Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/12/2009

Twardy jak PQI

PQI zaprezentował nowy 2,5 calowy przenośny dysk – model H560. Od konkurencyjnych produktów dysk PQI wyróżnia się oryginalną obudową, która zapewnia mu niezwykłą odporność na wstrząsy.

W obudowie H560 – zamiast plastiku czy metalu – zastosowano podobny do gumy materiał oraz specjalną absorbującą wstrząsy konstrukcję. Dzięki niej, urządzenie jest zabezpieczone przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniem lub upadkiem z dużej wysokości.

PQI H560

PQI H560 spełnia w tym zakresie rygorystyczną normę armii amerykańskiej. Dysk wyposażono w interfejs USB 2.0. Wygodnymi rozwiązaniami są rozwijany, schowany w obudowie kabel USB oraz przycisk, który umożliwia szybkie tworzenie kopii zapasowej. Nośnik dostępny jest ze specjalnym oprogramowaniem Ur Fortress, którym można zabezpieczyć zgromadzone na dysku dane przed nieautoryzowanym dostępem.

PQI H560

H560 można kupić w dwóch kolorach – czerwonym i niebieskim. Cena dysku 320 GB wynosi 259 zł brutto a 500 GB kosztuje 359 zł. Nośniki obejmuje trzyletnia gwarancja producenta.

Przeczytaj także:   Nikon COOLPIX S6900 - stworzony do selfies

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku