Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/10/2009

Thecus N7700PRO – najszybszy NAS na świecie?

Firma Thecus Technology przedstawiła nowy model profesjonalnego dysku sieciowego N7700PRO. Stanowi on rozwinięcie wcześniej zaprezentowanych serwerów z serii N7700, które jako pierwsze urządzenia tego typu wprowadziły obsługę 7 dysków twardych. W porównaniu z nimi, model N7700PRO oferuje jeszcze większą wydajność, osiągi i elastyczność.

N7700PRO napędza procesor Intel Core 2 Duo CPU. Serwer posiada 4GB pamięci  – Thecus N7700PRO wchodzi do naszej oferty równolegle ze światową premierą. Nie ma praktycznie innej, dostępnej alternatywy dla tego urządzenia. Tym bardziej nam miło, że możemy zaoferować je najbardziej wymagającym odbiorcom także w Polsce – powiedział Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora Thecus w Polsce.

N7700PRO

Producent podaje, że zastosowanie karty sieciowej 10Gb Ethernet, pracującej w złączu z PCI-e, pozwala urządzeniu osiągać prędkości transferu na poziomie 300MB/s. Thecus N7700Pro może pomieścić 7 dysków SATA 3,5”, co w sumie umożliwia przechowywanie 14TB danych. Przy większych potrzebach można skorzystać z funkcji statkowania serwerów – po „połączeniu” ze sobą do 5 serwerów całym zestawem zarządzać można z poziomu jednego serwera tzw. Mastera. N770Pro obsługuje także iSCSI inicjatora oraz iSCSI thin provisioning, co zwiększa możliwości i elastyczność urządzenia.

N7700PRON7700PRO jest modelowym rozwiązaniem do bezpiecznego magazynowania dużych ilości danych. Serwer obsługuje kilka trybów RAID 0, 1, 5, 6, 10 i JBOD, umożliwiając użytkownikowi wybór najlepszego jego zdaniem poziomu zabezpieczenia magazynowanych danych. Zaimplementowano także rozbudowę RAID oraz migrację między poziomami RAID online. Dodatkowo, serwer posiada podwójny moduł DOM, który w przypadku awarii jednego z nich, drugi automatycznie przejmie funkcje pierwszego. N7700Pro oferuje do wyboru  kilku systemów obsługi plików: Ext3, XFS i ZFS, oferuje także pełne wsparcie dla systemów Windows, Mac i  Linux.

Przeczytaj także:   Ekonomiczne płyty główne z serii GIGABYTE P55

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku