05/11/2009

Optoma: nowe projektory instalacyjne i do kina domowego

Optoma wprowadziła do swojej oferty kilka nowych projektorów instalacyjnych oraz do kina domowego. Urządzenia imponują swoimi parametrami – m.in. jasnością czy zaimplementowanym w wybranych modelach modułem łączności bezprzewodowej. Wszystkie nowe projektory można znaleźć w portfolio Veracomp.

Od października br. Optoma sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę o nowe modele projektorów instalacyjnych oraz do kina domowego. Urządzenia pierwszej grupy dedykowane są do profesjonalnych zastosowań – nie tylko w biznesie czy na użytek instalacji AV, ale też w edukacji. Pierwszą nowością jest Optoma EX765 – projektor w rozdzielczości XGA, który wyróżnia jasność na poziomie 4000 ANSI lumenów, zestaw złącz: HDMI, DVI, VGA, zoom 1,6x, złącze 12V do ekranu, możliwość sterowania przez sieć czy PureShift – funkcja pozwalająca na wpasowanie obrazu w obszar wyświetlania bez konieczności przesuwania całego projektora. Bliźniaczo podobny model – Optoma EX765W – posiada dodatkowo wbudowaną funkcjonalność bezprzewodową.

Optoma HD86

W tej samej kategorii produktowej jest już dostępna Optoma EW766. Jest to panoramiczny projektor instalacyjny w rozdzielczości WXGA, z jasnością na poziomie 4000 ANSI lumenów, zoomem 1,5x, a także złączami HDMI, DVI i VGA oraz funkcją PureShift. Model EW766W posiada wbudowany moduł bezprzewodowy.

Optoma EW766W

Natomiast wśród projektorów do kina domowego, nowym urządzeniem jest HD200X, zaprojektowany w kolorze fortepianowej czerni. Do jego najważniejszych wyróżników należą: rozdzielczość 1920×1080 (16:9), jasność 1500 ANSI lumenów, kontrast ANSI 350:1, dystans 1,5 – 12,5 m, wejścia: 1 x composite video, 2 x HDMI, 1 x 3RCA (component), 1 x VGA D-sub15, złącze 12V do ekranu, waga 2,9 kg, głośność 29 dB.

„Pod względem parametrów, model HD200X przypomina wprowadzony niedawno do sprzedaży projektor Optoma HD20, który okazał się hitem drugiej połowy 2009 r. Jak na projektory Full HD do kina domowego, oba modele osiągalne są w bardzo przystępnej cenie wynoszącej nieco ponad 4 tys. zł brutto. Znakomita jakość prezentowanego obrazu to zasługa zastosowanych i odpowiednio dobranych parametrów. Wśród nich jest na pewno natywna rozdzielczość wynosząca 1080p z obsługą 24 klatek na sekundę, czyli z prędkością charakterystyczną dla większości tworzonych obecnie filmów, a w przypadku modelu HD20 warto też wymienić jasność na poziomie 1700 ANSI lumenów i rzeczywisty kontrast ANSI 500:1. Istotne są tu również wykorzystane technologie, jak np. BrilliantColor™, zapewniająca obraz o nasyconych, żywych barwach oraz złącza HDMI w wersji 1.3. Dodatkowo projektor posiada 5-letnią gwarancję jakości kolorów” – mówi Piotr Wierzbicki, Sales Manager Optoma, odpowiedzialny za polski rynek.

Optoma HD200X

W ofercie projektorów do kina domowego, pojawiły się jeszcze dwa nowe modele marki Optoma: HD700X oraz zapowiadany na listopad br. HD86. Optoma HD700X posiada takie cechy, jak: rozdzielczość 1280×720 (HDTV-720p), jasność 1300 ANSI lumenów kontrast 3000:1 ANSI, obiektyw manualny (zoom i fokus), a głośność wentylatora to 29 dB w trybie standardowym. Natomiast Optoma HD86 to zaawansowany projektor Full HD, który w zgrabnym opakowaniu kryje imponujące parametry: rozdzielczość 1920×1080, jasność 1600 ANSI lumenów, kontrast 700:1, a także szereg złącz: 3 x HDMI 1.3, Component, VGA (PC/SCART), S Video i Composite. Dostępne są wersje z obiektywami standard (zoom 1,8-2,5:1) oraz z ustawieniami na krótki i długi rzut.

Wszystkie nowe projektory Optoma wyposażono w tryb czuwania ECO – pobór mocy wynosi wówczas mniej niż 1W. Urządzenia mogą też pracować w trybie 24/7, czyli całodobowym przez siedem dni w tygodniu.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...