23/10/2009

Windows 7 i gry? NVIDIA uspokaja – będzie świetnie!

Premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 ma przynieść  przełom w dziedzinie rozgrywki na komputerach PC. Połączenie procesorów graficznych NVIDIA i Windows 7 pozwoli osiągnąć w grach nowy poziom realizmu.

„Postępy w dziedzinie przetwarzania równoległego, fizyki oraz stereoskopowego obrazu 3D zwiększyły znaczenie GPU”, powiedział Mike Angiulo, szef działu planowania Windows w Microsoft Corp.  „Postępy te, w połączeniu z Windows 7, DirectX 11 i DirectCompute zmienią w nadchodzących latach obraz rozgrywki na pecetach”.

Komputery z systemem Windows 7 wyposażone w procesory graficzne NVIDIA GeForce zawierają technologie, które zaoferują nowy poziom wrażeń odczuwanych podczas grania:
NVLogo•    NVIDIA 3D Vision zmienia świat 2D we w pełni trójwymiarowe, wciągające doświadczenie 3D. Postacie i obiekty wydają się mieć rzeczywistą głębię i dosłownie wyskakują z ekranu.
•    NVIDIA PhysX zmienia statyczne środowisko w dynamiczny, żyjący świat. Ściany mogą być burzone w realistyczny sposób, szkło tłuczone, drzewa wyginają się na wietrze, zaś płynąca woda zyskuje objętość i moc.
•    NVIDIA SLI pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości i płynności obrazu dzięki połączeniu wielu procesorów graficznych GeForce w jednym komputerze. Technologia SLI w systemie Windows 7 jest średnio o 15% szybsza niż w poprzednich wersjach systemu Windows.
•    Microsoft DirectCompute, nowy interfejs programowania aplikacji (API) dla obliczeń na GPU, pozwoli twórcom oprogramowania zaprezentować nowe efekty wizualne, w mniejszym stopniu wpływające na wydajność. Wśród zastosowań znajdują się m.in. post-processing obrazu , efekty cieniowania i oświetlenia oraz sztuczna inteligencja.
•    Microsoft DirectX 11, API Direct3D nowej generacji, pozwoli twórcom gier na wykorzystanie zaprezentowanej ostatnio architektury Fermi oraz tworzenie zaawansowanych efektów wizualnych w grach, których premiery nastąpią w 2010 roku.

windows7„Wbrew z plotkom, z których wynikać by miało coś przeciwnego, badania pokazują, że rynek rozgrywki na komputerach PC nadal szybko rośnie, zaś firma NVIDIA jest w awangardzie tego trendu”, powiedział Jon Peddie, główny analityk w firmie Jon Peddie Research. „Doskonała grafika, stereoskopowe 3D oraz zaawansowana fizyka to funkcje, które wyróżniają rozgrywkę z procesorami NVIDIA GeForce od wrażeń oferowanych przez konsole do gier oraz inne komponenty komputera PC”.

Klienci dysponujący już systemem Windows 7 i procesorami graficznymi GeForce mogą pobrać nowe sterowniki z certyfikatem WHQL i obsługą DirectCompute ze strony www.nvidia.pl/drivers.

www.nvidia.pl/windows7

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...