13/12/2009

ATEN VE066 Mini Cat 5 DVI – transmisja wysokiej jakości sygnału video na długie dystanse

ATEN wprowadza na rynek swój nowy extender. VE066 Mini Cat 5 DVI Extender umożliwia wydłużenie dystansu dzielącego źródło sygnału DVI i ekran nawet do 20m przy wykorzystaniu pojedynczego kabla Cat 5e lub Cat 6. Urządzenie pozwala uniknąć konieczności inwestowania w drogie przewody DVI.

VE066 Mini Cat 5 DVI Extender obsługuje tzw. hot-plugging, rozwiązanie pozwalające na łatwe podłączanie lub odłączanie Transmittera i Receivera VE066 bez konieczności wyłączania urządzeń. W pełni kompatybilny ze wszystkimi przełącznikami DVI firmy ATEN, VE066 Mini Cat 5 DVI Extender stanowi wygodne, kompaktowe i ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na wydłużenie odległości dzielącej źródło sygnału DVI od ekranu będącego jego odbiornikiem.

ATEN VE066 Mini Cat 5 DVI

Dzięki stworzonej przez firmę ATEN technologii Smart Video Display, jakość obrazu jest automatycznie dostosowywana do rozdzielczości urządzenia odbierającego sygnał.

VE066 Mini Cat 5 DVI Extender obsługuje sygnał wideo najwyższej jakości – rozdzielczości HDTV 720p, 1080i, 1080p oraz rozdzielczości standardów SVGA, SXGA, UXGA i WUXGA (1920×1200).

Extender VE066 pozwala na przesyłanie obrazu w trybie 1080p na odległość do 15 metrów. Podobnie w przypadku rozdzielczości 1600×1200. Jeżeli zaś chodzi o sygnał HDTV (tryb 1080i), VE066 umożliwia przesyłanie go na odległość do 20 metrów.

Nowy extender firmy ATEN jest zgodny z systemem High-bandwidth Digital Content Protection 1.1 (HDCP – systemem ochrony treści cyfrowych).

VE066 Mini Cat 5 Extender jest już dostępny w sprzedaży. Sugerowana cena netto to 31,99$.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...