Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/12/2009

Ładowarka USB do ładowalnych baterii alkalicznych Pure Energy

W listopadzie br. zadebiutowały na polskim rynku ładowalne baterie alkaliczne Pure Energy i przeznaczone do nich specjalne ładowarki. Teraz dostępne są również ładowarki zasilane ze złącza USB notebooka lub komputera.

Ładowarki USB umożliwiają jednoczesne ładowanie 2 baterii typu AA (LR06) lub 2 baterii typu AAA (LR03). Ładowarka sprzedawana jest w komplecie z dwoma bateriami AA w sugerowanej cenie detalicznej 28,90 zł (z VAT).

USB_ChargerBaterie Pure Energy łączą zalety tradycyjnych baterii alkalicznych (napięcie 1,5V, gotowość do użycia natychmiast po kupieniu i wyjęciu z opakowania, nieużywane nie tracą zgromadzonej energii) oraz ładowalnych baterii NiMH (możliwość wielokrotnego użycia). Ceny samych baterii Pure Energy nieco wyższe od cen tradycyjnych baterii alkalicznych, a znacznie niższe od cen akumulatorów – przykładowo sugerowana cena detaliczna 4 baterii Pure Energy typ AAA to 28,90 zł (z VAT).

Jedyną słabością baterii Pure Energy jest konieczność używania specjalnych ładowarek – innych niż do akumulatorów NiMH – inna jest charakterystyka ładowania. Dobrą wiadomością jest fakt, że ładowarki Pure Energy automatycznie przełączają się w tryb „ładowanie akumulatorów NiMH”, gdy takie akumulatory włożymy do ładowania.

Ograniczeniem zastosowania baterii Pure Energy jest zalecenie producenta by nie stosować ich do aparatów i fleszy oraz innych urządzeń o dużym poborze energii (pow.1,5Ah)– szybko się wówczas wyładowują.

www.pure-energy.pl

Przeczytaj także:   Epson stawia na rodzinną rozrywkę

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku