08/12/2009

Ładowarka USB do ładowalnych baterii alkalicznych Pure Energy

W listopadzie br. zadebiutowały na polskim rynku ładowalne baterie alkaliczne Pure Energy i przeznaczone do nich specjalne ładowarki. Teraz dostępne są również ładowarki zasilane ze złącza USB notebooka lub komputera.

Ładowarki USB umożliwiają jednoczesne ładowanie 2 baterii typu AA (LR06) lub 2 baterii typu AAA (LR03). Ładowarka sprzedawana jest w komplecie z dwoma bateriami AA w sugerowanej cenie detalicznej 28,90 zł (z VAT).

USB_ChargerBaterie Pure Energy łączą zalety tradycyjnych baterii alkalicznych (napięcie 1,5V, gotowość do użycia natychmiast po kupieniu i wyjęciu z opakowania, nieużywane nie tracą zgromadzonej energii) oraz ładowalnych baterii NiMH (możliwość wielokrotnego użycia). Ceny samych baterii Pure Energy nieco wyższe od cen tradycyjnych baterii alkalicznych, a znacznie niższe od cen akumulatorów – przykładowo sugerowana cena detaliczna 4 baterii Pure Energy typ AAA to 28,90 zł (z VAT).

Jedyną słabością baterii Pure Energy jest konieczność używania specjalnych ładowarek – innych niż do akumulatorów NiMH – inna jest charakterystyka ładowania. Dobrą wiadomością jest fakt, że ładowarki Pure Energy automatycznie przełączają się w tryb „ładowanie akumulatorów NiMH”, gdy takie akumulatory włożymy do ładowania.

Ograniczeniem zastosowania baterii Pure Energy jest zalecenie producenta by nie stosować ich do aparatów i fleszy oraz innych urządzeń o dużym poborze energii (pow.1,5Ah)– szybko się wówczas wyładowują.

www.pure-energy.pl

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...