25/01/2010

Akcesoria USB 3.0 od Unitek

W sprzedaży są już dostępne urządzenia peryferyjne Unitek zgodne ze standardem USB 3.0. Akcesoria umożliwiają użytkownikom skorzystanie z zalet nowego standardu, bez konieczności istotnych zmian sprzętowych w komputerze.

Interfejs USB 3.0, określany także jako SuperSpeed USB, umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet dziesięciokrotnie wyższą niż w standardzie USB 2.0. Dla użytkowników oznacza to ogromną oszczędność czasu przy kopiowaniu danych oraz komfort podczas pracy z wymagającymi aplikacjami. Kluczową cechą USB 3.0 jest wsteczna kompatybilność z USB 2.0.

Dzięki akcesoriom Unitek już teraz można cieszyć się z zalet nowego standardu i nie wymaga to dużych zmian w naszym komputerze. Unitek Y-1071 to stacja dokująca, która umożliwia podłączenie zewnętrznego dysku SATA do komputera za pomocą USB 3.0.

Podobne zastosowanie ma mostek Unitek Y-1034. Jednak aby wykorzystać pełne możliwości urządzeń, potrzebne jest złącze USB 3.0 w komputerze. Dostępne są również adaptery: Unitek ExpressCard i Unitek PCI Express – każdy z nich wyposażony w dwa gniazda USB 3.0. Oferę uzupełnia przewód SuperSpeed USB.

Produkty Unitek objęte są 24-miesięczną gwarancją. Urządzenia dostępne są u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN.

Przeczytaj także:   GIGABYTE: podkręcone wersje kart z serii Radeon HD 7800

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]