Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/12/2009

BenQ V2410Eco – 24 cale full HD w technologii LED

W najbliższych dniach, firma BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy model monitora z ekologicznej serii Eco – V2410 Eco Full HD 1080p z ekranem 24 cale. Nowy model V2410 Eco wyposażono w podświetlenie ekranu w technologii diodowej LED, przyjaznej dla środowiska, a także gwarantującej najwyższą jakość obrazu. Technologia LED, zapewnia jednorodne i pełne podświetlenie matrycy, wysoki współczynnik kontrastu 5 milionów do 1 – od pełnej czerni i najwyższej bieli.

Dzięki technologii BenQ Senseye 3 Human Vision, obraz jest bogaty w nasycone kolory z głęboką czernią scen. Światło LED jest bardzo stabilne, co daje użytkownikowi duży komfort przy długiej pracy. Co więcej, monitory z podświetleniem LED uruchamiają się bardzo szybko, w odróżnieniu od tradycyjnych konstrukcji LED. Monitory serii V „Eco” potrzebują o 30% mniej energii niż tradycyjne LCD.

BenQ V2210

Model V2410 Eco ma jasność 250 cd/m2 i kontrast 1000:1 (w trybie Dynamic Contrast Ratio – 5 000 000:1) oraz pozwala odwzorować 16,7 miliona kolorów w maksymalnej rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Kąty widzenia obrazu zawierają się w przedziale 170 / 160 stopni.

BenQ V2210Monitor prezentuje najnowsze standardy stosowane w konstrukcji nowoczesnych monitorów o rozdzielczości HD. Entuzjaści filmów oraz gier docenią możliwości szybkiej matrycy o czasie reakcji 5 ms (GTG). Gniazda wejściowe tj. HDMI 1.3 oraz zapewnia wygodne korzystnie z konsol HD, odtwarzaczy Blu-ray oraz innych kompatybilnych urządzeń. Dodatkowo wbudowane jest gniazdo słuchawek. Monitor pod względem wyglądu oraz wymiarów, swobodnie można ustawić na biurku w domu i biurze. Model mierzy 435.5×579.4×181.2 mm i waży 4,9 kg.

Model V2410 Eco kontynuuje stylistykę asymetryczną poprzednich modeli z tej serii – V2400 Eco i V2400W, teraz w czarnym kolorze obudowy, doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych i biurowych, wpisując w nowoczesny wygląd współczesnego wyposażenia wnętrz. Modele V2410 Eco posiada certyfikaty TCO 5.0, RoHS, EnergySTAR 4.1, EuP Energy, PC3R, oraz EPEAT Gold, EnergySTAR 5.0. Model otrzymał również Taiwan Green Mark oraz China Environmental Label.

Przeczytaj także:   BenQ C1030 z funkcją Love Portrait

BenQ V2410 Eco jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 959 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku