07/10/2009

Telewizyjny odbiornik BLOW LCD-102R

BLOW CAR SYSTEM wprowadził do sprzedaży samochodowy odbiornik telewizyjny LCD-102R, który stanowi ciekawe uzupełnienie systemu car audio. Urządzenie może również współpracować z zewnętrznymi odtwarzaczami wideo. BLOW LCD-102R dysponuje panoramicznym wyświetlaczem 16:9 o przekątnej 10,2″, dzięki czemu doskonale współpracuje z przenośnym odtwarzaczem DVD.

Rozrywka w samochodzie to nie tylko radio i odtwarzacz płyt CD. Dodając do systemu car audio telewizyjny odbiornik i monitor LCD marki BLOW, przekształcimy wnętrze pojazdu w salę kinową. BLOW LCD-102R zapewnia odbiór analogowych stacji telewizyjnych w systemach PAL, NTSC i SECAM, a więc może być używany nie tylko w Polsce, ale również na wszystkich kontynentach świata. Dzięki zastosowaniu technologii PLL (Phase Locked Loop), która umożliwia automatyczną regulację częstotliwości, BLOW LCD-102R gwarantuje stabilny odbiór sygnału TV i pozwala uniknąć efektu śnieżenia obrazu. Urządzenie przystosowane jest także do odbioru telewizji kablowej.

BLOW LCD 102R

Telewizja to nie jedyne zastosowanie dla LCD-102R. Urządzenie wyposażone jest w rozszerzenie MMI, które zapewnia współpracę z zewnętrznymi odtwarzaczami wideo DVD i SVCD, pozwala także na podłączenie iPoda lub konsoli do gier. Na wysoki komfort obsługi LCD-102R  wpływa możliwość sterowania zestawem przy pomocy pilota. Innym udogodnieniem jest funkcja włączania lub wyłączania urządzenia o określonych godzinach, co zapobiega niepotrzebnemu rozładowaniu akumulatora. Podobne zalety ma funkcja automatycznego przechodzenia w stan czuwania w razie braku sygnału, dzięki któremu użytkownik nie musi pamiętać o tym, by wyłączyć urządzenie, gdy nie jest używane.

Panoramiczny panel TFT LCD w BLOW LCD-102R odznacza się wysoką rozdzielczością 800 x 480 pikseli, zapewniając przy tym dużą ostrość i żywe kolory. Intuicyjne menu odbiornika dostępne jest w języku polskim oraz angielskim, więc nawet najmniej obeznani z technologiami użytkownicy nie będą mieli problemu z jego obsługą.

Ponieważ odbiornik pozwala na wybór poziomej lub pionowej orientacji obrazu, sposoby montażu LCD-102R są praktycznie nieograniczone. Dzięki dołączonemu do zestawu zasilaczowi samochodowemu we wnętrzu pojazdu nie trzeba prowadzić dodatkowego okablowania – wystarczy podpiąć BLOW LCD-102R do gniazdka zapalniczki. W opakowaniu znajduje się  również zasilacz sieciowy, co pozwala na wykorzystanie LCD-102R w pokoju hotelowym, pod namiotem czy w przyczepie kempingowej i wszędzie tam, gdzie dostępne jest zasilanie prądem zmiennym 220-240 V.

Specyfikacja techniczna BLOW LCD-102R:
•    Zasilanie: DC 12V 1000 mA
•    Przekątna ekranu: 10,2 cale (16:9)
•    RF: 47 – 870MHz
•    Wejście wideo: 1Vp – p CVBS
•    Wyjście audio: 1W x 2
•    Rozdzielczość: 800 x 480 pikseli
•    Kąt widzenia: 222 (poz.), 133 (pion.) stopni
•    Funkcja CLOCK (wyłącznik czasowy)
•    Technologia PLL gwarantująca stabilny odbiór sygnału TV
•    Automatyczne przechodzenie w stan czuwania w razie braku sygnału
•    Antena teleskopowa
•    Wymiary: 250 x 180 x 30 mm
•    Waga: 1000 g

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...