Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/12/2009

Bezprzewodowy router szerokopasmowy nLite 150 Mb/s od Edimax

Router BR-6226n jest kolejnym modelem szerokopasmowych urządzeń nagradzanej serii nLite. Router oferuje przewodowy lub bezprzewodowy dostęp do internetu dla wielu komputerów, co umożliwia utworzenie stabilnej i bezpiecznej sieci. BR-6226n jest zgodny ze standardami sieci bezprzewodowych 802.11b/g oraz kompatybilny z 802.11n, w której oferuje większy zasięg oraz maksymalną prędkość transmisji do 150 Mb/s.

Router obsługuje tryb pracy WISP (Wireless Internet Service Provider), który pozwala użytkownikom sieci lokalnej współdzielić bezprzewodowe łącze internetowe na wielu komputerach. W tym trybie router może powielić sieć bezprzewodową dostawcy internetu oraz pozwala połączyć się użytkownikom sieci przewodowej i bezprzewodowej. Funkcja NAT pozwala routerowi obsługiwać jednocześnie do 253 użytkowników korzystających z internetu. Na tylnym panelu routera BR-6226n znajduje się wyłącznik sieci bezprzewodowej oraz przycisk WPS (Wi-Fi Protected Setup), który pozwala skonfigurować bezpieczną sieć.

BR-6226n

Konfiguracja routera BR-6226n jest ułatwiona dzięki użyciu wielojęzycznego kreatora EZmax, który przeprowadzi użytkownika przez cały proces w kilku prostych krokach. Router posiada również wygodny interfejs użytkownika EZview, dzięki któremu staje się on centrum sieci lokalnej. Stąd wszystkie urządzenia zgodne z UPnP mogą być monitorowane, łączone, konfigurowane i zarządzane lokalnie bądź zdalnie. EZview pozwala ponadto użytkownikom nazywać urządzenia w łatwy do zapamiętania sposób, co oznacza, że nie muszą oni zapamiętywać adresów IP wszystkich urządzeń.

Router BR-6226n jest dostępny w sprzedaży poprzez sieć dystrybutorów w sugerowanej cenie detalicznej 130 zł brutto. Wszystkie produkty Edimax objęte są standardową, dwuletnią, pełną gwarancją.

Przeczytaj także:   Nowości Lenovo na CES 2012

Techcity na Facebooku