23/12/2009

Wi-fi w jakości hi-fi

Firma Sonos, producent rozwiązań muzycznych typu multi-room, oferuje swoje najnowsze rozwiązanie „dla początkujących” – Zone Player S5. System zapewnia czyste brzmienie zasobów muzycznych, a sterowany jest m.in. za pomocą iPoda touch i iPhone’a.

Firma Sonos zadebiutowała w roku 2004, oferując przełomowe rozwiązanie, otwierające nową epokę w historii rozwiązań do odtwarzania muzyki – rozwiązanie multi-room, które pozwala nie ruszając się z miejsca sterować muzyką w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Oznacza to, że mając w ręku jedynie pilota, iPhone’a bądź iPoda touch można uzyskać władzę nad tym, co, z jakiego źródła, gdzie i jak głośno zabrzmi w domu.

Sonos Zone Player S5

Urządzenia Sonos rozstawione w różnych pomieszczeniach komunikują się ze sobą bezprzewodowo. Dotyczy to zarówno sygnałów sterowania, jak i transferu muzyki. SonosNet 2.0, bezprzewodowa technologia sieciowa o topologii mesh, zapewnia znakomity zasięg i jakość łączności, dzięki czemu muzyka dociera do wszystkich pomieszczeń, w których jest pożądana, niezależnie od tego czy są one blisko, czy daleko, i to we właściwym czasie. Oznacza to, że można odtwarzać ten sam utwór we wszystkich pomieszczeniach z doskonałą synchronizacją, lub wymieszać muzykę odtwarzając różne utwory w różnych pomieszczeniach.

Sonos Zone Player S5

Jeśli odtwarzane są utwory z dysku, na ekranie pilota ukazują okładki płyt i tytuły utworów – tak samo, jak podczas odtwarzania za pomocą iPoda Touch czy iPhona. Jeśli jest się użytkownikiem serwisów Last.fm lub Napster, które są kopalnią bez dna, również w mgnieniu oka można uzyskać do nich dostęp i za dotknięciem palca zarządzić, gdzie mają rozbrzmieć. To samo dotyczy również odtwarzania wybranych stacji radiowych znajdujących się w zasobach internetu.

Sonos Zone Player S5

Co więcej, instalacja sprzętu jest prosta – wystarczy włączyć urządzenia do kontaktu. Nie wymagają one fachowej wiedzy technicznej, ani doświadczenia w podłączaniu przewodów. Wszystko, czego potrzeba, żeby słuchać muzyki, to szybkie łącze internetowe i router.

Cena urządzenia to 1950 PLN.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...