Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/11/2009

BenQ Joybook U121 Eco – netbook z 11,6” ekranem LED

Firma BenQ zaprezentowała kolejny, wchodzący na polski rynek, komputer przenośny typu netbook – model BenQ Joybook U121 Eco. Przeznaczony jest on dla odbiorców indywidualnych i biznesowych, którzy oczekują wysokiej jakości i wydajności w przystępnej cenie.

Najnowszy komputer BenQ kosztuje 1.529 zł brutto – za tę cenę użytkownik otrzymuje eleganckie i nowoczesne urządzenie z procesorem Intel® Z520 zintegrowaną kartą grafiki Intel® GMA500 (zgodną ze standardem DirectX 9.0), 160 GB twardym dyskiem oraz panoramicznym ekranem 11,6 cala z technologią UltraVivid, podświetleniem LED i czasem reakcji matrycy 8 ms. Komputer dostarczany jest z polskim systemem operacyjnym MS Windows XP Home Edition. Ciężar jedynie 1,3kg (z baterią), wymiary: 290 x 209 x 26.4 ~ 31.7 (tył) mm.

BenQ U121 eco

Netbook BenQ Joybook U121 przeznaczony jest dla szerokiego kręgu odbiorców biznesowych oraz indywidualnych. Ze względu na małe gabaryty, długi czas pracy na bateriach do 8 godzin oraz dużą moc obliczeniową i rozwiązania komunikacji bezprzewodowej, model ten sprawdzi się bardzo dobrze w codziennej pracy ale i w rozrywce.

BenQ U121 eco

Mocną stroną komputera jest jego unikalny i oryginalny wygląd, zaprojektowany specjalnie z myślą o gustach wymagających odbiorców. Głęboki, błyszczący granat zewnętrznej powierzchni obudowy komputera nawiązuje stylem do fortepianu, wrażenie elegancji potęguje dodatkowo specjalnie zaprojektowana klawiatura.

BenQ U121 eco

Netbook BenQ Joybook U121 został wyposażony w rozwiązania niezbędne do pracy  oraz  multimedialnej zabawy. Panoramiczna matryca komputera ma proporcje 16:9, dzięki podświetlaniu diodami LED i zastosowaniu technologii UltraVivid generuje obraz o doskonałej jakości – rozdzielczości WXGA (1366×768), jasności 200nitów i czasie reakcji matrycy 8ms.

Dzięki temu odtwarzanie plików multimedialnych pozbawione jest smużenia i innych zniekształceń powstających w wyniku opóźnień matrycy. Odtwarzanie dźwięku zapewniają dwa wbudowane głośniki o mocy 2x2W na najwyższym poziomie High Definition. Karta dźwiękowa posiada funkcję redukcji szumów oraz kasowania echa, karta zgodna jest z najpopularniejszym standardem SoudBlaster PRO. Co więcej karta dźwiękowa korzysta z systemu dźwięku przestrzennego SRS TruSurround HD™, który dodatkowo wzmacnia efekty audio w plikach multimedialnych.

Przeczytaj także:   Dziewiąty poziom wrażeń wizualnych z Samsung Notebook 9

BenQ U121 eco

Bateria o pojemności 5200 mAh, pozwala na nieprzerwaną pracę do 8 godzin. Wbudowana kamera o rozdzielczości 1,3Mpiksela wraz z komunikatorem internetowym pozwala na przeprowadzanie czatów i wideo konferencji. Pomyślano również o użytkownikach różnego rodzaju kart pamięci Flash. Wbudowany czytnik 4-in-1, obsługuje wszystkie najbardziej popularne formaty – MS/MS-Pro/SD/MMC.  Podsumowując, połączenie ze sobą wysokiej klasy podzespołów do tworzenia obrazu i dźwięku z urządzeniami pamięci masowej, dyskiem twardym o pojemności 160GB, pamięcią operacyjną 1GB oraz kompletem najczęściej używanych portów komunikacyjnych, pozwala na swobodne korzystanie z komputera w dowolnym miejscu, w biurze, w podróży, a także w domu.

BenQ U121 eco

Komputer przystosowano do różnych wariantów komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi. W tym celu wbudowano 3 porty USB 2.0, rozmieszczone w sposób ułatwiający użytkownikowi wygodne podłączenie dowolnych urządzeń zewnętrznych. Dodatkowo, komputer ma wbudowany modem oraz kartę sieciową LAN 10/100 Ethernet, gniazdo mikrofonu, słuchawek, D-Sub. Model posiada wbudowana kartę komunikacji bezprzewodowej WLAN 802.11b/g – 54 MB/s. Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia – za pośrednictwem telefonu komórkowego – nieprzerwaną komunikacje z siecią Internet w dowolnym miejscu i czasie, w przypadku braku sieci WLAN.

BenQ U121 ecoNetbook BenQ Joybook U121Eco standardowo wyposażony został w zestaw oprogramowania pozwalającego na pełną kontrolę i sterowanie multimediami oraz pracą komputera są to: program antywirusowy, QData Trove 3.3, Adobe Reader 9.0, Adobe Flash Player 10 Active X, Arcsoft WebCam Companion 3.0 oraz ArcSoft Magic-I Visual Effect 2.0, MediaShow,  Microsoft Office Ready (60-dniowy trial).

BenQ Joybook U121, dostępny jest w cenie detalicznej – 1.529 zł z VAT z systemem MS Windows Windows XP Home. Netbooki BenQ mają 2 lata gwarancji (6 miesięcy gwarancji na baterię).


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku