23/10/2009

Windows 7 i gry? NVIDIA uspokaja – będzie świetnie!

Premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 ma przynieść  przełom w dziedzinie rozgrywki na komputerach PC. Połączenie procesorów graficznych NVIDIA i Windows 7 pozwoli osiągnąć w grach nowy poziom realizmu.

„Postępy w dziedzinie przetwarzania równoległego, fizyki oraz stereoskopowego obrazu 3D zwiększyły znaczenie GPU”, powiedział Mike Angiulo, szef działu planowania Windows w Microsoft Corp.  „Postępy te, w połączeniu z Windows 7, DirectX 11 i DirectCompute zmienią w nadchodzących latach obraz rozgrywki na pecetach”.

Komputery z systemem Windows 7 wyposażone w procesory graficzne NVIDIA GeForce zawierają technologie, które zaoferują nowy poziom wrażeń odczuwanych podczas grania:
NVLogo•    NVIDIA 3D Vision zmienia świat 2D we w pełni trójwymiarowe, wciągające doświadczenie 3D. Postacie i obiekty wydają się mieć rzeczywistą głębię i dosłownie wyskakują z ekranu.
•    NVIDIA PhysX zmienia statyczne środowisko w dynamiczny, żyjący świat. Ściany mogą być burzone w realistyczny sposób, szkło tłuczone, drzewa wyginają się na wietrze, zaś płynąca woda zyskuje objętość i moc.
•    NVIDIA SLI pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości i płynności obrazu dzięki połączeniu wielu procesorów graficznych GeForce w jednym komputerze. Technologia SLI w systemie Windows 7 jest średnio o 15% szybsza niż w poprzednich wersjach systemu Windows.
•    Microsoft DirectCompute, nowy interfejs programowania aplikacji (API) dla obliczeń na GPU, pozwoli twórcom oprogramowania zaprezentować nowe efekty wizualne, w mniejszym stopniu wpływające na wydajność. Wśród zastosowań znajdują się m.in. post-processing obrazu , efekty cieniowania i oświetlenia oraz sztuczna inteligencja.
•    Microsoft DirectX 11, API Direct3D nowej generacji, pozwoli twórcom gier na wykorzystanie zaprezentowanej ostatnio architektury Fermi oraz tworzenie zaawansowanych efektów wizualnych w grach, których premiery nastąpią w 2010 roku.

windows7„Wbrew z plotkom, z których wynikać by miało coś przeciwnego, badania pokazują, że rynek rozgrywki na komputerach PC nadal szybko rośnie, zaś firma NVIDIA jest w awangardzie tego trendu”, powiedział Jon Peddie, główny analityk w firmie Jon Peddie Research. „Doskonała grafika, stereoskopowe 3D oraz zaawansowana fizyka to funkcje, które wyróżniają rozgrywkę z procesorami NVIDIA GeForce od wrażeń oferowanych przez konsole do gier oraz inne komponenty komputera PC”.

Przeczytaj także:   Logitech Cooling Pad N100 - poczuj się komfortowo

Klienci dysponujący już systemem Windows 7 i procesorami graficznymi GeForce mogą pobrać nowe sterowniki z certyfikatem WHQL i obsługą DirectCompute ze strony www.nvidia.pl/drivers.

www.nvidia.pl/windows7

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]