, dzięki której możliwe jest łatwe udostępnianie plików i drukarek innym komputerom z systemem Windows 7 wchodzącym w skład sieci danej organizacji.
 • DeviceStage, który pokazuje stan wszystkich podłączonych urządzeń, takich jak aparaty i telefony komórkowe, co ułatwia synchronizację i zarządzanie nimi z poziomu komputera.
 • Snap, ułatwia pracę z otwartymi oknami. Po przeciągnięciu okna do krawędzi ekranu, automatycznie zmieni się jego rozmiar. Snap umożliwia także łatwe porównanie zawartości dwóch okien – wystarczy przeciągnąć je lewej i prawej krawędzi ekranu.
 • Shake: kolejna funkcja ułatwiająca pracę z oknami. Przy dużej ilości otwartych okien czasami potrzebne jest skupienie na tym jednym, najważniejszym. W tym celu wystarczy kliknąć na nim myszką i potrząsnąć – wszystkie pozostałe okienka zostaną zminimalizowane. Powrót do ich poprzednich rozmiarów jest równie prosty – wystarczy powtórzyć tę czynność.
 • Internet Explorer 8: najszybsza, najłatwiejsza w użyciu i najbezpieczniejsza przeglądarka Microsoft. Nowe, inteligentne funkcje, takie jak natychmiastowe wyszukiwanie, akceleratory i obiekty Web Slice pozwalają lepiej wykorzystać możliwości oferowane przez Internet. Według raportów NSS Labs Internet Explorer 8 zapewnia najlepszą ochronę przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem.

Codzienna praca z Windows 7 zapewni komfort administratorowi, ponieważ nowy system:

 • Szybko się włącza i wyłącza:  Windows 7 potrzebuje zdecydowanie mniej czasu od swojego poprzednika aby się załadować do pamięci operacyjnej komputera. Jego wznawianie i zamykanie jest również szybkie, a do tego lepiej zarządza zasilaniem.
 • Ułatwia pracę mobilną: wszystkie ustawienia mobilne zebrano w jednym miejscu — Centrum mobilności systemu Windows.
 • Umożliwia kontrolę nad używanym oprogramowaniem: Applocker szybko definiuje i aktualizuje listy oprogramowania, które może być użyte na komputerze.
 • W połączeniu z Windows Server 2008 R2, zabezpiecza pracę zdalną:

o    Direct Access zapewnia bezpieczną i wydajną pracę użytkownikom znajdującym się poza biurem umożliwiając równocześnie zarządzanie komputerem zdalnym.
o    Branch Cache pomaga optymalizować koszty i podnosi jakość pracy użytkowników w oddziałach firmy optymalizując wykorzystanie łącz internetowych pomiędzy oddziałami a centralą firmy.

 • Wirtualizuje aplikacje i optymalizuje infrastrukturę firmy: dzięki zastosowaniu Windows 7 wraz z Microsoft Desktop Optimization Pack duże organizacje mogą w łatwy sposób zwiększyć elastyczność swojej infrastruktury informatycznej poprzez wirtualizację oprogramowania, stały monitoring błędów oraz bezkolizyjne uruchamianie aplikacji. Microsoft Desktop Optimization Pack to 6 technologii, które podnoszą jakość pracy z komputerami.
 • Dobrze zabezpieczony komputer: zabezpieczenie danych w komputerze jest łatwiejsze dzięki zaawansowanym kopiom zapasowym oraz bezpłatnemu oprogramowaniu Microsoft Security Essentials, które chroni przed wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim i złośliwym kodem. Dodatkowo, z połączeniem z Windows Server 2008 R2, dane z komputera można łatwo przenieść do wirtualnych serwerów.

Windows 7 tworzy nowe możliwości. Technologie nie stoją w miejscu. Windows 7 to uwzględnia:

 • Windows Touch, umożliwia obsługę komputera za pomocą ekranu dotykowego multi-touch, używając palców i gestów.
 • PlayTo, pozwala na strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych do innych komputerów PC.
 • Bogate opcje graficzne, dzięki ulepszeniom w wydajności, które wyznaczają nowy standard gier i rozrywki poprzez obsługę 64 bitów oraz grafiki DirectX11.
 • Druk uwzględniający lokalizację, dokumenty mogą być przesłane do właściwej drukarki, zarówno w domu, jak i w biurze. Funkcja Pliki w trybie offline umożliwia pracę bez połączenia z siecią i automatyczne synchronizowanie dokumentów między komputerem PC a siecią biurową.

Windows 7 Ultimate

Przejście na nowy system operacyjny w wyraźny sposób podniesie poziom bezpieczeństwa danych zachowanych w komputerach oraz zasobach sieciowych organizacji:

 • Bitlocker i Bitlocker to Go, dzięki którym wymuszane jest szyfrowanie danych na dyskach wewnętrznych organizacji (Bitlocker), jak i wszelkich dyskach przenośnych typu pendrive (Bitlocker to Go).
 • User Account Control, po gruntownej przebudowie, zapewnia większą i dyskretną kontrolę nad pracą użytkowników komputerów w firmie.
 • Forefront Endpoint Protection, pozwala na zapewnienie wysokiego poziomu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

Windows 7 zawiera 50 nowych czcionek. W dniu premiery jest dostępny w 34 wersjach językowych. Najnowszy system operacyjny Microsoft jest już dostępny w sprzedaży w ponad 45 000 sklepach na całym świecie.

www.windows.com

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...