Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

05/11/2009

Sprzęt D-Linka dla abonentów telewizji n

Firma D-Link podpisała umowę z firmą ITI Neovision – operatorem telewizji nowej generacji n. W ramach porozumienia D-Link dostarczy specjalnie przystosowane punkty dostępowe DAP-1160, pozwalające na bezprzewodowe podłączenie dekodera HD z domową siecią internetową i korzystanie z wielu nowych funkcjonalności internetowych oferowanych przez platformę n jej abonentom.

Telewizja nowej generacji n to najnowocześniejsza polska cyfrowa platforma satelitarna, oferująca największą na polskim rynku ilość kanałów HD, dostęp do tak zaawansowanych usług telewizyjnych, jak wypożyczalnia filmów VOD, oraz PVR (umożliwiający m.in. pauzowanie i cofanie nadawanego „na żywo” programu) czy różnorodne funkcje internetowe dostępne po podłączeniu oferowanego przez telewizję n dekodera HD do Internetu.

Dzięki urządzeniu DAP-1160 D-Linka wyposażonemu w specjalnie przygotowane oprogramowanie, podłączenie dekodera HD do Internetu będzie wyjątkowo proste.

DAP-1160

W zasięgu pilota znajdą się teraz m.in. serwisy internetowe TVN24.pl, onet.pl Foto, onet.pl Pogoda, onet.pl Sport, Onet.pl. Abonenci będą mogli korzystać z serwisów specjalnych takich jak Strefa Abonenta czy serwis UEFA Champions League. Podłączenie dekodera HD poprzez urządzenia D-Linka oznacza też dostęp do kilkuset stacji radia internetowego w jakości dźwięku DD 5.1. Dodatkowo użytkownicy Turbodekodera HD z cyfrową nagrywarką będą mogli korzystać z serwisu Youtube.com i oglądać zamieszczone w nim materiały wideo na ekranach swoich telewizorów.

Ciekawą korzyścią z podłączenia dekodera HD nowej telewizji nowej generacji n do  Internetu poprzez urządzenie DAP-1160, jest możliwość zdalnego ustawiania nagrywania programów z dowolnego miejsca na dwa sposoby: przez komputer z dostępem do Internetu lub przez telefon komórkowy na stronie WAP n.lajt.pl

Punkt dostępowy DAP-1160 będzie można kupić na stronie internetowej www.n.pl oraz w sklepach ze sprzętem elektronicznym.


Panorama Firm pomoże znaleźć strefę kibica

Już 19 czerwca Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej meczem z Senegalem. Dla polskich kibiców będzie to doskonała okazja do spotkań i wspólnego wspierania biało-czerwonych. Z myślą o sympatykach futbolu lokalna wyszukiwarka Panorama Firm udostępniła wykaz miejsc, w których będzie można grupowo oglądać transmisje z meczów. Co istotne, właściciele lub zarządcy […]

65 miliardów dolarów na Big Data

SNS Telecom & IT, firma doradcza badająca globalne rynki, szacuje, że do końca 2018 roku inwestycje w Big Data wyniosą 65 miliardów dolarów. W raporcie “Big Data Market: 2018 – 2030 – Opportunities, Challenges, Strategies, Industry Verticals & Forecasts” opracowanym przez SNS Telecom & IT, stwierdza się, że mimo wyzwań związanych z ochroną prywatności i […]

Kim są użytkownicy social media w Polsce?

NapoleonCat – platforma do zarządzania komunikacją w social media – postanowiła przeanalizować udział procentowy osób korzystających z największych platform społecznościowych w Polsce. Pod lupę wzięto użytkowników Facebooka, Instagrama oraz Messengera. Kim są osoby korzystające z tych serwisów? Niekwestionowanym liderem wśród mediów społecznościowych w Polsce jest Facebook. Obecnie korzysta z niego 16,3 mln osób powyżej trzynastego […]

Techcity na Facebooku