16/11/2009

Komputer mobilny Motorola MC3100

Motorola zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej serii komputerów mobilnych klasy średniej – MC3100. Urządzenia oferują wysoką moc obliczeniową, zaawansowane opcje rejestrowania danych oraz ergonomiczną, lekką konstrukcję, zaczerpniętą z popularnego modelu MC3000, który sprzedał się w liczbie ponad 750 000 egzemplarzy.

Seria komputerów mobilnych Motorola 3100, zaprojektowana pod kątem obsługi firmowych aplikacji klawiaturowych i dotykowych, takich jak zarządzanie cenami i zapasami, inwentaryzacja, obsługa zwrotów, wysyłka i odbiór towarów, śledzenie bagaży i zarządzanie aktywami, spełnia wymagania szerokiej gamy przedsiębiorstw. Dzięki bogatemu zestawowi funkcji komputer mobilny MC3100 pomoże firmom z branży handlowej i logistycznej, a także organizacjom publicznym usprawnić procesy biznesowe, zwiększyć wydajność pracy oraz osiągnąć wyższy poziom obsługi i satysfakcji klienta.

Motorola MC3190

Seria komputerów mobilnych Motorola MC3100 dostępna jest w różnych konfiguracjach. Oferowane są trzy rodzaje klawiatur oraz obudów – dzięki temu urządzenie może być dostosowane do specyficznych potrzeb przedsiębiorstw.
Każdy model jest wyposażony w procesor Marvell XScale PXA320 @ 624 MHz i oferuje wybór systemów operacyjnych oraz zaawansowanych technologii rejestrowania danych. System Microsoft Windows Mobile 6.1 zapewnia użytkownikom szereg aplikacji napisanych przez niezależnych producentów oprogramowania oraz intuicyjny interfejs, który pozwala skrócić czas szkolenia użytkowników. Z kolei komponentowa platforma czasu rzeczywistego Windows Embedded CE 6.0 Pro oferuje znajome środowisko programistyczne, umożliwiając tworzenie bogatych, niestandardowych aplikacji z intuicyjną obsługą. Jako opcję komputera MC3100 klienci mogą wybrać skaner laserowy 1D Symbol SE950 do szybkiego i dokładnego odczytywania symboli jednowymiarowych – w tym uszkodzonych i złych jakościowo kodów kreskowych, często spotykanych w sklepach i magazynach. Dostępny jest również skaner cyfrowy obrazu 1D/2D Symbol SE4500 do odczytywania jedno- i dwu-wymiarowych kodów kreskowych, a także znaków nanoszonych bezpośrednio na części (DPM), zdjęć i dokumentów.

Motorola MC3100

Modele z serii MC3100 oferują również zaawansowaną technologię wykrywania ruchu – Motorola MAX Sensor. Technologia interaktywnego czujnika (Interactive Sensor Technology, IST) to rozwiązanie, które obsługuje szeroką gamę aplikacji wykrywających ruch i pozwala rejestrować upadki urządzeń. Umożliwia również usprawnienie zarządzania zasilaniem, konfigurując komputer mobilny MC3100 w taki sposób, żeby urządzenia automatycznie przełączało się w tryb uśpienia, kiedy nie jest używane lub leży ekranem w dół. Z kolei w zastosowaniach takich jak rejestrowanie podpisów zintegrowany akcelerometr umożliwia dynamiczne przełączanie ekranu w układ poziomy lub pionowy w zależności od ustawienia urządzenia.

Seria MC3100 wykorzystuje nową architekturę Mobility Platform Architecture 2.0, która umożliwia bezproblemowe przenoszenie aplikacji z innych komputerów mobilnych firmy Motorola. Ponadto platforma MPA 2.0 zwiększa bezpieczeństwo łączności bezprzewodowej dzięki technologii MAX  Secure z certyfikatem FIPS 140-2 wymaganym do wdrożeń w instytucjach publicznych.

Motorola MC3100Seria MC3100 oferuje również kompleksowe, scentralizowane zarządzanie, które usprawnia eksploatację i redukuje łączny koszt użytkowania.Terminale MC3100 są wyposażone w zintegrowaną etykietę UHF RFID, co pozwala wykorzystać istniejące lub planowane wdrożenia RFID bez dodatkowych wydatków. Etykieta RFID umożliwia śledzenie ruchu i położenia komputerów mobilnych, a zatem łatwe inwentaryzowanie aktywów w czasie rzeczywistym.

Zarządzanie ułatwia pakiet Motorola Mobility Suite, który oferuje kompleksowe rozwiązania administracyjne do scentralizowanej kontroli nad MC3100 i innymi komputerami mobilnymi firmy Motorola. Rozwiązanie Motorola Mobility Services Platform (MSP) umożliwia zdalne aktywowanie, przydzielanie, monitorowanie i diagnozowanie komputera MC3100 bez względu na to, gdzie się znajduje.

Komputer MC3100 będzie można nabyć za pośrednictwem globalnej sieci dystrybucyjnej oraz w dziale sprzedaży Motoroli.

www.motorola.com/MC3100

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...