03/12/2009

QNAP NMP-1000 – kino domowe w nowoczesnym stylu

QNAP NMP-1000 łączy funkcje sieciowego mediaplayera oraz dysku sieciowego i umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych na domowym sprzęcie audio-wideo z zachowaniem bardzo dobrej jakości. Stanowi propozycję dla wszystkich miłośników cyfrowych mediów, którzy do tej pory stali przed dylematem, gdzie najlepiej składować swoje filmy, zdjęcia oraz muzykę, by były one dostępne dla wszystkich domowników i jednocześnie nie było problemów z ich odtwarzaniem. Teraz urządzenie QNAP NMP-1000 dostępne jest na polskim rynku w cenie 999 PLN brutto.

Najnowsze oprogramowanie zainstalowane w NMP-1000 wzbogaca urządzenie o wiele nowych funkcji oraz rozbudowuje dostępne możliwości. Po podłączeniu odtwarzacza do Internetu otrzymujemy m.in. dostęp do najnowszych zapowiedzi filmowych przygotowywanych przez serwis firmy Apple i dostępnych w jakości HD. Co więcej, istnieje także możliwość słuchania tysięcy internetowych stacji radiowych z całego świata, nadających w systemie SHOUTcast. Oprogramowanie NMP-1000 posiada kilkaset predefiniowanych rozgłośni, można dodawać także własne i tworzyć wygodne listy z ulubionymi stacjami. Dostęp do Internetu otwiera kolejne możliwości – sprawdzanie na ekranie telewizora prognozy pogody dla wybranej lokalizacji, a także dostęp do mapy satelitarnej danego obszaru.

QNAP NMP1000

W nowym oprogramowaniu rozszerzone zostały możliwości wykorzystania takich serwisów, jak YouTube oraz Flickr. Pobieranie treści następuje teraz przez protokół http. Z serwisu Flickr pobierane są m.in. dokładne informacje o zdjęciach. W YouTube określić można także własne preferencje związane z lokalizacją.

QNAP NMP1000

Najnowsze oprogramowanie dla NMP-1000 obsługuje teraz także nowe formaty plików, jak NRG oraz TP, a także pozwala tworzyć tzw. playlisty zawierające wybrane pliki w popularnych formatach. Zaimplementowano także odtwarzanie plików BDMV czyli formatu Blue Ray wraz z pełną obsługą menu i wyborem języka i napisów oraz obsługę najnowszych kodeków filmowych np. ICY, H264 (poziom 5.1) oraz wielokanałowych plików WMV.

QNAP NMP1000

NMP-1000 w pełni obsługuje standard DLNA i wspiera obsługę HDMI 1.3. Urządzeniem steruje procesor Sigma Designs. Mimo iż udostępnia wiele zaawansowanych funkcji, jego ogólna konfiguracja i obsługa jest bardzo prosta.

QNAP NMP1000

QNAP NMP-1000 jest już dostępny w Polsce w ofercie firmy EPA Systemy. Promocyjna cena wynosi obecnie 999,00 zł brutto.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...