19/11/2009

TRANSCEND: dysk zewnętrzny z technologią TurboHDD USB

TRANSCEND prezentuje nowy 3,5-calowy dysk zewnętrzny z linii StoreJet – StoreJet 35T. Dzięki technologii TurboHDD USB oraz funkcji One Touch służącej do auto-backupu urządzenie zaspokaja wszelkie potrzeby w zakresie przechowywania i transferu danych.
W nowym dysku zewnętrznym zastosowano technologię TurboHDD USB odpowiedzialną za szybki transfer danych. Po przełączeniu dysku ze zwykłego trybu pracy do TurboHDD USB średnia prędkość zapisu zwiększa się z 33MB/s do 42MB/s, co oznacza wzrost o prawie 30%. Dioda LED zmienia wówczas kolor z zielonego na niebieski. Po 10 minutach stanu spoczynku, StoreJet 35T automatycznie przechodzi w stan uśpienia, oszczędzając do 67% pobieranej energii.

SJ 35T

StoreJet 35T oferuje do 1,5 TB pojemności, mogąc pomieścić ogromną ilość dokumentów, zdjęć, plików muzycznych oraz klipów wideo w rozdzielczości HD. Jednocześnie dysk został zaprojektowany tak, by zajmować na biurku jak najmniej miejsca. Ergonomiczny kształt, czarna obudowa oraz możliwość postawienia go pionowo czynią go stylowym elementem wystroju biura.

Opcja One Touch umożliwia natychmiastowy backup i synchronizację plików. Do StoreJet 35T zostało dołączone także oprogramowanie StoreJet™ elite. Oferuje ono szyfrowanie AES wraz z funkcją kompresji plików, co pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce na dysku i jednocześnie gwarantuje ochronę danych.

StoreJet 35T dostępny jest w dwóch wersjach pojemnościowych: 1 TB i 1,5 TB. Sugerowana cena detaliczna StoreJet 35T o pojemności 1 TB wynosi 403 zł brutto, a 1,5 TB – 558 zł brutto. Dysk objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...