25/11/2009

BenQ MP 782ST – pierwszy panoramiczny projektor Short Throw

BenQ zaskakuje kolejnym produktem z kategorii projektorów o krótkim dystansie projekcji – BenQ MP 782 ST, który z odległości 1 metra od ekranu generuje obraz o przekątnej 95” (237,5 cm). Jest to jedyny projektor, który umieszczony na typowym wysięgniku 95” tablicy interaktywnej daje obraz na całą jej powierzchnię.

Modele z funkcją z krótką projekcją obrazu rozwiązują odwieczny problem – wyświetlania obrazu dużego formatu w niewielkich pomieszczeniach i krótkim dystansie między ścianami. Projektory BenQ z serii Short Throw rozwiązują nie tylko ten problem ale wyznaczają standard w konstrukcji projektorów multimedialnych dla domu, edukacji, biznesu, publicznego i domowego odbiorcy.  Odbiorcy domowi – gracze komputerowi, fani filmów mogą korzystać swobodnie z projektora bez obawy o zakłócanie wyświetlania obrazu przez osoby chodzące po pokoju, a korzyść z tego faktu jest szczególnie istotna przy oglądaniu filmów lub grania na konsolach. Przy oglądaniu filmów krótka projekcja (Short Throw) – która stanowi połowę dystansu przy konwencjonalnych projektorach – zapewnia spokojną projekcje bez zakłóceń i najwyższej jakości obraz.

BenQ MP782ST 1

Projektory z tej kategorii, otwierają nowe możliwości dla małych klas szkolnych i sal konferencyjnych. Oglądający obraz jak również prezenter, czy prezenterzy, mogą swobodnie przemieszczać się po sali. Stojąc za projektorem jednocześnie zapobiega się pojawieniu cienia osoby prezentującej na ekranie. Konstrukcja chroni także prezentera od ostrego światła lampy projektora, które może razić wzrok. Wbudowane głośniki o mocy 5W i funkcje ustawień, doskonale wpasowują się w zapotrzebowanie odbiorców z sektora SMB, SOHO oraz edukacji. Z tego powodu, urządzenia tego typu cieszą się rosnącym zainteresowaniem odbiorców.

BenQ MP782ST

Model MP 782ST ma jasność 2500 ANSI lumenów oraz kontrast 2400:1, który w pełni wystarcza do szerokiego zakresu zastosowań w biznesie, kinie domowym czy w edukacji. Obraz generowany jest w zakresie przekątnych od 71” (177,5cm) do 300” (750cm) w rozdzielczości WXGA (1280×800 pikseli). Jest zgodny ze standardem HDTV do 1080i obraz wyświetlany jest w formacie 16:10, z możliwością ustawienia formatu 4:3. Projektor obsługuje rozdzielczości od VGA (640×480 pikseli) do SXGA (1280×1024 piksele). Gniazda wejściowe PC: D-Sub , DVI-D, S-Video, kompozytowe, Audio: RCAx2 oraz stero Mini Jack. Gniazda wyjściowe; PC: D-sub oraz audio. Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor™ oraz Texas Instruments® prezentacje są na wysokim poziomie, jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. Zastosowanie rozwiązania pod nazwą 3D Color Management, to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja , która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

BenQ MP782ST

BenQ MP782 ST oferuje niskie całkowite koszty użytkowania m.in. dzieki zamkniętemu torowi projekcyjnemu projektor nie wymaga stosowania filtrów – wnętrze się nie kurzy. Kolory zawsze są na tym samym poziomie jakości, bez strat w wyniku starzenia i zużywania się lampy i innych podzespołów elektronicznych. System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. Standardowo projektor zapewnia pracę lampy o mocy 210 Watt przez 3000 godzin (tryb Normal) oraz 4000 godzin (tryb ekonomiczny). Łatwy system monitoringu i ochrony, szczególnie przydatny w szkołach zawiera Crestron RoomView LAN. Z poziomu pojedynczej stacji, można kontrolować indywidualnie lub jako grupę, działanie lub status wszystkich podłączonych do sieci projektorów BenQ w zakresie: obecności, stanu zasilania oraz zdalnego sterowania. Projektor jest również energooszczędny i pobiera mniej energii (w stanie czuwania poniżej 1W) i jest łatwy w instalacji (automatyczna korekcja trapezu, wbudowane głośniki, wysoki współczynnik powiększenia).

BenQ MP782 ST dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detaliczne 5.999 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę).

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...