25/01/2010

Akcesoria USB 3.0 od Unitek

W sprzedaży są już dostępne urządzenia peryferyjne Unitek zgodne ze standardem USB 3.0. Akcesoria umożliwiają użytkownikom skorzystanie z zalet nowego standardu, bez konieczności istotnych zmian sprzętowych w komputerze.

Interfejs USB 3.0, określany także jako SuperSpeed USB, umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet dziesięciokrotnie wyższą niż w standardzie USB 2.0. Dla użytkowników oznacza to ogromną oszczędność czasu przy kopiowaniu danych oraz komfort podczas pracy z wymagającymi aplikacjami. Kluczową cechą USB 3.0 jest wsteczna kompatybilność z USB 2.0.

Dzięki akcesoriom Unitek już teraz można cieszyć się z zalet nowego standardu i nie wymaga to dużych zmian w naszym komputerze. Unitek Y-1071 to stacja dokująca, która umożliwia podłączenie zewnętrznego dysku SATA do komputera za pomocą USB 3.0.

Podobne zastosowanie ma mostek Unitek Y-1034. Jednak aby wykorzystać pełne możliwości urządzeń, potrzebne jest złącze USB 3.0 w komputerze. Dostępne są również adaptery: Unitek ExpressCard i Unitek PCI Express – każdy z nich wyposażony w dwa gniazda USB 3.0. Oferę uzupełnia przewód SuperSpeed USB.

Produkty Unitek objęte są 24-miesięczną gwarancją. Urządzenia dostępne są u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...