Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/10/2009

Windows phone wkracza do akcji

Na całym świecie można już stać się posiadaczem Windows phone oferującego łatwą nawigację dotykową oraz wygodne przeglądanie Internetu przy użyciu przeglądarki dostosowanej do urządzeń mobilnych. Użytkownicy Windows phone zyskują także dostęp do dwóch nowych usług: My Phone do tworzenia kopii zapasowych danych telefonu i przechowywaniu zapisywaniu ich w zabezpieczonym hasłem serwisie WWW oraz Windows Marketplace for Mobile umożliwiającej zakup różnego rodzaju aplikacji. Microsoft przewiduje, że do końca 2009 r. jej partnerzy dostarczą ponad 30 nowych modeli telefonów w ponad 20 krajach.

„Wszyscy chcemy szybkiego dostępu do ludzi i informacji, które mają dla nas znaczenie” – powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. – „Windows phone łączy w sobie sztukę komunikacji z natychmiastowym dostępem do informacji, którą można od razu wykorzystać za pomocą dostępnych w naszym urządzeniu aplikacji. Wszystko to czyni z Windows phone prawdziwe multimedialne centrum komunikacji i wymiany informacji, które zawsze możecie mieć przy sobie”.

Windows phone wykracza daleko poza kryteria jakich używamy do opisywania telefonów komórkowych” – powiedział Piotr Pągowski, dyrektor generalny działu Consumer & Online w polskim oddziale Microsoft. – „To prawdziwa ikona współczesności, czyli bycia stale dostępnym bez względu na miejsce, bycia wyposażonym we wszystko to, co doskonale znamy z naszych komputerów oraz bycia w kontakcie z najważniejszymi dla nas osobami”.

Windows phone pomaga użytkownikom osiągnąć równowagę między pracą, domem a zabawą. Bez względu na to, czy jest to edycja dokumentu czy dzielenie się wrażeniami z wakacji poprzez serwis społecznościowy, telefony Windows phone łączą użytkowników z ludźmi i informacjami, które są dla nich najistotniejsze. Ponieważ telefony są często odzwierciedleniem osobowości i unikalnych potrzeb danego użytkownika, firma Microsoft opracowała aplikację Windows Phone Custom Theme Creator. Umożliwia ona tworzenie spersonalizowanych kompozycji, które dostosowują kolorystykę i wygląd telefonu Windows phone do stylu użytkownika. Aplikacja jest dostępna pod adresem: http://www.windowsphone.com/theme.

Użytkownicy Windows phone mogą wykonywać dobrze im znane czynności związane z pracą i zabawą za pomocą przycisku Start, pod którym kryją się m.in.:

– udoskonalona usługa Windows Live, wzbogacona o kanały informacyjne What’s New oraz ulepszony moduł udostępniania zdjęć w największych serwisach społecznościowych (takich jak Twitter, Facebook, MySpace i Flickr);
– przebudowana przeglądarka Windows Internet Explorer for Mobile, obsługująca technologię Adobe Flash Lite , która sprawia, że przeglądanie stron internetowych w telefonie zapewnia takie same wrażania jak na komputerze;
– najlepsze w tej klasie możliwości dotyczące poczty elektronicznej oraz zarządzanie wieloma kontami z poziomu telefonu dzięki synchronizacji aplikacji Outlook Mobile/Exchange;
– możliwość korzystania z aplikacji PowerPoint oraz przeglądania i edycji dokumentów Word i Excel
w telefonie dzięki pakietowi Microsoft Office Mobile;
– synchronizacja plików w telefonie przy użyciu Windows Live Media Manager oraz odtwarzanie plików multimedialnych w aplikacji Windows Media Player.

„W dzisiejszych czasach kluczowa jest wielozadaniowość” – powiedział Tomasz Lesniak, menadżer w firmie HTC odpowiedzialny za Europę Środkową. – „HTC wraz z najnowszą wersją systemu Windows Mobile 6.5 daje nieograniczone możliwości zastosowań telefonu w życiu codziennym, zarówno dla rozrywki,  jak również wszelkich zastosowaniach związanych z pracą. Niezależnie od tego jaką pracę wykonujemy oraz gdzie ową pracę chcemy wykonać”.

Omnia Lite

„Projektując nasze telefony zawsze na pierwszym miejscu stawiamy funkcjonalność, a Omnia II  i Omnia Lite stanowią kwintesencję tego słowa” – powiedział Adam Getka, Project Manager Telecom Samsung Electronics Polska. – „Dzięki połączeniu naszej nowoczesnej platformy sprzętowej z możliwościami i efektywnością najnowszego systemu operacyjnego Windows Mobile 6.5 powstały urządzenia, które z powodzeniem łączą w sobie funkcje biznesowe, komunikacyjne oraz multimedialne”.

Windows phone trafia na rynek w towarzystwie dwóch nowych usług, które rozwijają jego możliwości. My Phone to darmowa usługa do zarządzania i zabezpieczania najbardziej cennych informacji przechowywanych w telefonie. Teraz można być o nie spokojnym, ponieważ w razie zgubienia lub uszkodzenia telefonu wszystkie zapisane dane można łatwo odtworzyć. My Phone automatycznie synchronizuje zawartość telefonu – m.in. kontakty, przypomnienia, teksty i zdjęcia – przesyłając ją do zabezpieczonego hasłem serwisu WWW. Zdjęcia umieszczone w serwisie My Phone lub w telefonie można bezpośrednio przesyłać do portali Windows Live, Facebook, My Space i Flickr. W ramach tej usługi użytkownicy mogą sprawdzić na internetowej mapie położenie swojego telefonu zapamiętane podczas ostatniej synchronizacji. Zestaw bardziej zaawansowanych funkcji związanych ze zgubieniem telefonu jest dostępny w postaci pakietu Premium, który można aktywować zależnie od potrzeb.

Pakiet My Phone Premium umożliwia m.in. natychmiastowe określenie aktualnego położenia telefonu na mapie , zdalną blokadę telefonu i wyświetlenie na ekranie komunikatu „W przypadku znalezienia…”, włączenie dzwonka nawet wtedy, gdy telefon jest w trybie wibrującym lub milczącym, a w razie potrzeby również pełne wyczyszczenie zawartości telefonu, dzięki czemu osobiste dane nie trafią w niepowołane ręce. Pierwsi nabywcy Windows phone mogą korzystać z pakietu Premium za darmo do 30.11.2009. Po tym dniu pakiet Premium stanie się płatny, a tygodniowy abonament będzie wynosił 4,99 dolarów .

marketplace

Drugą usługą jest serwis Windows Marketplace for Mobile, który umożliwia łatwe wyszukiwanie i zakup wysokiej jakości aplikacji mobilnych do pracy i zabawy. Wraz z zespołem 731 programistów z różnych krajów firma Microsoft pracuje obecnie nad przygotowaniem ponad 200 aplikacji mobilnych dla tego serwisu. Użytkownicy zyskają dostęp nie tylko do ważnych aplikacji biznesowych, ale również do popularnych aplikacji mobilnych służących do zabawy (m.in. Facebook, MySpace, Netflix, Twikini, WunderRadio i Zagat) oraz najlepszych gier (np. Revenge of the Fallen, Sudoku, Transformers oraz seria Pac-man). Wszystkie te produkty można łatwo kupić i zainstalować bezpośrednio w Windows phone. Wszystkie zakupione aplikacje posiadają certyfikat kompatybilności z Windows phone i podlegają zwrotowi w oparciu o proste zasady opracowane przez firmę Microsoft. W najbliższych miesiącach serwis Windows Marketplace for Mobile będzie rozwijany, aby mógł oferować nowe rozwiązania w zakresie sprzedaży aplikacji, które docenią zarówno programiści, jak i użytkownicy.

Windows phone to możliwość wyboru modelu najlepiej dopasowanego do stylu i możliwości finansowych danego htc touch 2użytkownika: jedne modele zawierają pełną klawiaturę QWERTY, inne – duży ekran dotykowy, a jeszcze inne – obie te możliwości.

W dniu premiery Windows phone w Polsce dostępne są następujące modele:

  • Samsung OmniaLite,
  • Samsung Omnia II,
  • HTC Touch2,
  • HTC Touch Diamond 2,
  • HTC SNAP,
  • HTC Touch Pro 2.

W listopadzie dołączą do nich także HTC HD oraz Asus M20.


Komentarze

  1. Tomek napisał(a):

    Ładny systemik. Ciekawe czy bardzo telefony na nim zamulają…

Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku