27/11/2009

Mac mini Server już w Polsce

Firma Apple wyszła naprzeciw oczekiwaniom osób, które wykorzystują Maki mini jako serwery, oferując najmniejszy komputer Apple w dedykowanej dla nich wersji. Jest on idealnym rozwiązaniem również dla tych, którzy jeszcze nigdy nie posiadali własnego serwera, lecz chcieliby go mieć w domowej sieci lub firmie.

Mac mini Server to komputer do złudzenia podobny do Maka mini, ale bez slotu na płytę CD/DVD. Komputer został pozbawiony napędu optycznego, za to uzupełniony o dodatkowy twardy dysk, dzięki czemu posiada aż 2 dyski o pojemności 500GB każdy. W standardzie ma zainstalowany system Mac OS X Snow Leopard w wersji Server. Reszta komponentów jest taka sama, jak w najmocniejsze wersji Mac mini (MC239).

Mac Mini Server

Mac mini z systemem Snow Leopard Server został zaprojektowany, aby pomóc w komunikacji pracowników zespołowych, chcących współdzielić pewne informacje. Idealnie sprawdzi się w małej firmie lub dziale. To serwer, który obsługuje pocztę e-mail na komputerach Mac, PC i telefonach iPhone i pozwala synchronizować oraz współdzielić kalendarze czy kontakty oraz błyskawicznie uzyskiwać dostęp do plików i wymieniać je między komputerami Mac i PC. W prosty sposób umożliwia tworzenie w pełni funkcjonalnych serwisów i wysokiej jakości podcastów. Nie trzeba obawiać się o utratę ważnych danych – kopie zapasowe tworzone są automatycznie.

Mac Mini Server

Mac mini z systemem Snow Leopard Server może obsługiwać nieograniczoną liczbę użytkowników komputerów Mac i PC, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych za każdego użytkownika. Mimo, że firma rośnie, nie rosną koszty jej utrzymania. A do tego otrzymuje się sprzęt i oprogramowanie gotowe do użytku od razu po rozpakowaniu — za cenę niższą, niż cena większości operacyjnych systemów serwerowych sprzedawanych bez sprzętu.

Mac Mini Server

Zaawansowany sprzęt sieciowy i nowoczesne oprogramowanie sprawiają, że Mac mini z systemem Snow Leopard Server można bez problemu zintegrować z każdym środowiskiem komputerów Mac lub PC. Nie trzeba kupować nowych urządzeń, bo nowy Mac mini Server współpracuje z szeroką gamą monitorów, klawiatur, myszy i innych urządzeń peryferyjnych.

Mac mini z systemem Snow Leopard Server w stanie bezczynności pobiera mniej niż 16 watów. To 4,5 razy mniej, niż typowy podobnie wyposażony serwer. Co więcej, jest wykonany z aluminium dobrze nadającego się do recyklingu, dzięki czemu ma znikomy wpływ na środowisko.

Komputer występuje w jednej konfiguracji o następujących parametrach:

  • Procesor: 2.53GHz Intel Core 2 Duo
  • Pamięć: 4GB
  • Dysk: 2 x 500GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400M
  • System operacyjny: Mac OS X Server Snow Leopard

Sugerowana cena detaliczna brutto: 4399PLN

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...