04/11/2009

HD 5870 i HD 5750 – nowe karty graficzne w wersji Vapor-X

SAPPHIRE przedstawił dwie karty graficzne z serii HD 5000 wyposażone w zmieniony system chłodzenia – Vapor-X. Został on zainstalowany na kartach graficznych HD 5870 i HD 5750, dzięki czemu obniżono temperaturę ich pracy i poziom wytwarzanego hałasu. Zyskał również potencjał podkręcania obu modeli.

Obie karty graficzne zostały wyprodukowane w procesie technologicznym 40nm, co pozwoliło na obniżenie poboru mocy i temperatury pracy układu graficznego. Jako pierwsze na świecie obsługują one najnowszą technologię przetwarzania obrazu Microsoft DirectX 11. ATI Eyefinity pozwala na podłączenie jednocześnie trzech (lub sześciu w przypadku specjalnych wersji kart) monitorów poprzez złącza DVI, VGA, HDMI 1.3a i Display Port.

hd5870
HD 5870 Vapor-X jest obecnie najmocniejszą jednoprocesorową kartą ze stajni SAPPHIRE. Wyposażenie jej w lepszy system chłodzenia pozwoliło na obniżenie temperatury pracy o 15°C, a emitowanego hałasu o 10 dB. Zegary karty zostały delikatnie podniesione w stosunku do wersji referencyjnej i wynoszą obecnie 870 MHz dla rdzenia graficznego i 1250 MHz (5 GHz efektywnie) dla pamięci GDDR5. Dzięki nowemu procesowi technologicznemu obniżono pobór mocy do 27 W w trybie 2D i maksymalnie 190 W podczas obciążenia.

hd5750_1

SAPPHIRE HD 5750 Vapor-X jest ukłonem w kierunku mniej zamożnych graczy. Posiada wszelkie zalety architektury kart HD 5000 oraz jedną dodatkową – niską cenę. Chłodzenie Vapor-X działa ciszej i z niższą temperaturą niż wersja referencyjna, dając więcej możliwości własnoręcznego podwyższania zegarów procesora graficznego i pamięci.
Również w przypadku karty SAPPHIRE HD 5750 Vapor-X podniesiono fabrycznie zegary do 710 MHz dla procesora graficznego i 4650 MHz dla 1GB pamięci GDDR5.

HD5870Vapor-X_Fan

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5870 Vapor-X wynosi 1499 zł brutto, a karty graficznej HD 5750 Vapor-X – 549 zł. Karty objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Przeczytaj także:   Mobilny mBank z dobrymi nowościami

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]