12/10/2009

Onkyo TX-NR3007 sieciowy amplituner Full HD

Firma E.I.C.  jedyny oficjalny dystrybutor sprzętu Onkyo w Polsce zapowiada wprowadzenie do swojej oferty amplitunera 9.2 model TX-NR3007. Urządzenie spełnia normy THX Ultra2 Plus, a także wyposażone jest w najnowszą technologię zawartą w systemie korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey DSX oraz procesor wizyjny HQV.

Onkyo TX-NR3007 wyposażony jest także, w łącze Ethernet co pozwala wykorzystać urządzenie do odbioru radia internetowego lub odtwarzać pliki muzyczne znajdujące się na komputerach wpiętych w domową sieć. Audyssey DSX, najnowsza propozycja firmy Audyssey to rozwinięcie dotychczasowej technologii odtwarzania w trybie 5.1 lub 7.1 o dwie dodatkowe pary głośników: frontowych „high” (znanych z Dolby Prologic IIz®) i/lub frontowych „wide” rozbudowujących w szerz dźwięk generowany z głośników frontowych. System zapewnia wspaniałe efekty przestrzenne zwiększając głównie odtwarzanie przedniego pola dźwiękowego.

Onkyo TX-NR30007

Użytkownik wykorzystujący amplituner TX-SR3007, który posiada aż dziewięć wzmacniaczy audio i tryb Audyssey DSX™ może wybrać jedną z aż 14 opcji równoczesnego wykorzystania podłączonych do amplitunera kolumn głośnikowych. Urządzenie posiada 11 gniazd głośnikowych.

Onkyo TX-NR30007

Oprócz najnowszej technologii Audyssey DSX, w TX-NR3007 zastosowano system korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ z pomiarem w maksymalnie 8 punktach w pomieszczeniu, a także technologie: Dynamic Volume i Dynamic EQ. Audyssey Dynamic Volume. Źródła podłączone do amplitunera mogą dostarczać sygnały o różnych poziomach głośności i różnych zakresach dynamicznych. Technologia Audyssey Dynamic Volume pozwala słuchać dźwięku z amplitunera Onkyo na określonym przez użytkownika poziomie bez względu na to z jakiego źródła aktualnie korzysta. Dodatkowo technologia pozwala ściszyć bardzo głośne pasaże muzyczne lub też zgłośnić bardzo ciche. Działanie Audyssey Dynamic Volume odbywa się w czasie rzeczywistym.

Onkyo TX-NR 30007 By ścieżka dźwiękowa towarzysząca filmom była z łatwością słyszalna musi być ona odtwarzana z odpowiednim poziomem głośności. W warunkach domowych często oglądamy film z głośnością znacznie mniejszą od referencyjnej. Wówczas barwa dźwięku jest zafałszowana, a słyszalność najdrobniejszych szczegółów jest bardzo słaba. Technologia Audyssey Dynamic EQ podczas cichego odtwarzania ścieżki filmowej zwiększa poziom głośności w kanale subwoofera i w kanałach surround, przez co dźwięk powraca do stworzonej przez realizatora barwy, a żaden nawet najdrobniejszy efekt nie umknie naszej uwadze.

Amplituner TX-NR3007 spełnia wyśrubowane normy THX Ultra2 Plus z Loudness Plus. System przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni około 35m2, przy wysokości 2,5m, a dodatek „Loudness Plus” oznacza zastosowanie technologii, w której cały system reaguje na poziom aktualnie wykorzystywanej głośności pracy. Im kino domowe pracuje ciszej tym kanały tylne są mocniej wysterowane w stosunku do kanałów przednich i mocniej także pracuje głośnik niskotonowy. Każdy wzmacniacz mocy zastosowany w TX-NR3007 dysponuje mocą wyjściową 200W/6Ω i zbudowany jest w oparciu o trójstopniowe odwrócone układy Darlingtona pracujące w konfiguracji równoległej push-pull. Dzięki temu amplituner potrafi doskonale panować nad dowolnymi głośnikami podłączonymi do jego siedmiu wyjść. Urządzenie może współpracować z kolumnami głośnikowymi o impedancji znamionowej 4Ω, a jego układ zasilający wyposażony jest w solidny transformator H.C.P.S. o poborze mocy 1060W. Przy podłączeniu dwóch głośników moc dynamiczna wzmacniacza wynosi 2 x 270W/4Ω. Do budowy wzmacniaczy mocy zastosowano najnowsze wersje tranzystorów wytrzymujące wysokie temperatury i bardzo wysokie prądy wyjściowe. By w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w konstrukcji wzmacniaczy zastosowano trzy transformatory zasilające. Jeden z nich, największy, zasila wyłącznie wzmacniacze mocy, a dwa dodatkowe odpowiedzialne są za zasilanie niskonapięciowych torów audio i wideo.

Onkyo TX-NR3007 potrafi zamienić dowolny sygnał wideo do postaci cyfrowej 1080p na wyjściu HDMI. W procesie tym wykorzystywany jest procesor HQV Reon-VX. Amplituner wyposażony jest także we wszystkie najnowsze dekodery audio HD: DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus. Dzięki rozbudowanym możliwościom łącza HDMI v 1.3a, a urządzenie posiada aż 6 wejść i 2 wyjścia (równoległe) można za jego pomocą przekazywać sygnały: DVD-Audio i Super Audio CD, a także wykorzystać technologie: Deep Color, x.v. Color, LipSync i CEC (RIHD). Wśród zaimplementowanych dekoderów znalazły się także: DTS Surround Sensation oraz DTS HD Express. Amplituner pozwala w trybie Bi-amping na czterokanałowe zasilanie głośników przednich. Wykorzystując dodatkowo wzmacniacze końcowe kanałów „surround back” można, wraz ze wzmacniaczami kanałów frontowych, dokonać dwudrożnego wysterowania kolumn frontowych – oddzielnie kanału wysokotonowego i niskośredniotonowego. Takie połączenie głośników wpływa pozytywnie na szczegółowość brzmienia i pozwala głośnikom wysokotonowym zaprezentować pełnię swoich możliwości. Wzmacniacze kanałów przednich i wzmacniacze kanałów surround back mogą być ze sobą łączone (mostkowane) dzięki czemu można uzyskać niemal dwukrotnie wyższą moc wyjściową. Funkcja ta nosi nazwę BTL.

Onkyo TX-NR30007

Najnowszy TX-NR3007 posiada komplet potrzebnych w skomplikowanych instalacjach wejść i wyjść wraz z wejściem gramofonowym MM/MC, port RS232, Trigger Out 12V dla ZONE 2 i ZONE 3, oraz gniazda RI i IR In/Out. Najnowszy model Onkyo wyposażony jest w tryb ZONE2 i ZONE3 (wyjście głośnikowe i wyjście liniowe). Odpowiednia konfiguracja systemu pozwala odtworzyć w dwóch dodatkowych pomieszczeniach dwa różne, od odtwarzanego w pomieszczeniu głównym, sygnały z różnymi poziomami głośności. Do dyspozycji pozostaje wyjście kompozytowe wizji dla ZONE2.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...