Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/11/2009

Przełącznik CS682 ATEN – jakość obrazu w standardzie DVI

ATEN zaprezentował  nowy 2-portowy przełącznik CS682 USB 2.0 DVI KVM współpracujący z systemem operacyjnym Windows 7. CS682 zapewnia doskonałą jakość obrazu w standardzie DVI oraz bogactwo doznań dźwięków basowych dzięki  systemowi 2.1 surround. Dodatkowo, dla wygodniejszej obsługi, wyposażono go w zdalny selektor portu.

ATEN International poszerza serię PETITE wprowadzając nowy 2-portowy przełącznik CS682 USB 2.0 DVI KVM. Nowy kompaktowy przełącznik KVM umożliwia użytkownikom operowanie dwoma komputerami za pomocą jednej klawiatury USB, myszy USB i jednego monitora DVI.

Dzięki swej kompaktowości i wbudowanym 1,2- metrowym kablom, CS682 gwarantuje bezproblemową instalację i pozwala zachować porządek w obrębie stanowiska pracy, zwykle przeładowanego elektroniką. Użytkownicy z łatwością mogą przełączać się pomiędzy komputerami za pomocą klawiszy skrótu lub zdalnego selektora. Dodatkowo przełącznik posiada funkcję prostego przełączania portów za pomocą podwójnego kliknięcia w rolkę myszy USB.

CS682

Przełącznik CS682 jest w pełni kompatybilny ze standardem DVI-Digital. CS682 został wyposażony w funkcjonalność Video DynaSync™, która eliminuje problemy powstające podczas uruchamiania komputera i umożliwia zachowanie ustawień monitora, przez co optymalizuje rozdzielczość podczas przełączania między portami i zapewnia znakomitą jakość obrazu – rozdzielczość do 1920 x 1600 – przez cały czas. Co więcej, CS682 bezproblemowo współpracuje z cieszącymi się coraz większą popularnością panoramicznymi ekranami LCD.

Przełącznik CS682 USB 2.0 DVI KVM jest kompatybilny z szeregiem systemów operacyjnych – Windows (wraz z jego najnowszą odsłoną – Windows 7), Mac, Sun oraz Linux. Wartą wymienienia funkcją najnowszego przełącznika firmy ATEN, jest obsługa audio – nie tylko pozwala on na podłączenie mikrofonów i głośników, ale, dzięki obsłudze systemu 2.1-surround, zapewnia bogactwo doznań, które doceni każdy miłośnik muzyki. CS682 umożliwia niezależne przełączanie się pomiędzy KVM i źródłem dźwięku. Użytkownik może zatem słuchać muzyki odtwarzanej na jednym komputerze, jednocześnie bawiąc się lub pracując na drugim.

CS682

– Dla każdego  użytkownika komputera liczą się przede wszystkim wygoda oraz jakość produktów. ATEN International oferuje wysokiej klasy nowoczesny przełącznik doskonale sprawdzający się w środowisku SOHO. Zdalny Port Selektor, standard DVI, kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi – w tym z nowym Windows 7 – oraz inne nowoczesne funkcjonalności mają zapewnić użytkownikom CS682 wygodę przy wielozadaniowej pracy oraz bogactwo doznań dźwiękowych i wizualnych najwyższej jakości – mówi Kevin Chen, prezes ATEN International.

Ważną cechą nowego przełącznika jest funkcja „power on detection”, dzięki której w przypadku wyłączenia któregoś z komputerów, CS682 automatycznie przełączy się na drugi. Port USB 2.0 przeznaczony dla myszy może być wykorzystywany do podłączenia huba USB i urządzeń peryferyjnych, których współdzielenie stanowi istotną wartość dodaną dla użytkowników ceniących wygodę.

Przełącznik CS682 jest dostępny w sprzedaży. Sugerowana cena netto wynosi 89,95 Euro.


Babbel już dostępna dla polskich użytkowników

Popularna aplikacja mobilna do nauki języków obcych jest już dostępna dla polskich użytkowników. Według raportu Priori Data, platformy analizującej ilość pobrań aplikacji w sklepach App Store i Google Play, Babbel znajduje się w ścisłej czołówce. Firma z Berlina, założona w 2007 roku, wprowadza w swoim oprogramowaniu ósmy język wyświetlania. Już teraz po polsku możemy uczyć […]

Premium Mobile znowu liderem

Premium Mobile pokonał czterech największych operatorów sieci komórkowych na polskim rynku i zajął pierwsze miejsce w bilansie przenoszenia numerów pomiędzy wszystkimi sieciami komórkowymi w 2018 roku. W 2018 roku, spośród klientów którzy wybierali nowego operatora, największa ilość osób zdecydowała się pozostać właśnie w Premium Mobile. Bilans dodatni Premium Mobile to aż 55 623 tys. numerów, […]

Banki kupują nowe domeny

Aż 40% instytucji finansowych z USA podjęło decyzję o zakupie dedykowanej ich branży domeny internetowej. W Europie, według danych CentralNic, na podobny krok zdecydowało się już 500 banków oraz firm ubezpieczeniowych. Do zakupu domen z końcówką „.bank”, polskie instytucje podchodzą jednak z dystansem. Blisko 3 tysiące domen z końcówką .bank zarejestrowano od 2015 r. – […]

Techcity na Facebooku