Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/12/2009

FONEK – a jednak sukces

Wprowadzenie na polski rynek telefonu GSM dla przedszkolaków budził skrajne emocje. FONEK na polski rynek został wprowadzony z końcem czerwca 2009 r. i bardzo szybko zdobył sobie duże grono zarówno zwolenników jak i przeciwników. Na forach dyskusyjnych zawrzała dyskusja.

Faktem jest to, że telefon bardzo szybko pojawił się nie tylko w sprzedaży internetowej, ale również w sklepach takich sieci jak VOBIS, SATURN czy MediaMarkt. Również operatorzy GSM nie byli obojętni dla tej grupy abonentów. FONEK już jest dostępny w ofercie aparatów telefonicznych takich operatorów jak PLAY, CenterNet, mBank. Wkrótce ma pojawić się także w ofercie kolejnych operatorów komórkowych. Dziś można mówić o sukcesie tego projektu, ilość sprzedanych telefonów w Polsce liczona jest w tysiącach.

fonek_niebieski

Przygotowując projekt telefonu GSM dla przedszkolaków wzięliśmy pod uwagę olbrzymią ilość wymagań i funkcjonalności – mówi Krzysztof Surgut Prezes Zarządu PRAGMA Sp. z o.o. dystrybutora FONKA – Jednak największym zaskoczeniem okazał się dla nas edukacyjny charakter naszego telefonu. Z rozmów z rodzicami przedszkolaków używających FONKA wynika, że telefon stał się nie tylko idealnym narzędziem do kontaktów dzieci i rodziców, ale sprawił, że dzieci nauczone zostały podstawowych zasad korzystania z telefonu. Chodzi tutaj o takie aspekty jak miejsce i czas korzystania z telefonu, formuły rozpoczynania i kończenia rozmowy oraz prowadzenie rozmowy telefonicznej.

Większość rodziców przyznało, że jako podstawowy problem korzystania z telefonu przez ich pociechy upatrywało w ograniczeniach manualnych swoich dzieci. Okazało się, że dzieci świetnie radzą sobie z obsługą FONKA, natomiast dużym zaskoczeniem był olbrzymi chaos w przekazywaniu informacji przez dzieci. Opanowanie emocji z posiadania własnego, prawdziwego telefonu oraz nauczenie przez rodziców podstawowych zasad savoir-vivre dotyczących rozmowy telefonicznej zajmuje sporo czasu. Ten element do tej pory nie był brany pod uwagę przy ocenie przydatności telefonu komórkowego w tym wieku.

foto_fonek1

Dystrybutor zebrał szereg uwag i opinii na temat swojego produktu. W nieformalnym rankingu najlepszych funkcji FONKA pierwsze miejsce należy do funkcji MONITOR. Funkcja ta pozwala rodzicom na zdalne i automatyczne „odsłuchiwanie” tła dźwiękowego otoczenia telefonu dziecka. W ten sposób możliwe jest sprawdzenie co robi przedszkolak w danej chwili bez angażowania do tego samego dziecka (funkcja dostępna jest wyłącznie z telefonów rodziców).

Obecnie PRAGMA wspólnie z jednym z operatorów przygotowuje się do wprowadzenia specjalnych usług adresowanych do przedszkolaków i ich rodziców.


Komentarze

  1. agiguga napisał(a):

    Zupełnie idiotyczny pomysł uczenie dzieci wiszenia na telefonie od urodzenia… niedługo dzieci będę je dostawać na chrzest.

  2. kimikimi napisał(a):

    bylem w vobisie, zobaczylem, nie zauroczyl mnie – moze dlatego, ze jestem nieco konserwatywny i nie kupilbym mojemu dzieciakowi telefonu. chociaz z wygladu przypomina mi te chinskie jajka ktorymi sie bawilem z bratem, tamagoczi :-)

Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku