21/12/2009

Panasonic prezentuje po raz pierwszy w Polsce system trójwymiarowego kina domowego Full HD

Firma Panasonic prezentuje po raz pierwszy w Polsce system kina domowego 3D Full HD. Wszyscy fani nowoczesnych technologii będą mieli możliwość obejrzenia trójwymiarowych filmów w dniach 21 grudnia 2009 r. – 7 stycznia 2010 r. na terenie Centrum Handlowego Arkadia w Warszawie, gdzie na parterze Panasonic ustawi specjalne kino domowe z innowacyjnym systemem zwiastującym technologię 3D.

Kino domowe Panasonic 3D Full HD zostało oparte na 103-calowym telewizorze plazmowym oraz odtwarzaczu płyt Blu-ray marki Panasonic, które dostarczają obrazu w trzech wymiarach w jakości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Do oglądania filmów w trójwymiarze zostały przeznaczone specjalne okulary, dzięki którym widz może oglądać na ekranie trójwymiarowy efekt.

Panasonic 3D Full HD

System kina domowego Panasonic 3D Full HD zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym w okresie świątecznym w dniach od 21 grudnia od 7 stycznia na terenie C.H. Arkadia przy patio Theatrum. Obiekt o powierzchni 40 metrów kwadratowych posiada zamkniętą salę projekcyjną, która może pomieścić jednorazowo jedenastu widzów. Poza możliwością obejrzenia trójwymiarowego pokazu, klienci będą mogli zapoznać się z ofertą produktów firmy Panasonic. Zestaw będzie dostępny we wspomnianym terminie w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Zestaw kina domowego 3D Full HD firmy Panasonic łączy w sobie najlepsze z obecnie dostępnych technologii wyświetlania obrazu. Duża szybkość odświeżania obrazu w ekranie plazmowym pozwala na trójwymiarową projekcję bez utraty jakości. Rozwijana od wielu lat technologia optyczna firmy Panasonic w połączeniu z opracowaną przez Panasonic Hollywood Laboratory (PHL) technologią rejestrowania obrazów 3D (złożonych z obrazu Full HD odpowiednio dla lewego i prawego oka) umożliwia zapis na standardowej płycie Blu-ray.

Panasonic Full HD 3D

Firma Panasonic opracowała również technologię dekodowania i odtwarzania danych lewego i prawego oka w czasie rzeczywistym w jakości Full HD, bezpośrednio z płyty Blu-ray. Rozwiązania technologiczne plazmowego systemu kina domowego Panasonic 3D Full HD pozwalają na uporanie się z problemami, które występowały w oferowanych do tej pory urządzeniach 3D. Wyeliminowano m.in. problemy takie jak redukcja jasności, potrzeba specjalnego kodowania materiału czy zmniejszona jakość obrazu, która była wynikiem łączenia w jednym obrazie szeregu danych niezbędnych do wyświetlania obrazu trójwymiarowego. Połączenie najnowszych i najlepszych technologii sprawia, że zestaw kina domowego Panasonic jest najlepszą obecnie technologią wyświetlania obrazu 3D Full HD.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...