13/12/2009

GE i SABIC Innovative Plastics umożliwią stworzenie holograficznego dowodu tożsamości

Naukowcy z GE Global Research we współpracy z SABIC Innovative Plastics stworzyli nowy rodzaj materiałów holograficznych, dzięki którym może w przyszłości powstać wyjątkowo dobrze zabezpieczony dowód tożsamości. Nowa technologia wykorzystuje materiały holograficzne oparte na tworzywach sztucznych do zapisywania informacji w sposób praktycznie uniemożliwiający ich skopiowanie.

Opisywana technologia wykorzystuje holografię przestrzenną do zapisywania informacji w formacie zapewniającym większe bezpieczeństwo. Naukowcy GE pracują nad technologią holograficzną od ponad 6 lat. Hologramy są obecnie często używane w różnych zastosowaniach związanych z identyfikatorami i kartami w celu weryfikacji ich autentyczności. Są one jednak tylko wytłoczone na powierzchni karty i mogą zostać sfałszowane. W technologii opracowanej przez GE i SABIC Innovative Plastics hologramy zapisywane są w materiale, z którego została wykonana karta, dzięki czemu nie można jej zmodyfikować.

Lepiej zabezpieczone, wielofunkcyjne karty identyfikacyjne, szybsze kontrole na lotniskach, czy znacznie zmniejszone ryzyko kradzieży tożsamości – to tylko kilka z potencjalnych korzyści z zastosowania tej technologii. Ponieważ materiały te mogą zostać utrwalone za pomocą tworzyw sztucznych, technologia może stanowić platformę nowej generacji do tworzenia rozmaitych identyfikatorów i kart.

GE - hologarficzny obraz oka– Robimy zakupy w sklepie, przechodzimy przez stanowisko kontroli na lotnisku albo pokazujemy w przychodni kartę ubezpieczenia zdrowotnego… Właściwie wszystkie nasze zwykłe, codzienne transakcje wykonywane są przy użyciu plastiku – powiedział dr Moitreyee Sinha, dyrektor laboratorium materiałów funkcjonalnych i optycznych. – Zapewnienie bezpieczeństwa naszych kart bankowych i różnych rodzajów dowodów tożsamości to kluczowa sprawa w obecnych „cyfrowych” czasach. Technologia bezpiecznych dowodów tożsamości opracowana przez GE i SABIC Innovative Plastics stanowi prawdziwy skok jakościowy, jeśli chodzi o zabezpieczenia. Kradzież tożsamości lub nielegalne wykorzystanie karty innej osoby stają się praktycznie niemożliwe.

Dr Sinha wyjaśnił również, że wykorzystanie całej objętości elementu z tworzywa sztucznego do zapisywania hologramów powoduje, że wyglądają one w wyjątkowy sposób. Takie karty stają się praktycznie niemożliwe do skopiowania. W odróżnieniu od dwuwymiarowych hologramów technologia opracowana przez GE i SABIC Innovative Plastics umożliwia zapisanie wielu hologramów w jednej plastikowej karcie.

GE -  holograficzny odcisk palcaPozwala to osiągnąć wyższy stopień zabezpieczeń i personalizacji.

– Przy użyciu naszych holograficznych tworzyw sztucznych jesteśmy w stanie zapisywać trójwymiarowe zdjęcia ludzkiej twarzy, odciski palców, a nawet tworzyć niestandardowe animacje – dodał dr Sinha. – Możemy również kontrolować widoczność elementów, które dana osoba jest w stanie zobaczyć na karcie. Pozwoli to stworzyć różne poziomy zabezpieczeń niezbędne w rozmaitych zastosowaniach.

Zespoły do spraw technologii i zastosowań w SABIC Innovative Plastics wspólnie z naukowcami z GE Global Research planują wdrożenie komercyjne tego typu materiałów do roku 2012.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...