20/11/2009

ARISTO AIO H200 – zwarty i gotowy

COMES producent notebooków i nawigacji ARISTO – wprowadził do portfolio produktów tej marki nowy typ urządzeń: komputery PC typu All-In-One (połączenie monitora i komputera w jednym urządzeniu). Pierwszym modelem nowej serii jest Aristo AIO H200.

Komputer charakteryzuje się bardzo eleganckim wykończeniem, kompaktową budową oraz prostotą instalacji i obsługi. Na uwagę zasługuje również konfiguracja oraz wyposażenie: 18.5″-calowy ekran o panoramicznej rozdzielczości 1366×768, wbudowany napęd optyczny, bogate funkcje komunikacyjne (WiFi, Bluetooth, kamera, mikrofony stereo), a także dwurdzeniowy procesor Intel Atom N330 nowej generacji. Zapewniają one funkcjonalność tradycyjnych komputerów, a jednocześnie pozbawiają go ich wad: H200 gwarantuje niskie zużycie energii i a tym samym niższe rachunki za prąd oraz bezszelestną pracę. Eliminuje  także plątaninę kabli wokół biurka i znacząco zwiększa ilość dostępnej przestrzeni roboczej. Pracując w domowym salonie lub eleganckim biurze, nadaje mu nie tylko nowoczesny charakter, ale także może przejąć rolę centrum multimedialnego lub komunikacyjnego.

aristo

Aristo AIO H200 wyposażony jest we wszystkie elementy, które niezbędne są do samodzielnej pracy. W obudowie monitora zintegrowano płytę główną z dwurdzeniowym procesorem Intel Atom N330, 2GB pamięci operacyjnej, dysk twardy (250GB-320GB) oraz nagrywarkę płyt DVD. Dzięki temu, jako komputer typu All-In-One jest zdatny do natychmiastowego działania: wystarczy wyciągnąć go z pudełka i podłączyć do zasilania. Od tej chwili jest gotowy do pracy, zastępując wielkogabarytowe tradycyjne komputery PC z monitorem.

aristo aio h200

Do komunikacji z Internetem i innymi urządzeniami Aristo AIO H200 wykorzystuje wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej oraz moduł Bluetooth. Pozwala to wyeliminować nieporządek, jaki często powodują kable wokół zwyczajnych komputerów. Dodatkowo w obudowę urządzenia wbudowano kamerą internetową, dwa mikrofony stereo, a także głośniki. Tak wyposażone urządzenia może pełnić rolę centrum komunikacyjnego, pozwalając łączyć się ze współpracownikami i rodziną za pośrednictwem Internetu.

Ponadto w obudowie umieszczono szereg łączy pozwalających w razie konieczności dodatkowo zwiększyć funkcjonalność urządzenia: 4 porty USB 2.0, złącze ExpressCard oraz czytnik kart pamięci. Producent oferuje również opcjonalne tunery TV.

Nowy produkt Aristo przeznaczony jest dla dwojakiego rodzaju zastosowań:
•    w przedsiębiorstwach doskonale sprawdzi się w sekretariatach, biurach obsługi klienta, działach handlowych i innych miejscach, gdzie ważna jest funkcjonalność oraz reprezentacyjny wygląd urządzeń.
•    w prywatnych domach może natomiast pełnić rolę podstawowego komputera do edycji dokumentów lub do surfowania po Internecie. Po podłączeniu tunera TV (oferowany jest jako opcja), może zastąpić telewizor i przejąć rolę multimedialnego centrum rozrywki, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, zastępując wszystkie domowe urządzenia cyfrowe.

aristo aio h200

Aristo AIO H200 to idealne rozwiązanie dla osób przywiązujących wagę do ochrony środowiska i ekologii. Zbudowano go w oparciu o rozwiązania spotykane dotychczas w komputerach przenośnych. Pozwoliło to nie tylko znacznie zredukować jego wymiary, ale przede wszystkim przyczyniło się do znacznego zredukowania energii potrzebnej do jego normalnej pracy. Aristo AIO H200 wykonując zwyczajne działania zużywa średnio nawet 6-10 razy mniej prądu niż tradycyjne zestawy komputerowe z zewnętrznym monitorem. Aristo AIO potrzebuje około 1200 kW energii rocznie mniej, a to pozwala zaoszczędzić ponad 550 zł na rachunkach za energię (około 1/3 ceny nowego urządzenia). Fakt ten docenią zwłaszcza firmy, gdzie pracuje duża ilość komputerów, a oszczędność ta znacznie obniża ogólne koszty użytkowania infrastruktury IT.

Aristo AIO H200 w podstawowej konfiguracji oferowany będzie z mobilnym procesorem dwurdzeniowym Intel Atom N330, dyskiem 250 lub 320GB, pamięcią 2GB DDR2 i napędem DVD SuperMutli. Cena podstawowej konfiguracji to 1829 zł brutto dla użytkownika końcowego.

Udostępnij ten artykuł...

CDA TV – usługa zostanie uruchomiona w te wakacje

CDA uruchomi usługę transmisji telewizji w modelu OTT. Spółka uzyskała w kwietniu tego roku wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz zawarła stosowne umowy z poszczególnymi stacjami i dostawcami. Nowa usługa o nazwie „CDA TV” wraz z planami taryfowymi zostanie zaprezentowana i uruchomiona jeszcze w te wakacje. CDA TV, jak CDA Premium Spółka CDA S.A. – […]

Udostępnij ten artykuł...

Ulubione Social Media Polaków w 2021 roku

Jakie się ulubione Social Media Polaków? Ze wszystkich portali społecznościowych rodacy najbardziej lubią Facebooka, jak wynika z analizy firmy SentiOne. Szukają na nim wsparcia, promują zbiórki charytatywne. Drugim najpopularniejszym portalem jest Twitter. Tutaj większość dyskusji ma charakter narodowy, a słowo „polski” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Na Instagramie rozmawiamy głównie o pięknie i ciałopozytywności, a […]

Udostępnij ten artykuł...

5G w Plusie: kolejny milion w zasięgu najszybszej sieci

Kolejny milion mieszkańców Polski został objęty zasięgiem największej i najszybszej sieci 5G w Polsce. Tym samym z 5G w Plusie może obecnie korzystać już co trzeci Polak. Superszybki internet 5G oferowany jest ponad 13 milionom osób z niemal 400 miejscowości ze wszystkich 16 województw. Plus nie zwalnia tempa rozwoju sieci 5G. W ciągu zaledwie dwóch […]

Udostępnij ten artykuł...