12/10/2009

Onkyo TX-NR3007 sieciowy amplituner Full HD

Firma E.I.C.  jedyny oficjalny dystrybutor sprzętu Onkyo w Polsce zapowiada wprowadzenie do swojej oferty amplitunera 9.2 model TX-NR3007. Urządzenie spełnia normy THX Ultra2 Plus, a także wyposażone jest w najnowszą technologię zawartą w systemie korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey DSX oraz procesor wizyjny HQV.

Onkyo TX-NR3007 wyposażony jest także, w łącze Ethernet co pozwala wykorzystać urządzenie do odbioru radia internetowego lub odtwarzać pliki muzyczne znajdujące się na komputerach wpiętych w domową sieć. Audyssey DSX, najnowsza propozycja firmy Audyssey to rozwinięcie dotychczasowej technologii odtwarzania w trybie 5.1 lub 7.1 o dwie dodatkowe pary głośników: frontowych „high” (znanych z Dolby Prologic IIz®) i/lub frontowych „wide” rozbudowujących w szerz dźwięk generowany z głośników frontowych. System zapewnia wspaniałe efekty przestrzenne zwiększając głównie odtwarzanie przedniego pola dźwiękowego.

Onkyo TX-NR30007

Użytkownik wykorzystujący amplituner TX-SR3007, który posiada aż dziewięć wzmacniaczy audio i tryb Audyssey DSX™ może wybrać jedną z aż 14 opcji równoczesnego wykorzystania podłączonych do amplitunera kolumn głośnikowych. Urządzenie posiada 11 gniazd głośnikowych.

Onkyo TX-NR30007

Oprócz najnowszej technologii Audyssey DSX, w TX-NR3007 zastosowano system korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ z pomiarem w maksymalnie 8 punktach w pomieszczeniu, a także technologie: Dynamic Volume i Dynamic EQ. Audyssey Dynamic Volume. Źródła podłączone do amplitunera mogą dostarczać sygnały o różnych poziomach głośności i różnych zakresach dynamicznych. Technologia Audyssey Dynamic Volume pozwala słuchać dźwięku z amplitunera Onkyo na określonym przez użytkownika poziomie bez względu na to z jakiego źródła aktualnie korzysta. Dodatkowo technologia pozwala ściszyć bardzo głośne pasaże muzyczne lub też zgłośnić bardzo ciche. Działanie Audyssey Dynamic Volume odbywa się w czasie rzeczywistym.

Onkyo TX-NR 30007 By ścieżka dźwiękowa towarzysząca filmom była z łatwością słyszalna musi być ona odtwarzana z odpowiednim poziomem głośności. W warunkach domowych często oglądamy film z głośnością znacznie mniejszą od referencyjnej. Wówczas barwa dźwięku jest zafałszowana, a słyszalność najdrobniejszych szczegółów jest bardzo słaba. Technologia Audyssey Dynamic EQ podczas cichego odtwarzania ścieżki filmowej zwiększa poziom głośności w kanale subwoofera i w kanałach surround, przez co dźwięk powraca do stworzonej przez realizatora barwy, a żaden nawet najdrobniejszy efekt nie umknie naszej uwadze.

Przeczytaj także:   Nowe radia Peiyinga

Amplituner TX-NR3007 spełnia wyśrubowane normy THX Ultra2 Plus z Loudness Plus. System przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni około 35m2, przy wysokości 2,5m, a dodatek „Loudness Plus” oznacza zastosowanie technologii, w której cały system reaguje na poziom aktualnie wykorzystywanej głośności pracy. Im kino domowe pracuje ciszej tym kanały tylne są mocniej wysterowane w stosunku do kanałów przednich i mocniej także pracuje głośnik niskotonowy. Każdy wzmacniacz mocy zastosowany w TX-NR3007 dysponuje mocą wyjściową 200W/6Ω i zbudowany jest w oparciu o trójstopniowe odwrócone układy Darlingtona pracujące w konfiguracji równoległej push-pull. Dzięki temu amplituner potrafi doskonale panować nad dowolnymi głośnikami podłączonymi do jego siedmiu wyjść. Urządzenie może współpracować z kolumnami głośnikowymi o impedancji znamionowej 4Ω, a jego układ zasilający wyposażony jest w solidny transformator H.C.P.S. o poborze mocy 1060W. Przy podłączeniu dwóch głośników moc dynamiczna wzmacniacza wynosi 2 x 270W/4Ω. Do budowy wzmacniaczy mocy zastosowano najnowsze wersje tranzystorów wytrzymujące wysokie temperatury i bardzo wysokie prądy wyjściowe. By w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w konstrukcji wzmacniaczy zastosowano trzy transformatory zasilające. Jeden z nich, największy, zasila wyłącznie wzmacniacze mocy, a dwa dodatkowe odpowiedzialne są za zasilanie niskonapięciowych torów audio i wideo.

Onkyo TX-NR3007 potrafi zamienić dowolny sygnał wideo do postaci cyfrowej 1080p na wyjściu HDMI. W procesie tym wykorzystywany jest procesor HQV Reon-VX. Amplituner wyposażony jest także we wszystkie najnowsze dekodery audio HD: DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus. Dzięki rozbudowanym możliwościom łącza HDMI v 1.3a, a urządzenie posiada aż 6 wejść i 2 wyjścia (równoległe) można za jego pomocą przekazywać sygnały: DVD-Audio i Super Audio CD, a także wykorzystać technologie: Deep Color, x.v. Color, LipSync i CEC (RIHD). Wśród zaimplementowanych dekoderów znalazły się także: DTS Surround Sensation oraz DTS HD Express. Amplituner pozwala w trybie Bi-amping na czterokanałowe zasilanie głośników przednich. Wykorzystując dodatkowo wzmacniacze końcowe kanałów „surround back” można, wraz ze wzmacniaczami kanałów frontowych, dokonać dwudrożnego wysterowania kolumn frontowych – oddzielnie kanału wysokotonowego i niskośredniotonowego. Takie połączenie głośników wpływa pozytywnie na szczegółowość brzmienia i pozwala głośnikom wysokotonowym zaprezentować pełnię swoich możliwości. Wzmacniacze kanałów przednich i wzmacniacze kanałów surround back mogą być ze sobą łączone (mostkowane) dzięki czemu można uzyskać niemal dwukrotnie wyższą moc wyjściową. Funkcja ta nosi nazwę BTL.

Przeczytaj także:   Ładowarka indukcyjna dla konsoli Nintendo DSi

Onkyo TX-NR30007

Najnowszy TX-NR3007 posiada komplet potrzebnych w skomplikowanych instalacjach wejść i wyjść wraz z wejściem gramofonowym MM/MC, port RS232, Trigger Out 12V dla ZONE 2 i ZONE 3, oraz gniazda RI i IR In/Out. Najnowszy model Onkyo wyposażony jest w tryb ZONE2 i ZONE3 (wyjście głośnikowe i wyjście liniowe). Odpowiednia konfiguracja systemu pozwala odtworzyć w dwóch dodatkowych pomieszczeniach dwa różne, od odtwarzanego w pomieszczeniu głównym, sygnały z różnymi poziomami głośności. Do dyspozycji pozostaje wyjście kompozytowe wizji dla ZONE2.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]