Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/11/2009

Motorola MILESTONE – pierwszy w Europie telefon wyposażony w Android 2.0

Motorola wprowadza do swojego portfolio MILESTONE, pierwszy w Europie telefon wyposażony w system Android 2.0. Najnowsze urządzenie Motoroli to najcieńszy na świecie slider z klawiaturą QWERTY oraz dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 3,7 cala.

Motorola MILESTONE łączy  zaawansowaną technologię z elegancką formą. Telefon działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android, jest najcieńszym na rynku sliderem (o grubości 13,7mm) wyposażonym w klawiaturę QWERTY. Dotykowy ekran z funkcją multi-touch ma wyświetlać dwukrotnie większą liczbę pikseli, niż telefony konkurencyjnych producentów.

Motorola MILESTONE

Nowe urządzenie Motoroli, oferując możliwość uruchamiania wielu aplikacji w tym samym czasie, jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników ceniących sobie wielozadaniowość. Czytelny interfejs obsługujący funkcję multi-touch zapewnia sprawną obsługę plików muzycznych, odtwarzanie filmów i przeglądanie map, jak również przyjazne oglądanie stron www. Smartfon Motorola MILESTONE gwarantuje szybki dostęp do zasobów internetu oraz rozszerzone funkcje nawigacji GPS i możliwość pobrania tysięcy aplikacji i widżetów z Android Market. Urządzenie obsługuje również zintegrowany pakiet aplikacji Google zawierający Google Maps z Latitude, Google Mail i YouTube.

Motorola MILESTONE

„Motorola MILESTONE™ nie uznaje kompromisów i zawsze zapewnia stabilny i wygodny dostęp do Internetu, poczty i komunikatorów. Udało się to osiągnąć dzięki połączeniu wyników wieloletnich badań Motoroli nad funkcjonalnością i wzornictwem z możliwościami jakie oferuje platforma Android” – powiedział Ralf Gerbershagen, vice president and general manager of Motorola Western Europe. – „W MILESTONE forma i funkcje mają równorzędne znaczenie. Telefon oferuje szeroki wyświetlacz umożliwiający wygodne przeglądanie zasobów internetowych. Najcieńszy wśród sliderów oferuje pełną klawiaturę co ułatwia wysyłanie wiadomości e-mail. Smartfon pozwala też na obsługę wielu funkcji multimedialnych, łącznie z odtwarzaniem filmów w jakości DVD.”

Motorola MILESTONE

Podstawowe MOTOcechy:

•    Najcieńszy na świecie slider o grubości 13,7mm, wyposażony w klawiaturę QWERTY,
•    3,7-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 (dwukrotnie większej niż konkurencyjne smartfony),
•    Obsługa multi-touch,
•    Aparat fotograficzny 5 mpix z auto focusem oraz podwójną lampą błyskową LED,
•    Dostęp do Motorola Media Link i Motorola Phone Portal zapewnia możliwość wymiany danych pomiędzy komputerem, telefonem i internetem,
•    Bluetooth 2.1 z EDR i A2DP, USB 2.0,
•    Wejście słuchawkowe Jack 3,5mm,
•    Technologia CrystalTalk™, zapewniająca dobrą jakość rozmowy nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Dodatkowe cechy i aplikacje:
•    Pełny pakiet aplikacji Google: Google Maps z Latitude, Google Talk™, Google Mail, YouTube,
•    Ujednolicone kontakty Google i Microsoft Office,
•    Nawigacja: GPS, MOTONAV*, Google Maps, E-Compass Latitude,
•    Obsługa serwerów pocztowych IMAP, POP, Google Mail,
•    Obsługa komunikatora Google Talk™,
•    Wbudowany kalendarz i obsługa Microsoft Exchange.

Motorola MILESTONE
Włochy i Niemcy będą pierwszymi europejskimi krajami, w których pojawi się Motorola MILESTONE. W Ameryce Północnej urządzenie będzie sprzedawane pod nazwą DROID™.

www.motorola.com/milestone


Komentarze

  1. pete napisał(a):

    Za późno, za późno, za późno. Motka zatrzymała się na Razr a świat pognał do przodu. Teraz trudno będzie dogonić resztę.

Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku