17/11/2009

Przełącznik KVM ATEN CS-682 USB/DVI z linii Petite

AJM Electronics wprowadził do sprzedaży przełączniki KVM DVI z linii Petite, obsługujące tor audio w jakości 2.1 surround system oraz tor video pracujący w technologii Video DynaSync.

W praktyce oznacza to, że karta graficzna podłączonego komputera automatycznie dostosowuje się do rozdzielczości obsługiwanej przez monitor (funkcja EDID). 

Nowy przełącznik, oznaczony kodem CS-682, pozwala na obsługę dwóch komputerów z poziomu jednej konsoli USB / DVI (mysz USB, klawiatura USB, monitor DVI, mikrofon i głośniki). Jest bardzo prosty w instalacji (kwestia prawidłowego podłączenia kabli) i obsłudze. Przełączanie miedzy komputerami może odbywać się trzema sposobami – za pomocą klawiatury , przycisku na kablu który można położyć na biurku lub za pomocą przycisku scroll myszy.

CS682

CS-682 współpracuje z systemami operacyjnymi Windows, Mac, Linux i Sun. Posiada wsparcie dla klawiatur i myszy multimedialnych oraz klawiatur i myszy bezprzewodowych. Posiada funkcję emulacji klawiatur Mac i Sun. Jest kompatybilny z monitorami panoramicznymi LCD. Obsługuje wysoką rozdzielczość video – do 1920 x 1200. Jest zgodny z HDCP.

CS682

CS-682 automatycznie wykrywa i przełącza się na uruchamiany w danej chwili komputer (funkcja Power on Detection). Ma możliwość niezależnego przełączania toru audio. Port myszy USB przełącznika może być wykorzystywany do podłączenia peryferii USB za pomocą huba.

CS-682 ma kompaktowe wymiary. Nie wymaga zasilacza. W zestawie znajdują się zespolone kable połączeniowe do komputerów o długości 1,2m.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...