03/11/2009

BenQ Joybook U121 Eco – netbook z 11,6” ekranem LED

Firma BenQ zaprezentowała kolejny, wchodzący na polski rynek, komputer przenośny typu netbook – model BenQ Joybook U121 Eco. Przeznaczony jest on dla odbiorców indywidualnych i biznesowych, którzy oczekują wysokiej jakości i wydajności w przystępnej cenie.

Najnowszy komputer BenQ kosztuje 1.529 zł brutto – za tę cenę użytkownik otrzymuje eleganckie i nowoczesne urządzenie z procesorem Intel® Z520 zintegrowaną kartą grafiki Intel® GMA500 (zgodną ze standardem DirectX 9.0), 160 GB twardym dyskiem oraz panoramicznym ekranem 11,6 cala z technologią UltraVivid, podświetleniem LED i czasem reakcji matrycy 8 ms. Komputer dostarczany jest z polskim systemem operacyjnym MS Windows XP Home Edition. Ciężar jedynie 1,3kg (z baterią), wymiary: 290 x 209 x 26.4 ~ 31.7 (tył) mm.

BenQ U121 eco

Netbook BenQ Joybook U121 przeznaczony jest dla szerokiego kręgu odbiorców biznesowych oraz indywidualnych. Ze względu na małe gabaryty, długi czas pracy na bateriach do 8 godzin oraz dużą moc obliczeniową i rozwiązania komunikacji bezprzewodowej, model ten sprawdzi się bardzo dobrze w codziennej pracy ale i w rozrywce.

BenQ U121 eco

Mocną stroną komputera jest jego unikalny i oryginalny wygląd, zaprojektowany specjalnie z myślą o gustach wymagających odbiorców. Głęboki, błyszczący granat zewnętrznej powierzchni obudowy komputera nawiązuje stylem do fortepianu, wrażenie elegancji potęguje dodatkowo specjalnie zaprojektowana klawiatura.

BenQ U121 eco

Netbook BenQ Joybook U121 został wyposażony w rozwiązania niezbędne do pracy  oraz  multimedialnej zabawy. Panoramiczna matryca komputera ma proporcje 16:9, dzięki podświetlaniu diodami LED i zastosowaniu technologii UltraVivid generuje obraz o doskonałej jakości – rozdzielczości WXGA (1366×768), jasności 200nitów i czasie reakcji matrycy 8ms.

Dzięki temu odtwarzanie plików multimedialnych pozbawione jest smużenia i innych zniekształceń powstających w wyniku opóźnień matrycy. Odtwarzanie dźwięku zapewniają dwa wbudowane głośniki o mocy 2x2W na najwyższym poziomie High Definition. Karta dźwiękowa posiada funkcję redukcji szumów oraz kasowania echa, karta zgodna jest z najpopularniejszym standardem SoudBlaster PRO. Co więcej karta dźwiękowa korzysta z systemu dźwięku przestrzennego SRS TruSurround HD™, który dodatkowo wzmacnia efekty audio w plikach multimedialnych.

BenQ U121 eco

Bateria o pojemności 5200 mAh, pozwala na nieprzerwaną pracę do 8 godzin. Wbudowana kamera o rozdzielczości 1,3Mpiksela wraz z komunikatorem internetowym pozwala na przeprowadzanie czatów i wideo konferencji. Pomyślano również o użytkownikach różnego rodzaju kart pamięci Flash. Wbudowany czytnik 4-in-1, obsługuje wszystkie najbardziej popularne formaty – MS/MS-Pro/SD/MMC.  Podsumowując, połączenie ze sobą wysokiej klasy podzespołów do tworzenia obrazu i dźwięku z urządzeniami pamięci masowej, dyskiem twardym o pojemności 160GB, pamięcią operacyjną 1GB oraz kompletem najczęściej używanych portów komunikacyjnych, pozwala na swobodne korzystanie z komputera w dowolnym miejscu, w biurze, w podróży, a także w domu.

BenQ U121 eco

Komputer przystosowano do różnych wariantów komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi. W tym celu wbudowano 3 porty USB 2.0, rozmieszczone w sposób ułatwiający użytkownikowi wygodne podłączenie dowolnych urządzeń zewnętrznych. Dodatkowo, komputer ma wbudowany modem oraz kartę sieciową LAN 10/100 Ethernet, gniazdo mikrofonu, słuchawek, D-Sub. Model posiada wbudowana kartę komunikacji bezprzewodowej WLAN 802.11b/g – 54 MB/s. Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia – za pośrednictwem telefonu komórkowego – nieprzerwaną komunikacje z siecią Internet w dowolnym miejscu i czasie, w przypadku braku sieci WLAN.

BenQ U121 ecoNetbook BenQ Joybook U121Eco standardowo wyposażony został w zestaw oprogramowania pozwalającego na pełną kontrolę i sterowanie multimediami oraz pracą komputera są to: program antywirusowy, QData Trove 3.3, Adobe Reader 9.0, Adobe Flash Player 10 Active X, Arcsoft WebCam Companion 3.0 oraz ArcSoft Magic-I Visual Effect 2.0, MediaShow,  Microsoft Office Ready (60-dniowy trial).

BenQ Joybook U121, dostępny jest w cenie detalicznej – 1.529 zł z VAT z systemem MS Windows Windows XP Home. Netbooki BenQ mają 2 lata gwarancji (6 miesięcy gwarancji na baterię).

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...