Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/10/2009

Poznaliśmy tegorocznych Mistrzów Gier Komputerowych

W dniach 2-4 października w Hali Expo w Łodzi nastąpiła kulminacja piątego sezonu wirtualnych zmagań w ramach platformy Cyberarena36i6. Trzydniowe rozgrywki będące integralną częścią XX Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier były wydarzeniem wyjątkowym dla każdego fana gier komputerowych i konsolowych w Polsce.

To czas kiedy w jednym miejscu spotkali się nie tylko profesjonalni gracze i towarzyszący im kibice, ale również miłośnicy wirtualnej rozrywki oraz ludzie, którzy dopiero rozpoczynali swoją przygodę w cyberprzestrzeni. To również czas, w którym kilkumiesięczne współzawodnictwo w Internecie zostało przeniesione do rzeczywistości, a najlepsi z najlepszych rywalizowali ze sobą na oczach setek widzów o tytuły mistrzowskie oraz cenne nagrody rzeczowe i pieniężne, których łączna pula wyniosła 200 000 złotych.

Cyberarena hala

Sensacją zakończyły się pierwsze w historii Polski rozgrywki kobiet, gdzie w emocjonującym i trzymającym w napięciu finale turnieju Pan-European Tournament pięcioosobowa drużyna Rosjanek grających pod banderą niemieckiej organizacji mousesports zwyciężyła z faworytem tych zawodów, szwedzkim zespołem Pink Zinic. Zdobywczynie głównej nagrody otrzymały czek na kwotę 3 000 dolarów. W trakcie wirtualnego współzawodnictwa wyłonione zostało grono tegorocznych mistrzów sześciu ligowych gier.

drużyna mosesports

Na najwyższym podium stanęli:

Pan-European Tournament – drużyna mousesports
Counter-Strike 1.6 Profesjonaliści – drużyna Vitriolic Gaming
Counter-Strike 1.6 Amatorzy – drużyna TMOE
Counter-Strike 1.6 Open – drużyna WB-Gaming.com
I liga America’s Army – drużyna Majestic
II liga America’s Army – drużyna wnd.
WarCraft III – Artur ‘AlMoSt’ Kulesza
Call of Duty 4: Modern Warfare – drużyna D-Link PGS
Command & Conquer: Red Alert 3 – Mateusz ‘matiz_pl’ Kowalski
Need for Speed Undercover – Piotr ‘smender’ Smuda

rozgrywki

W trakcie trwania rozgrywek na ogromnej scenie kibice mogli podziwiać okraszone profesjonalnym komentarzem zmagania najlepszych zawodników poszczególnych gier w tym m in. dwukrotnych Mistrzów Świata gry Counter-Strike 1.6 zespół Vitriolic Gaming. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa Fun Zone, w której odwiedzający mogli wziąć udział w dziesiątkach otwartych turniejów oraz licznych konkursach. Na fanów wirtualnej rozrywki czekały symulatory lotów i wyścigów samochodowych, stanowiska gier konsolowych i komputerowych z najpopularniejszymi grami na świecie oraz inne atrakcje. Sprzęt komputerowy na potrzeby imprezy: 120 jednostek PC, wypożyczyła firma Top Rental. Najlepszym graczom Ligi Cybersport oraz widzom biorącym udział w rozgrywkach wręczono nagrody rzeczowe i pieniężne, których łączna wartość wyniosła 200 000 złotych.

Przeczytaj także:   S.T.R.I.K.E. M - bardzo mobilna klawiatura

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku