01/11/2009

BenQ W6000 – nowy wymiar kina domowego full HD

BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy model projektora dla kina domowego – BenQ W6000 wykorzystujący technologię DLP. Projektor jest zgodny ze standardem Full HD – 1080p i pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i został wyposażony w technologie Brilliant Color, UNISHAPE. Urządzenie oferuje jasność 2500 ANSI lumenów oraz kontrast 50000:1. Projektor współpracuje z szeroką gamą urządzeń od tradycyjnych magnetowidów VCR, po najnowsze konsole do gier, odtwarzacze HD DVD oraz Blu-ray.

Projektor W6000 oferuje najwyższy standard wyświetlania obrazu HD w pełnej rozdzielczości – 1080p. Możliwe są rozdzielczości: 480p, 576p, 720p, 1080i oraz 1080p. Dzięki temu użytkownicy mogą w pełni cieszyć się z jakości HD przy korzystaniu z najnowszych urządzeń multimedialnych tj. odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier PS3, XBOX, najnowsze notebooki i komputery stacjonarne z kartami graficzny HD oraz wiele innych. Dla porównania, rozdzielczość 1080p wyświetla pięciokrotnie więcej szczegółów w stosunku do tradycyjnych projektorów – 480p.

BenQ W6000

Hollywood Quality Video (HQV™) Image Quality – zastosowanie technologii HQV w projektorze BenQ W6000 pozwala zawsze otrzymać najwyższej jakości obrazu, nawet wówczas kiedy źródłem jest urządzenie o gorszych parametrach. Źródła sygnału o niskiej rozdzielczości takie jak np. 480i, bez względu na to czy są analogowe, czy cyfrowe, są automatycznie konwertowane do jakości odpowiadającej standardowi HD.

Połączenie długoletniego doświadczenia firmy BenQ w produkcji projektorów multimedialnych oraz różnych technologii podwyższenia jakości obrazu stworzonych przez renomowane na świecie firmy takie jak: BenQ Dual Iris (podwójnie, dynamiczne sterowanie kontrastem), Texas Instruments’ DynamicBlack™ czy technologia Philip’s VIDI przyczyniły do uzyskania bardzo wysokich parametrów urządzenia w zakresie kontrastu 50.000:1 oraz jasności – 2500 ANSI lumenów. W rezultacie projektor wyświetla obraz w naturalnej palecie barw, z zachowaniem doskonałej czerni i głębi kolorów, a także generuje wyraźny i kontrastowy obraz nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach.
Projektor W6000 obsługuje 10 bitową głębię koloru (10 bitowy zapis informacji o kolorze) – umożliwia ona wyświetlanie ponad 1 mld kolorów a nie „zaledwie” 16,7 mln, jak w przypadku 8 bitowej głębi koloru, wykorzystywanej w innych projektorach.

BenQ W6000

Projektor wyposażony jest w tzw. sześciosegmentowe koło kolorów, które pozwala na zachowanie optymalnego balansu między jasnością a wyświetlonymi kolorami. Technologia BrilliantColor™ wprowadza o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia.  Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

BenQ_W6000Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA(640 x 480) to WUXGA(1900 x 1200). Jest  w pełni zgodny ze standardem HDTV do 1080p oraz systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Dodatkowo model posiada wbudowane dwa porty HDMI v 1.3. Obraz wyświetlany jest na ekranie w wielkości (mierzonej po przekątnej) od 70 cm do 750 cm w palecie 1 miliarda  kolorów. Lampa o mocy 280Watt zapewnia mu pracę 3000/4000 godzin (tryb Normal/Econo). System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. BenQ W6000 jest również cichy co jest niezbędną cechą w przypadku zastosowań w salach kinowych – generuje szumy własne na poziomie: 32dB (tryb normalny) i 29db (tryb ekonomiczny). Szereg portów wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Porty wejściowe: PC: analog RGB: D-sub 15 pin x 1, A/V: HDMI v1.3 x 2, Component Video: RCA x 3, S-Video: Mini Din 4 pin x 1, Composite Video: RCA x 1. Porty wyjściowe: Stereo Mini Jack x 1, Głośnik: 3W x 1. Kontrola zdalna poprzez porty: USB, szeregowy – RS232. Wymiary: 428 x 156 x 345 mm, waga: 6,7kg.

Sugerowana cena detaliczna to 10.159 zł z VAT, gwarancja 3 lata (6 miesięcy na lampę).

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...