24/11/2009

muvee Reveal version 8 szybsze dzięki technologii CUDA

NVIDIA wraz z firmą muvee, pionierem w dziedzinie programów do domowego tworzenia i edycji filmów donoszą , iż od dzisiaj posiadacze komputerów wyposażonych w procesory graficzne NVIDIA GeForce i NVIDIA ION będą mogli cieszyć się nawet ośmiokrotnie szybszym renderowaniem amatorskich filmów tworzonych w nowym programie do automatycznej obróbki wideo – muvee Reveal version 8.

Używając muvee Reveal , w ciągu zaledwie trzech kroków użytkownicy mogą tworzyć profesjonalnie wyglądające filmy amatorskie, łącząc zdjęcia i wideo, dodając muzykę i wybierając styl całości. Korzystając z opatentowanego rozwiązania do wykrywania ruchu i twarzy, muvee Reveal automatycznie zaznacza najlepsze sceny i synchronizuje całość w rytm muzyki. Posiadacze GPU NVIDIA wspierających CUDA będą mogli tworzyć całość do ośmiu razy szybciej, równocześnie uwalniając moc CPU na potrzeby innych zadań.

muvee Reveal version8Od ponad ośmiu lat muvee tworzy programy do automatycznej edycji wideo oraz świadczy takież usługi. muvee Reveal version 8 przewyższa wszystkie dotychczasowe programy z rodziny muvee dzięki wzbogaconym funkcjom, w tym także optymalizacji pod kątem architektury NVIDIA CUDA.

“Obliczenia na GPU rewolucjonizują rynek PC odnośnie oprogramowania do obróbki zdjęć i filmów,” stwierdził Michael Steele, dyrektor generalny działu produktów visual solution w firmie NVIDIA. “muvee Reveal jest aplikacją niebywale łatwą w użyciu, która potrafi w kilka minut przekształcić chaotyczny plik zdjęć i filmów w zgrabny film dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej procesorów graficznych NVIDIA ze wsparciem CUDA.”

Architektura NVIDIA CUDA wspiera całą gamę języków programowania GPU oraz API, w tym Microsoft DirectCompute, OpenCL, CUDA C, CUDA Fortran i inne. Korzystając z potencjału 150 milionów GPU obsługujących CUDA obecnych na rynku, NVIDIA nadal rozwija środowisko programistyczne CUDA z zestawem coraz to nowych narzędzi, bibliotek i zastosowań naukowych.

Program muvee Reveal zoptymalizowany pod kątem architektury NVIDIA CUDA dostępny jest do pobrania pod adresem www.muvee.com w cenie 79,95 USD.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...