04/12/2009

Premiera notebooków Lenovo IdeaPad Y550 w Komputronik

Najnowsze notebooki Lenovo IdeaPad Y550 w stylowych, oryginalnych obudowach z systemem operacyjnym Microsoft Windows 7 Home Premium trafiły do oferty Komputronik SA. Dwa nowe modele tej serii charakteryzują się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi i wydajnymi podzespołami. Zostały zaprojektowane jako przenośne centra rozrywki do gier i multimediów.

Model IdeaPad Y550 (59-026118) dysponuje procesorem Intel Core2 Duo P7550 taktowanym zegarem o częstotliwości 2,1 GHz. Wydajną pracę systemu wspiera karta graficzna NVidia GeForce 240 z 1GB pamięci wideo, a także 4 GB pamięci operacyjnej DDR3. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się płynną grafiką i ostrym, nasyconym obrazem na 15,6-calowej matrycy WXGA podświetlanej diodami LED. Wszelkie niezbędne pliki i dokumenty zmieszczą się na pojemnym, 500-gigabajtowym dysku twardym. Cena brutto tego modelu Lenovo IdeaPad w Komputronik SA wynosi 3 799 zł.

Lenovo IdeaPad Y550

Drugi premierowy model IdeaPad Y550 (59-026885) różni się od poprzednika procesorem Intel Core2 Duo T6600 (2,1 GHz) oraz pojemnością pamięci operacyjnej (3 GB) i dysku twardego (320 GB). Cena tego atrakcyjnego, multimedialnego komputera przenośnego dla klientów Komputronik SA wynosi 3 199 zł.

Oba nowe modele serii IdeaPad Y550 zaskakują stylowym wzornictwem i funkcjonalnością. Technologia Multi-Touch pozwala na wykonywanie skomplikowanych poleceń za pomocą jednoczesnych ruchów kilku palców. Z kolei funkcja Chiralmotion umożliwia wygodne przewijanie ekranu, co jest przydatne zwłaszcza podczas przeglądania stron internetowych.

Lenovo IdeaPad Y550

Notebooki Lenovo IdeaPad Y550 dysponują gniazdem CIR, które służy do zdalnego sterowania za pomocą pilota Lenovo. Użytkownik może skorzystać z gniazd: VGA, eSATA, ExpressCard oraz portu HDMI. W obudowie znajduje się miejsce na montaż tunera TV.

Dobry dźwięk zapewnia, poza dwoma głośnikami, wbudowany subwoofer. Wygodna obsługa funkcji audio jest możliwa za pomocą 3 estetycznych przycisków umieszczonych po prawej stronie klawiatury. Znakomite wrażenie robi czarna listwa z zestawem białych wskaźników stanu dysku, Wi-Fi i Bluetooth, umieszczona nad górną krawędzią klawiatury.

Przeczytaj także:   Polsat Jim Jam dołącza do oferty Cyfrowego Polsatu

Nowe modele Lenovo IdeaPad Y550 objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]