13/01/2010

3D bez kabli od Panasonic

Firma Panasonic poinformowała o wprowadzeniu swojego pierwszego, bezprzewodowego zestawu audio do kina domowego Full HD 3D. Nowy model SC-ZT2 umożliwia transmisję sygnału Full HD 3D pomiędzy odtwarzaczem Blu-ray a telewizorem, które obsługują format Full HD 3D, bez konieczności połączenia kablami głośnikowymi.

Dzięki SC-ZT2 entuzjaści kina domowego, włączając w to posiadaczy systemów 3D, będą mogli pozbyć się kabli i zaaranżować dowolnie ustawienie głośników bez niebezpieczeństw, które niosą ze sobą ułożone na podłodze, nieestetyczne kable.

SC-ZT2 jest kompatybilny z systemem Audio Return Channel (ARC), który umożliwia odbieranie sygnału audio z telewizora za pomocą jednego kabla HDMI. Funkcja ta umożliwia wyświetlanie obrazów 3D w jakości Full HD oraz ułatwia transmisję sygnału dźwiękowego.

Panasonic SC-ZT2

Zaawansowana technologia firmy Panasonic pozwala użytkownikom cieszyć się z dźwięku w jakości Dobly TrueHD oraz DTS-HD 7.1-kanałowego systemu dźwięku dookólnego za pośrednictwem jedynie dwóch kolumn. Każda z nich została wyposażona w cztery głosniki wysokotonowe umieszczone pionowo jeden nad drugim. Emitują one dźwięk po płaszczyźnie podłogi, co pozwala na słuchanie go z każdego miejsca w pomieszczeniu. Niezwykle smukła budowa głośników dodatkowo eliminuje niepożądane odbicia dźwięku, dzięki czemu SC-ZT2 dostarcza słuchaczom niezwykle ostrego i wyraźnego brzmienia.

Kolumny posiadają zintegrowane głośniki niskotonowe o średnicy membrany około 5 cali, które dbają o generowanie szerokiej gamy głębokich dźwięków basowych, dotąd dostępnych za pośrednictwem subwoofera. Wykorzystanie emisji dźwięków w kierunku dolnym pozwala na wykorzystanie powierzchni podłogi jako dodatkowego reflektora akustycznego. Umieszczenie głośników niskotonowych w obydwu kolumnach sprawia, że zestaw SC-ZT2 dostarcza słuchaczom bogatych dźwięków basowych z każdej strony systemu.

Elegancki, bezprzewodowy oraz kompaktowy zestaw kina domowego Panasonic SC-ZT2 składa się z dwóch smukłych głośników polowych oraz odbiornika, który odpowiada za komunikację zestawu. Idealnie komponuje się z płaskimi panelami telewizorów oraz odtwarzaczami Blu-ray. Zestaw SC-ZT2 będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2010 roku.

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

JustWatch: Netflix pozostaje zdecydowanym liderem

JustWatch, międzynarodowy przewodnik po serwisach streamingowych, przygotował krótki raport na temat sytuacji na rynku serwisów SVOD w Polsce w 2021 roku. Udziały w rynku SVOD w III kwartale 2021 roku Podczas, gdy Netflix pozostaje zdecydowanym liderem rynku w Polsce, HBO Go zyskało w III kwartale 1% udziału w rynku i umocniło swoją pozycję na drugim […]

Udostępnij ten artykuł...