Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

07/10/2009

Seria dysków zewnętrznych WD MY BOOK ELITE z e-etykietą

Firma WD zaprezentowała nową serię dysków zewnętrznych – My Book Elite z konfigurowalnym wyświetlaczem, nazwanym przez producenta  e-etykietą.

Dane na elektronicznej etykiecie są wyraźnie czytelne  nawet, gdy dysk jest odłączony, dzięki czemu jednym rzutem oka można  zidentyfikować zawartość dysku i uzyskać informację o wolnej przestrzeni. Nowe, zewnętrzne dyski WD My Book Elite  archiwizują pliki w sposób ciągły i automatyczny, wykorzystując oprogramowanie WD SmartWare™ oraz umożliwiają sprzętowe szyfrowanie danych  kluczem 256-bitowym. Seria WD My Book Elite  oferuje 3 pojemności: 1 TB, 1.5 TB oraz 2 TB.

MyBookElite

E-etykieta (wyświetlacz) umieszczona jest na grzbiecie dysku. Za pomocą załączonego oprogramowania WD SmartWare   użytkownicy mogą w prosty sposób stworzyć e-etykiety i zarządzać ich treścią, w zależności od potrzeb. E-etykieta informuje także o ilości dostępnego miejsca na dysku oraz o zabezpieczeniu hasłem dostępu do zawartości urządzenia.  Zastosowana w e-etykiecie technologia  papieru elektronicznego, odczytuje zapis cyfrowy jak „tradycyjny” druk, dzięki czemu informacje na wyświetlaczu są widoczne nawet, gdy dysk jest odłączony, a dane mogą być dowolnie zmieniane.

MyBookElite

Zgodnie z badaniami firmy Parks Associates, szerokopasmowe łącze w przeciętnym gospodarstwie domowym w USA aktualnie przesyła ponad 120 GB cyfrowej treści, a w 2013 roku przewiduje się jej wzrost do 1 TB. Wielu użytkowników przechowuje swoje pliki na kilku różnych dyskach zewnętrznych, co może doprowadzić do trudności z zapamiętaniem, jakie oraz czyje dane znajdują się na dyskach. Podczas prac nad rozwojem produktu, inżynierowie WD obserwowali różne sposoby na doraźne rozwiązanie problemów z identyfikacją treści zapisanych na dyskach;  od odręcznych notatek, do drukowanych naklejek samoprzylepnych. W wyniku tych badań powstał inteligentny wyświetlacz w formie e-etykiety,  jako eleganckie i praktycznie rozwiązanie identyfikujące dysk i jego zawartość.

MyBookEliteNowe dyski My Book Elite są wyposażone w  oprogramowanie WD SmartWare. Proces archiwizacji rozpoczyna się automatycznie podczas pierwszego podłączenia dysku WD My Book Elite, w prosty i intuicyjny sposób. Graficzny interfejs programu WD SmartWare na bieżąco, w czasie rzeczywistym  ilustruje postęp tworzenia kopii zapasowej. Po wykonaniu przez dysk pierwszej operacji backupu, pliki użytkowników są archiwizowane automatycznie przy ich każdorazowej modyfikacji lub tworzeniu nowych.

Przeczytaj także:   Samsung: nowe kompakty z dużym zoomem

Dyski My Book Elite umożliwiają zabezpieczenie danych wybranym przez użytkownika hasłem – kombinacją klucza  w skali 256-bitowego szyfrowania sprzętowego, który koduje dane  przed ich zapisem na dysku. To rozwiązanie jest zazwyczaj spotykane w dużo droższych systemach pamięci, gdzie szyfrowanie odgrywa rolę wirtualnej kłódki, która zabezpiecza dostęp do  danych.

Nowe dyski zewnętrzne My Book Elite  są dostępne w pojemnościach: 1 TB, 1.5 TB i 2 TB. Dyski My Book Elite   znajdują się w ofercie wybranych dystrybutorów i reselerów (m.in. Komputronik, Vobis i Yamo) w cenach od 620 PLN do 1380 PLN w zależności od pojemności. Seria My Book Elite jest objęta 3-letnią gwarancją.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku