Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/11/2009

Cyfrowy Polsat: testy szerokopasmowego dostępu do Internetu

Cyfrowy Polsat rozpoczął testy najmłodszej usługi w swoim portfolio – szerokopasmowego dostępu do Internetu. Jako pierwsi taką możliwość zyskali wybrani pracownicy Cyfrowego Polsatu i przedstawiciele sieci sprzedaży. A już 30 listopada ruszy ogólnopolski test konsumencki z udziałem kilku tysięcy klientów platformy.

Łącznie do udziału w teście zaprosimy kilka tysięcy naszych klientów, pracowników i współpracowników, którzy przez parę najbliższych miesięcy będą weryfikować pracę i jakość nowego produktu w swoim otoczeniu. Na podstawie zebranych od wszystkich uwag i opinii przygotujemy ofertę, która będzie dostępna w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży już w I kwartale 2010r. – powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie SA.

Usługa dostępu do Internetu zostanie uruchomiona już w pierwszym kwartale przyszłego roku, natomiast pakiet usług zintegrowanych – telewizja, telefon, Internet – w II kwartale 2010 r.

cyfrowypolsatInternet Cyfrowego Polsatu jest usługą bezprzewodową, świadczoną drogą radiową w standardzie UMTS, w sieciach: Sferii na częstotliwości 850 MHz, Aero 2 na częstotliwości 900 MHz. Usługa wykorzystuje najnowocześniejszą technologię HSPA+, która pozwala pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s, a wysyłać z prędkością 5,76 Mb/s. Klienci usługi będą mogli korzystać w pełni z zasobów Internetu – przesyłać duże pliki, słuchać radia, a nawet pobierać pliki wideo.

Jeszcze w tym roku w zasięgu nowej usługi znajdzie się ok. 40% klientów telewizyjnych Cyfrowego Polsatu.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku