Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/11/2009

Ekrany dotykowe U-Touch w Veracomp

Veracomp został wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku wielkoformatowych ekranów dotykowych firmy U-Touch, które pozwalają na interaktywną komunikację użytkownika z ekranami udostępnionymi w różnych miejscach. W ofercie dystrybutora znalazły się produkty U-Touch wykonane w technologiach: Optical Sensing, Infrared oraz Thru-glass.

„Ekrany dotykowe to rozwiązanie coraz częściej spotykane w wielu miejscach publicznych: urzędach, dworcach, lotniskach, galeriach handlowych czy przy często uczęszczanych traktach pieszych. Urządzenia te mają na celu przede wszystkim ułatwić użytkownikom uzyskanie interesujących informacji w interaktywny i ciekawy sposób. Ekrany dotykowe U-Touch dostępne są w trzech różnych technologiach, których wybór jest uzależniony od ich faktycznego przeznaczenia.” – mówi Michał Rędziak, kierownik ds. systemów audiowizualnych w Veracomp.

UTouch3

Pierwsza z technologii U-Touch – Optical Sensing – polega na umieszczeniu w rogach ekranu dwóch kamer, a w listwach dookoła – diod podczerwieni, uzyskując w efekcie dokładną i precyzyjną płaszczyznę dotykową. Rozwiązanie to można stosować w biznesie i edukacji – od małych salek posiedzeniowych aż po wielkie sale konferencyjne. Z kolei Infrared to technologia dedykowana na użytek coraz popularniejszych kiosków interaktywnych czy dotykowych instalacji działających w zmiennym środowisku i narażonych na takie niekorzystne czynniki, jak kurz, woda, warunki pogodowe, a nawet akty wandalizmu.

UTouch2

Ekran dotykowy Infrared to niewidzialna siatka promieni tworzona przez diody podczerwieni oraz sensory reagujące na wiązki światła podczerwonego. Interaktywne ekrany z nakładkami dotykowymi Infrared sprawdzą się w każdym miejscu publicznym, a także w branży rozrywkowej.

UTouch

Thru-glass – technologia szklanych ekranów dotykowych – jest natomiast ciekawym rozwiązaniem komunikacji z klientami, stosowanym gł. w handlu detalicznym, kasynach i punktach informacyjnych. Pozwala na przeglądanie oferty np. sklepu przez przechodniów nawet w godzinach jego zamknięcia – jest to możliwe dzięki umieszczaniu nakładki dotykowej w witrynie sklepowej.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku