09/12/2009

ZyXEL NSA-210 – multimedialna rozrywka

Firma ZyXEL wprowadza do oferty nową sieciową pamięć masową z funkcjonalnością serwera multimediów, służącą do przechowywania, transmisji strumieniowej oraz udostępniania plików multimedialnych. Urządzenie może przechować do 2 TB danych i pozwala w łatwy sposób udostępnić je w sieci domowej.

Sprzęt wyposażony jest w gigabitowy port Ethernet, dwa porty Sata i USB. W czasie, gdy urządzenie nie jest używane, automatycznie wyłączane są: wentylatory oraz dyski twarde, dzięki czemu urządzenie jest oszczędne i ciche.

Urządzenie ZyXEL NSA-210 przeznaczone jest do wykorzystania w domu. Obsługuje dyski o pojemności do 2 TB. Funkcje serwera umożliwiają dzielenie się i słuchanie muzyki oraz odtwarzanie wideo z dowolnego kompatybilnego odtwarzacza multimedialnego. Użytkownicy mają możliwość odtwarzania treści przechowywanych w ZyXEL NSA-210 z wszystkich cyfrowych odtwarzaczy multimedialnych zgodnych z DLNA, takich jak na przykład ZyXEL DMA-2500.

ZyXEL NSA 210

NSA-210 obsługuje wiele standardów udostępniania i wspołdzielenia multimediów. Działa jako serwer iTunes, blog i serwer albumów fotograficznych dla komputerów osobistych i laptopów. Serwer umożliwia pobieranie i udostępnianie plików bez konieczności uruchamiania komputera.

ZyXEL NSA-2101BitTorrent i eMule

ZyXEL NSA-210 posiada wbudowaną funkcję klienta protokołu BitTorrent oraz eMule. Problem spowolnionego pobierania oraz przerw w pobieraniu jest rozwiązany poprzez wsparcie trackerów RCP/UDP i tryb DHT (Distributed Hash Tables).

RSS

Jeśli użytkownik subskrybuje kanały RSS , wbudowany w NSA-210 klient RSS pobierze najnowsze treści multimedialne, na przykład programy TV lub podcasty. Urządzenie informuje użytkownika o tym, że nowe interesujące go elementy zostały pobrane i są gotowe do odtworzenia na komputerze lub np. na ekranie telewizora wyposażonego w klienta DLNA.

Serwer FTP

Na bazie NSA-210 użytkownicy mogą stworzyć własny serwer FTP i zarządzać prawami dostępu do niego. Funkcja Auto-upload umożliwia automatyczne przesyłanie plików przechowywanych w NSA do serwerów FTP. Jest to bardzo skuteczny sposób jednoczesnej aktualizacji treści na wielu serwerach FTP, umożliwiający dzielenie się zdjęciami, muzyką i filmami ze znajomymi i rodziną.

ZyXEL NSA-210Flickr / YouTube

Pliki przesłane do urządzenia NSA-210 można w bardzo łatwy sposób udostępnić w serwisach internetowych takich jak YouTube i Flickr. Wystarczy wprowadzić kilka prostych ustawień, a wszelkie nowe pliki zostaną automatycznie przesłane na odpowiednie konta użytkownika.

Energooszczędne Power On / Off

ZyXEL NSA-210 zużywa mniej energii bez utraty wydajności, co pozwala na oszczędności w opłatach za energię elektryczną. W porównaniu do tradycyjnych pamięci masowych (NAS) i serwerów plików (które przeciętnie zużywają ok. 200 W), ZyXEL NSA-210 zużywa aż 85% mniej energii. Funkcja harmonogramu pracy pozwala skonfigurować urządzenie tak, by działało w określonych godzinach lub dniach.

Produkt jest dostępny w promocji Bestseller. Posiada 3 letnią gwarancją. Sugerowana cena detaliczna wynosi 273,00 PLN netto.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...